اکسپت مقاله

فهرست مقاله

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت تمامی دوستداران و همراهان سایت تخصصی ترجمه آی اس یار ، ما در این مقاله ما قصد داریم به صورت کامل و ساده مفهوم  اکسپت مقاله را  را به شما برسانیم .  شما در پایانی مقاله  به  انواع اکسپت مقاله و همچنین روش های موجود در اکسپت مقاله  به صورت کامل آشنا می شوید

تعریف اکسپت مقاله :

با توجه به گسترش  نیاز  دانشجویان  و اساتید به  اکسپت و چاپ مقاله  فعالین در زمینه  چاپ و اکسپت  مقاله زیاد شده است  که در این میان ژورنال های معتبر و همچنین ژورنال های نامعتبر از دیده  دانشگاه های مرجع ایران  به چشم می خورد  که شما باید با تدبیر و دانش  بهترین ژورنال را برای ثبت مقاله خود انتخاب کنید تا در آینده دچار مشکل  برای پذیرش آن نشوید.

در این میان معیارهای  سنجش وجود  دارد  که مهمترین  آن می‌توان به محدودسازی تعداد صفحات ژورنال برای هر مقاله اشاره کرد که در  موضوع بسیار حائز اهمیت می باشد

مهم ترین مرحله در اکسپ و چاپ مقالات

مهم ترین مرحله در اکسپ و چاپ مقالات :

همیشه این نکته را در نظر داشته باشید که به هیچ  ژورنال علمی  وجود ندارد  که مقالات شما را  زبان فارسی بپذیرد  در نتیجه به این موضوع  میرسیم که  ترجمه  ترجمه مهمترین قسمت  در اکسل و چاپ مقاله می باشد  زیرا اگر ترجمه شما مفهوم  قابل درکی را انتقال ندهد  ریجکت و بازگردانی مقاله شما ۱۰۰ درصد می باشد  و در تمامی موارد لطفاً به این موضوع  دقت کافی را داشته باشید.

برای این  مورد ما به شما پیشنهاد می کنیم که از مترجم های متخصص  ما در سایت ترجمه تخصصی آی اس یار  استفاده کنید تا  ترجمه مقاله  شما در کمترین زمان و  با بهترین  بازدهی و کیفیت  را  تجربه کنید

 

مراحل اکسپت مقاله :

شاید از نظر شما نگارش مقاله یکی از سخت‌ترین مراحل  اکسپت و چاپ مقاله باشد  ولی این گونه نیست !  با توجه به تجربی که در در زمینه داوری  مقالات داریم شما در بهترین حالت  پس از نگارش مقاله فقط ۴۰ الی ۵۰ درصد راه را رفته اید  و وارد مرحله اصلی یعنی  داوری قرار می گیرید .  در بسیاری از موارد مقالات ارسال شده توسط شما برگشت داده  می شود ،  و شما باید اصلاحاتی در آن انجام دهید و مجدد  برای پروسه داوری  ارسال کنید  که پس از تایید مقاله شما توسط تیم داوری یک نامه از طرف آن ها   صادر می شود که نامه اکسپت و پذیرش از طرف ادیتور مجله نویسنده برای شما ارسال می شود.

مراحل اکسپت مقاله

مرحله اول در اکسپت و مقاله :

پس از این که مقاله شما برای داوری به ژورنال مربوطه ارسال می شود سردبیر ژورنال نسخه اولیه  رابطه دقت اعتبار سنجی می کند  و مواردی نظیر نوع نوشتاری ،  حیطه که همان اسکوپ نام دارد ،  ارتباط آن ها در مقالاتی که قبلاً در  ژورنال به خصوص چاپ شده است ،  اعتبار سنجی  از نوع سرقت ادبی (پلاگریسم) ،  بقت با سیاستهای کاری و  قوانین ژورنال  و بسیاری دیگر از عوامل بررسی می کند . آی اس یار  به شما پیشنهاد می کند که قبل از اینکه مقاله را برای تیم داوری ارسال کنید اسکوپ و نوع مقاله و همچنین کیفیت مقالات قبلی آن  ژورنال را به صورت کامل بررسی کنید و مطابق با قوانین آنها مقاله خود را بنویسید

مراحل اکسپت مقاله

مرحله دوم در مقاله :

