ثبت سفارش

اطلاعات کامل درباره کشور ایتالیا

اگر قصد سفر و اقامت در ایتالیا را دارید باید از قبل راجع به  اطلاعاتی  در مورد فرهنگ و اداب و رسوم مردم و آب و هوا و…داشته باشید ، ما در سایت تخصصی ترجمه آی اس یار به شما ارائه میدهیم تا بهتر بتوانید به این کشور سفر کنید.

اطلاعاتی کلی راجع به ایتالیا

ایتالیا در جنوب قاره اروپا است.این کشوربا کشورهای واتیکان، سان مارینو، اتریش، فرانسه، اسلوونی و سوئیس مرز مشترک دارد. پایتخت ایتالیا، شهررم است. جمعیت این کشور در حدود۶۰ میلیون نفراست.مساحت این کشور ۳۰۱/۳۳۳ کیلومتر مربع است .حدود یک پنج کشور ایران.جالب است بدانید که نقشه کشور ایتالیا شبیه به یک چکمه است. گران‌ترین شهرهای ایتالیا رم، میلان،فلورانس و بولونیا  هستند و ارزانترین آنها پیستویا، لوکا، پیزا، پادو و تورین.

بیشتر بدانید : اطلاعات کامل درباره کشور سوئد

 فرهنگ مردم ایتالیا

 فرهنگ مردم ایتالیا

مردمان ایتاللیا بسیار خون گرم هستند ،مخصوصا در جنوب ابن کشور مردم دارای روابط اجتماعی بالایی هستند و دارای اشتراکات فرهنگی با ایرانیان هستند. افراد مسن  ومردمان دارای احترام خاص می باشند.. زبان بیشتر مردم کشور ایتالیایی می باشد. ۹۱.۶ درصد مردم این کشور مسیحی هستند اما سایر ادیان مانند یهودیت، بودیسم و …در این کشور زندگی می کنند. حدود ۶ درصد از جمعیت را نیز مسلمانان تشکیل می دهند. ایتالیایی‌ها بسیار مهربان هستند.مردمانن این کشور درباره خارجی‌ها  یا حتی دوستان خود بیش از اندازه تعریف می‌کنند که البته این تعریف بیش از اندازه  نوعی تعارف در این کشور به حساب می آید.ایتالیا مرکز مد و فشن است .اگر قرارایست وارد مکان مذهبی شوید در انتخاب لباس های خود دقت کنید و هرگز لباس های آستین رکابی که شانه هایتان لخت باشند نپوشید.در این کشور پوشیدن صندل لا انگشتی ممنوع است.

تشابهات فرهنگی ایتالیا و ایران

از تشابهات فرهنگی این دو کشورمی توان به گشاده رویی ومهمان نوازی اشاره کرد. گر به محتوای سرود ملی ایران و سرود ملی ایتالیا نگاه کنید ریشه در تاریخ کهن داشته و هر دو از یک موضوع سرچشمه می‌گیرد.ایتالیا و ایران به عنوان خواهران غریب شناخته شده اند. افرادی که به کشور ایتالیا سفر کرده‌اند متوجه شده انده که ایتالیایی‌ها همان ایرانی‌های اروپایی هستند.

شرایط خرید و اجازه خانه در ایتالیا

اجاره و یا خرید خانه در ایتالیا و انتخاب محل اقامت

اجاره کامل آپارتمان بین ۳۰۰ تا ۶۰۰ یورو در ماه خواهد بود که بسته به متراژ آن زیاد یا کم میشود. اتاق های یک نفره و دونفره در آپارتمان یا خانه بین ۲۵۰ تا ۴۰۰ یورو هزینه خواهد داشت. هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه واقع در مرکز شهر حدود ۴۰۰ تا ۸۰۰ یورومی باشد. هزینه اجاره آپارتمان ۲ یا ۳ خوابه اتاق  واقع در مرکز شهردر حدود ۱۰۰۰ یورو می باشد .برای اجاره خانه یکی از بهترین روش ها، جستجو در سایت های اینترنتی و یاروزنامه می باشد که برای این کار نیاز به دانستن زبان ایتالیایی دارید در شهر رم نشریه Porta Portese بسیار شناخته شده میباشد که در روزهای جمعه و سه شنبه چاپ میشود و دارای آگهی کار مانند روزنامه همشهری خودمان است .میتوانید با تهیه این روزنامه کار مورد نظر را جستجو کنید.شایان ذکر است که تگر شما مهندس و یا پزشک هستید بهتر است کشوری مانند آلمان را برای زندگی انخاب کنید. اما اگر پرستارهستید  و به زبان انگلیسی مسلط هستید این کشوربرای زندگی بسیار مناسب است زیرا والدین به دنبال پرستارانی مسلط به زبان انگلیسی برای فرزندان خود میگردند.

آب و هوای ایتالیا

آب و هوای ایتالیا

ایتالیا دارای آب و هوای معتدل فصلی و مدیترانه‌ای است. در شمال کشور وجود رشته کوه آلپ باعث سردی آن مناطق شده و در جنوب و نواحی سیسیل دارای آب و همای گرم و خشک است.  بهترین فزمان برای سفر به این کشور از آوریل تا ژوئن است.گرم ترین ماه سال در این کشور جولای و آگوست است. شمال کشور ایتالیا ، دارای زمستان های سردی است که ا با برف همراه است اما درجنوب کشور ایتالیا ب زمستان های ملایم وجود دارد.