در این مرحله مقالاتی که توسط تیم داوری  بررسی شده است  به سردبیر  مجله ارسال می شود  تا این قسمت نیز به صورت تخصصی تر  مقاله را مورد بررسی قرار دهد .  گاهی دیده می شود  این مرحله  به صورت محرمانه توسط دو یا چند داور بررسی و ارزیابی دقیق تری  صورت می پذیرد .  نکته دیگر قابل توجه در این مرحله این میباشد که داوران این حق را دارند که  مقاله شما را به صورت فوری  اکسپت کنند ،  پذیرش قطعی کنند  و یا به صورت کامل  بازگردانند (ریجکت) کنند

گام های اکسپت مقاله

مرحله سوم در اکسپت مقاله :

پس از بررسی سردبیر  مجله   و تایید آن  پا به مرحله سوم می گذاریم که در این مرحله  اعتبار فنی از دیدگاه داوران مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرد که این نتیجه این ارزیابی می تواند به  اکسپت مقاله ، ریجکت مقاله  و یا در برخی از موارد برای بررسی و رفع برخی مشکلات  نویسنده ارسال می شود  تمام روند مرحله سوم به ویراستار و سردبیر  ژورنال اعلام می شود.

مراحل اکسپت مقاله isi

مرحله چهارم در اکست مقاله :

در این مرحله که می توان به عنوان مرحله پایانی از آن نام برد  نتیجه مقاله صادر می‌شود که در صورت پذیرش گواهی اکسپت از برای مقاله شما صادر می‌شود و در صورت عدم تایید آن مقاله بازگردانده شده و به صورت کامل دلایل آن نویسنده اعلام می شود که پس از رفع مشکلات و اصلاحات می تواند  مجدد مقاله خود را ارسال کند تا مورد بررسی قرار گیرد.

شرایط و قوانین ارسال مقاله:

قوانین ارسال مقاله به ژرنال

Scope (اسکوپ ) مجله چیست ؟

به طور کلی Scope (اسکوپ )به این معنا می باشد که حوزه فعالیتی مقاله شما با حوزه کاری ژورنال انتخابی نزدیک باشد پس از این به بعد هر جا صحبت از اسکوپ به میان می آید شما ارتباط موضوعی مقاله شما با ژورنال مربوطه را بررسی کنید. به یاد داشته باشید که هر مجله و یا ژورنالی که در حال حاضر در حال فعالیت می باشد به صورت علمی دارای یک هدف و حیطه کاری می باشد که اسکوپ های متخصص خود را نیز دارد

 

اصطلاحات رایج در زمین اکسپت و چاپ مقاله:

 

در ادامه ما جدول تمامی اصطلاحات رایج در زمین اکسپت و چاپ مقاله را  برای شما آماده کردیم تا  پس از مطالعه آن هیچ سوالی  برای  شما در زمینه عکس و چاپ مقاله بی‌پاسخ نمانده باشد.

 

 

R

اصطلاح

شرح

1

Journal

ژورنال/ مجله

2

Tittle

عنوان مقاله/ عنوان مقاله نخستین چیزی است که نظر دیگران را به خواندن مقاله شما جلب می‌کند.

3

Submit ارسال نمودن مقاله به یک ژورنال و یا مجله

4

Submitted

به مقاله ی ارسال شده برای یک ژورنال گفته می شود.

5

Keywords

کلمات کلیدی مقاله/ کلمات کلیدی بیان کننده موضوع مقاله هستند.

6

Abstract

چکیده مقاله/ در این بخش چکیده فعالیت پژوهشی ضمن بیان اهمیت موضوع و نتایج به دست آمده، به طور شفاف و دقیق توضیح داده می شود.

7

Introduction

مقدمه مقاله/ دراین قسمت باید تاریخچه و اهمیت موضوع، مشکلات و نقاط ضعف روش‌های پیشین و رویکرد شما برای حل این مشکلات نوشته شود.

8

Conclusion

جمع بندی/ در این قسمت به مرور بسیار مختصری از کل مقاله پرداخته می شود.

9

Materials And Methods

مواد و روش‌های مورد استفاده در مقاله/ در این بخش کلیه مواد و دستگاه‌های استفاده شده، پروتکل انجام آزمایش (در مقالات تجربی) و روابط ریاضی، فرضیه‌ها، اثبات قضیه‌های ذکر شده، نرم افزارهای استفاده شده و مقادیر عددی پارامترها (در مقالات تئوری) به طور کامل نوشته می شوند.

10

Discussion

بحث/ این قسمت از مقاله به تفسیر و تعبیر نتایج و دستاوردهای پژوهش اختصاص دارد.

11

Appendix

ضمیمه یا پیوست/ در این بخش مطالبی که با متن مقاله مرتبط می باشد اما ذکر آن ها در متن اصلی در اولویت دوم قرار دارد، درج می‌گردد.

12

Acknowledgment تقدیر و تشکر/ در این قسمت از موسسات یا ارگان ها و افرادی که به نحوی در انجام پژوهش به نویسندگان کمک نموده اند، تشکر و قدردانی می‌شود.

13

References

مراجع/ این بخش مربوط به مشخصات تمامی منابع و مقالاتی است که در متن مقاله به آن‌ها ارجاع شده، که باید به طور دقیق و کامل نوشته شوند.

14

Results

نتایج/ به نتایج عملی به دست آمده در یک مقاله گفته می شوند.

15

Template

الگوی نگارش یک مقاله علمی

16

Manuscript No

شماره دست نویس ارسالی/ کدی که وقتی مقاله خود را به ژورنالی ارسال می کنید به مقاله تان اختصاص می یابد.

17

Manuscript

دست نویس/ در واقع همان مقاله شما است که هنوز در جایی مورد چاپ قرار نگرفته است.

18  Paper مقالهای که در ژورنال های علمی پذیرفته شده باشد/ زمانی که دست نویس شما داوری شده و در ژورنالی چاپ شد.

19

Article

به هر مقاله‌ای، حتی مقالات چاپ شده در مجلات غیرعلمی گفته می شود.

20

Editor

شخصی است که مدیریت ژورنال خاصی را بر عهده دارد و مقاله شما را جهت بررسی به داوران ارسال و از آن ها نظرشان را می خواهد.

21

Best Papers

مقالات برتر کنفرانس ها که معمولا نسخه تکمیل شده آن ها در مجلات چاپ می‌شوند.

22

With Editor

بدین معنی که مقاله شما به دست ادیتور رسیده و او به دنبال کسانی جهت داوری مقاله شما می گردد.

23

Under Review

یعنی مقاله شما زیر دست داوران و در حال بررسی است.

24

Review

بررسی کردن

25

Refereeing

داوری کردن

26

Blind Review

نوعی فرایند داوری در مجلات علمی می باشد که مقالات بدون نام برای داورها ارسال می شود تا داورها بتوانند داوری بی طرفانه و مطمئنی انجام دهند.

27

Reviewers

داورانی که مقالات ارسال شده به یک ژورنال را مورد ارزیابی قرار می دهند و نظر خود را در رابطه با چاپ، عدم چاپ و یا تغییرات و اصلاحات مورد نیاز آن مقاله، به ژورنال اعلام می نمایند.

28

Peer Review

ژورنال هایی که مقالات ارسالی را جهت بررسی و اظهار نظر به دو یا سه داور که در آن زمینه دارای تخصص می باشند می سپارند تا آن ها نظرشان را در ارتباط با چاپ، عدم چاپ و یا تغیرات لازم مربوط به آن مقاله اعلام نمایند این ژورنال ها از اعتبار بالایی برخوردارند.
29

Suggest Reviewers

هنگام ارسال یک مقاله به بعضی ژورنال ها، می توانید اسامی داورانی را به ژورنال پیشنهاد دهید تا مقاله شما را داوری کنند. ارسال یا عدم ارسال مقاله شما برای داورهای پیشنهادی از سوی شما طبق نظر ژورنال صورت خواهد پذیرفت.

30

Oppose Reviewers

بالعکس حالت بالا، در زمان ارسال مقاله به برخی ژورنال ها می توانید اسامی اشخاصی را که به دلایلی مایل نیستید داور مقاله ارسالی شما باشند، به آن ژورنال اعلام نمایید.

31 

Revise

تجدید نظر کردن یا بازبینی

32

Referee داور/ کسی که مقاله شما را ارزیابی و بررسی می کند.

33

Minor Revise

در بررسی مقاله شما توسط داوران، مقاله شما دارای ایراداتی جزئی از قبیل ایرادهای نگارشی، املایی و یا جملاتی برای فهم و خوانایی بهتر بوده است.