بهترین شهر ایتالیا برا زندگی

بهترین شهر ایتالیا برا زندگی

شهر بولزانو واقع در شمال ایتالیا،دارای سطح کیفیت زندگی عالی است و دارای مزایایی از جمله:  بالا بودن سطح آموزشی، تجارت، فرصت‌های شغلی، نرخ جرم و جنایت پایین، و خدمات بهداشتی و اوقات فراغت است.اصولا شهرهای استان آلپدارای بهترین سطح زندگی هستند.بعد از شهرهای ذکر شده شهرهای: مانتوا، پارما،ترنتو، بلونوو دیگر شهرهای کوچک شمالی که بعد از بولزانو قرار می‌گیرند.

اقتصاد و کار در ایتالیا

اقتصاد و کار در ایتالیا

ایتالیا جزو برترین کشور های توسعه یافته جهان است.همچنین ۷ امین کشور صنعتی جهان نیز به حساب می آید. میزان تورم در کشور ایتالیا کمتر از ۲ درصد است. ازمهم‌ترین صنایع کشور ایتالیا می‌توان به صنایع وسایل نقلیه ، شیمیایی ، مواد غذایی و مشروبات ، ماشین‌آلات، فلزکاری ، منسوجات و البسه ، هواپیما سازی ، کشتی‌سازی ، پتروشیمی، الکتریکی ، اتمی و جنگ‌افزار اشاره کرد. گندم ، جو ، سیب‌زمینی ، ذرت ، برنج ، انگور ، ماهی ، چغندرقند ، سیب ، گاو و خوک نیزاز مهم‌ ترین محصولات کشاورزی و دامپروری ایتالیا را تشکیل می‌دهند.در ایتالیا در هفته ۲۰ ساعت کار قانونی مجاز است و حقوق پرداختی حدود۹ یورو در ساعت میباشد.

مشاغل مورد نیاز ایتالیا عبارتند از: کار در بخش های خدمات عمومی (کار در رستوران و هتل ها – فعالیت های تبلیغاتی و غیره) –توریسم

حمل و نقل عمومی در ایتالیا

حمل و نقل عمومی در ایتالیا

شبکه حمل و نقل عمومی کشور ایتالیا شامل راه آهن شهریري، مترو، تراموا، اتوبوس‌ و تاکسی‌رانی می‌شود..قطارها در این کشور بسیار ارزان هستند ولی بسیار شلوغ اند.بنزین در ایتالیا گران است پس  حمل و نقل با خودرو در این کشور گران تمام میشود.اما اگر مدت زیادی قرار است در این کشور بمانید میتوانید یک خودرو از موسسه اجاره کنید،در این صورت نیاز نیست پول زیادی به تاکسی بدهید.برای حمل و نقل در ایتالیا میتوان از اتوبوس استفاده کرد ولی متاسفانه هیچ شبکه ملی اتوبوس در این کشور وجود ندارد.پس میتوان نتجیه گرفت بهترین وسیله برای حمل و نقل قطار است.

بهداشت و درمان در ایتالیا

بهداشت و درمان در ایتالیا

بیمارستان‌های کشور ایتالیا به دو دسته خصوصی و عمومی تقسی ممیشوند هر یک از بیمارستان‌ها پوشش بیمه‌ای مخصوص به خود را دارا است . خدماتی بهداشتی درمانی در ایتالیا بیشتر به صورت رایگان است.در کشور ایتالیا پزشکان و کارمندان بیمارستانی به صورت ماهیانه حصوص دریافت میکنند. دراین کشور، دولت بسته‌های خدمات حداقلی برای سیستم بهداشت  تعیین می کند . این بسته های حداقلی شامل تعدادی از دارو های تجویز شده ، خدمات درمانی و بیمارستانی می باشند.بیمه درمانی در کشور ایتالیا دوصورت است:۱-بیمه عمومی ،این نوع بیمه فقط برای موارد اورژانسی مورد استفاده قرار میگیرد و هزینه مابقی خدمات برعهده خود شخص میباشد ۲-بیمهA.S.Lکه مزیت این بیمه آن است که میتوانید پزشک شخصی خود را انتخاب کنید و برای خدمات پزشکی عمومی هیچ هزینه ای لازم نیست پرداخت کنید و اگر نیاز به مراجعه به مختصص داشتید هزینه های مختصص به صورت بیمه ای با شما حساب میشود.اعتبار این نوع بیمه از ژانویه تا ژانویه است.

مزایای زندگی در ایتالیا

۱- طبیعت بکر و زیبایی کشور ایتالیا.

۲- امکان سفر به اکثر کشورهای معتبر اروپا.

۳-  وجود آب و هوای معتدل در کشور ایتالیا.

۴- نزدیکی فرهنگ این کشور به فرهنگ مردم ایران.

۵- اعطای بورس تحصیلی و هزینه کم زندگی دانشجویی .

معایب زندگی در ایتالیا

۱-در این کشوربازار کار آنچنان مناسب نیست.

۲-سطح دستمزدها در این کشور نسبت به سوئیس، اتریش، آلمان و دیگر کشورهای اروپایی به مراتب پایین‌تر است.

۳- زبان رسمی کشور ایتالیا جهت یادگیری سخت است.

۴- تغییر سریع قوانین در کشور ایتالیا.

نقشه کشور ایتالیا

*** فاصله ایران تا ایتالیا(۴٬۵۵۲ كيلومتر) می باشد ***

در پایان

ایتالیا به عنوان یک مقصد خوب برای بازدید در تمام طول سال است. اگر دارای شرایط هستید شما میتوانید این کشور را برای اقامت وسفرانتخاب کنید

لینک کوتاه : shorturl.at/kwAIUنویسنده مطلب علی تاجیک