34

Resubmit

خیلی زیاد ایراد گرفتن/ همان ریوایز می باشد با این تفاوت که در ریوایز چه مینور چه ماژور مقاله شما بعد از انجام اصلاحات دیگر نیازی به داوری مجدد ندارد اما در ریسابمیت بعد از اصلاحات مقاله را باید مجدد جهت داوری ارسال کنید.

36

Major Revise در بررسی مقاله شما توسط داوران، مقاله شما دارای ایرادات زیادی از جنس ایرادهای محتوایی و مفهومی بوده است.

37

Accept

مقاله شما در یک ژورنال جهت چاپ پذیرفته شده است.

38

Comment

به نظر داوران یک ژورنال در ارتباط با پیش نویس مقاله ارسال شده به آن ژورنال گفته می شود.

39

Proceeding به مقالات پذیرفته یا ارائه شده در یک کنفرانس در مجموعه مقالات کنفرانسی گفته می شود.

40

Reject

عدم پذیرش مقاله شما در یک ژورنال جهت چاپ آن

41

Proof بعد از قالب بندی و قبل از چاپ، مقاله ی پذیرش شده به شما مجددا توسط ژورنال جهت تایید نهایی مشخصات ارسال می گردد.

42

Reject And Resubmit

به گونه ای از رد شدن یک مقاله در یک ژورنال اطلاق می گردد که به دلیل ضعیف بودن مقاله ارسال شده می باشد و اگر نویسندگان، به دقت به پرسش‌های داوران پاسخ دهند و مقاله را اصلاح نمایند، امکان بازنگری و داوری مجدد وجود خواهد داشت و می توانند آن را مجدداً به ژورنال ارسال نمایند.

43

Revised Manuscript

نسخه اصلاح شده یک مقاله توسط نگارندگان آن

44

Scope

حیطه کاری ژورنال منتخب شما

45

Complete Reject زمانی که یک مقاله پس از ارسال به یک ژورنال به دلایل مختلف به طور کامل رد شده باشد.

46

Affiliation

نام نویسندگان به همراه وابستگی آن ها به مراکز تحقیقاتی یا دانشگاهی

47

Registration Fee

هزینه ثبت نام جهت شرکت در یک کنفرانس یا چاپ مقاله ای در یک ژورنال

48

Corresponding Author نویسنده مسئول مکاتبات و ارائه آدرس پستی، ایمیل، شماره تلفن و شماره فکس
49

Early Registration

هزینه ثبت نام سریع و فوری (مبلغ آن معمولاً کمتراز هزینه ثبت نام عادی می باشد)

50

Extra Page Charge

هزینه ایی مازاد که به ازی هر صفحه اضافی باید به ژورنال پرداخت شود.

51

TPC= Technical Program Committee کمیته برنامه‌ریزی علمی کنفرانس

52   

Regular Issue

شماره های معمولی مجلات که به صورت مشخص در فواصل زمانی معین (مثلا هر ماه) به چاپ می رسند.

53

Review Paper مقالات مروری، نگارش مقالاتی است بدین شکل که: افراد صاحب نظر و با تجربه به صورت گسترده و پیاپی، روی یک مقوله علمی به پژوهش پرداخته و با بررسی تعداد زیادی از مقالات مرتبط، به بیان تاریخچه و تشریح پژوهش‌هایی که در طی سال‌های گذشته بر روی آن موضوع انجام شده است، می پردازند.

54 

Invited review

مقالات مروری که معمولا به دعوت یک ژورنال علمی توسط پژوهشگران برجسته در یک موضوع به روز پژوهشی، نگاشته می شود.

55

Special Issue شماره ویژه مجلات که علاوه بر Regular issue به چاپ می رسند.

56

Letter paper مجلاتی که مقالات مورد پذیرش در آن ها، از نظر حداکثر تعداد کلمات به کار رفته در مقاله یا حداکثر تعداد صفحات، محدودیت دارند. ارزش علمی مقالاتی از نوع Letter از مقاله‌های اصیل کمتر بوده و امکان ارسال  Letter به همه مجلات وجود ندارد.

57

Hot Papers

مقالاتی که پس از چاپ در یک ژورنال علمی، به سرعت مورد استقبال جامعه علمی قرار می گیرند. این مقالاتدر فواصل زمانی معین توسط سایت مجلات مشخص می‌شوند و از ارزش بالایی برخوردارند.

58

Short/ Rapid/ Brief Communication این مقالات مربوط به تحقیقاتی هستند که به نتایج جدید اما محدودی دست یافته اند،که در قالب

short/ brief ارائه گشته و چاپ می‌شوند. سرعت داوری و چاپ در این دسته از مقالات بیش از بقیه بوده که این امر مزیت عمده آن ها به شمار می‌رود. در واقع در این مقالات، نتایج به صورت مختصر و مفید با تکیه بر نوآوری و اهمیت موضوع توضیح داده می‌شود.

59

Final version

نسخه نهایی یک مقاله پس از انجام اصلاحات آن توسط نویسندگانش

60

Aims and Scopes

حیطه کاری و اهداف یک مجله می باشند.

61

Editorial Board شورای سردبیری ژورنال

62

Publication Fee

هزینه ای که در ژورنال های open access جهت چاپ مقاله از نویسنده یا نگارنده مقاله دریافت می کنند.

63

Open Access

ژورنال هایی که مقالات آن ها به صورت رایگان در اختیار همه قرار می‌گیرد. در این ژورنال ها برای چاپ مقالات، هزینه چاپ مقاله را از نگارنده دریافت می کنند.

64

Editor-in-Chief

سردبیر اصلی یک ژورنال که مسئولیت تعیین داورها و ویرایش نظر آن‌ها را بر عهده دارد.

65

Conflict Of Interests در فرآیند ارسال مقاله برای یک ژورنال در این قسمت بیان می‌گردد که نویسندگان در انجام پژوهش از هیچ لحاظی مشکلی نداشته و از ترتیب اسامی نوشته شده در مقاله نیز راضی می باشند.

66

Associate Editor

زمانی که موضوع مقاله ارسال شده برای مجله از حیطه تخصصی سردبیر اصلی (Editor-in-Chief) مجله خارج باشد، سردبیر اصلی فردی را از شورای سردبیری با عنوان سردبیر مسئول (Associate Editor) انتخاب کرده و مسئولیت مقاله را به او واگذار می‌ نماید.

67

Research Highlights

در فرآیند ارسال یک مقاله برای ژورنال، در این بخش نوآوری و نتایج ارزنده به دست آمده از انجام پژوهش در قالب جملات و عبارات تک خطی و با تعداد کلمات محدود نوشته می شوند.

68

Guide for Author بخشی در وب سایت ژورنال ها که تمام قوانین نگارشی و اطلاعات لازم برای نوشتن مقاله را در اختیار نویسندگان علاقه مند جهت چاپ مقاله در آن ژورنال قرار می دهد.

69

Cover Letter

نامه ای است کوتاه که همراه سایر عناصر یک مقاله خطاب به سردبیر مجله نوشته شده و به آن مجله ارسال می گردد. در نامه مختصراً به موضوع و اهمیت مقاله پرداخته تا سردبیر را ترغیب به بررسی سریع تر مقاله شما نماید.

70

Supplementary materials/Data

موارد تکمیلی/ در بعضی مقالات اطلاعات تکمیلی همچون عکس ، فیلم، جداول و … در قالب  supplementary materials  در سایت مجله قرار داده می‌شوند به طوری که دیگران بتوانند آن ها را دانلود نمایند و با استفاده از آن ها درک بهتری از نتایج و چگونگی انجام پژوهش به دست آورند.

71

Immediacy Index

شاخص آنی/ عبارت است از نسبت مقالات استناد شده در یک مجله طی یک سال معین به مقالات منتشر شده‌ی قابل استناد در همان سال

72

Citing Half Life

نیم عمر ارجاعی/ شاخص نیم عمر، میزان ارجاعات به مقالات چاپ شده در مجله را نشان می‌دهد و برحسب سال بیان می‌شود. برای مثال اگر نیم عمر ارجاع شدهبه مجله در سال 2015 برابر 5 باشد، به این معنا است که اگر 5 سال به عقب بازگردیم (از سال 2011  تا سال 2015)، 50% تعداد کل استنادات به مجله در سال 2015 به دست می‌آید.

73

Book Chapter

یک فصل از کتاب/ در واقع گردآوری و خلاصه مقالات تالیفی و پژوهش‌های انجام شده توسط نویسندگان در رابطه با یک موضوع علمی می‌باشد.

74

IF= Impact factor

ضریب تاثیر یک مجله/ عبارت است از نسبت مقالات مورد استناد در یک مجله طی یک سال معین بر مقالات منتشر شده قابل استناد در دو سال پیش از آن

75

DOI=Digital

Object Identifier

شناسه الکترونیکی برای هر مقاله چاپ شده در یک ژورنال (یک عدد منحصر به فرد برای هر مقاله می باشد).

76

5 – Year IF

میانگین IF در پنج سال گذشته

77

Data Fabrication

ساختن جعلی نتایج/ به نوعی تقلب در نگارش مقاله اطلاق می گردد که در این حالت نویسنده به صورت جعلی اطلاعات را ایجاد کرده و نتایج حاصل را در مقاله گزارش می‌کند.

78

Plagiarism سرقت ادبی/ نوعی تقلب در نگارش مقاله می باشد که در آن اگر جمله‌ای بدون هیچ گونه تغییر و عیناً از مقاله دیگری کپی شود.  بیشتر ژورنال ها از این نظر مقالات را با استفاده از نرم افزارهای قدرتمند چک می کنند و در صورت کپی بودن جملات (حتی در صورتی که رفرنس آن ذکر شده باشد) مقاله را رد می نمایند.

79

Data Falsification

دستکاری نتایج/ نوعی تقلب در نگارش مقاله است که در این حالت نویسنده نتایج به دست آمده را به گونه‌ای تغییر می دهد و عددسازی می‌کند که نتایج به وضعیت درست و مطلوب نزدیک باشند. در این حالت نتایج جدیدی جعل نشده است بلکه نویسندگان نتایج واقعی به دست آمده را طوری انحراف و تغییر داده‌اند که مشابه حالت مورد انتظار باشد.

 

لینک کوتاه مقاله : https://bit.ly/2uvBgZx

عید باستانی نوروز 1401

عید باستانی نوروز 1401

تبدیل تصویر به متن فارسی

تبدیل عکس و pdf به فرمول ریاضی+ ویدیو

12 نکته برای مترجمان جهت ارائه ترجم­ه ای با کیفیت

چه چیزی یک مترجم خوب، موفق و شاد می‌سازد؟

ضرب المثل های با اصالت زبان آلمانی + ترجمه , تلفظ و تایپوگرافی

ترجمه متن های مطبوعاتی دارای چه ویژگی هایی است؟❓

با منابع آزمون تافل آشنا شوید

فایل های صوتی را چگونه باید ترجمه کنیم؟

روش های ترجمه شفاهی

ریجکت شدن مقالات چه دلایلی را با خود به همراه دارد؟

ترجمه ی متن های حقوقی دارای چه ویژگی هایی است❓

دستور نگارشی زبان انگلیسی

ترجمه ریز نمرات به انگلیسی

ترجمه احکام قضایی

آموزش ترجمه فیلم

ترجمه تخصصی اسناد حقوقی

آیا داشتن مقاله علمی برای مهاجرت کمک می کند؟

چگونه قراردادهای بین المللی را ترجمه کنیم؟

اصول نوشتن نامه اداری به زبان خارجی+نمونه

بهترین راه درآمد از ترجمه در سال 1399

چگونه کیفیت ترجمه را بالا ببریم؟

سال 1399 بر شما عزیزان و فرهیختگان مبارک 🎺

یک فایل ترجمه چگونه قیمت گذاری 💲 می شود؟

7 نرم افزار برتر ترجمه برای سفر + دانلود

مراحل ترجمه و چاپ کتاب

با انواع روش های ترجمه آشنا شوید✅

کسب درآمد از یوتیوب + آموزش تصویری

مزیت آی اس یار نسبت به مترجم‌های آنلاین

تبدیل پایان نامه به کتاب

تفاوت آیلس و تافل

تافل چیست ؟ (TOEFL)

10 ویژگی مترجم خوب

21 نکته ضروری برای مترجمین حرفه ای

اطلاعات کامل درباره کشور ایتالیا

اطلاعات کامل درباره کشور سوئد

ویزای ترانزیت

همه چیز درباره اپلای (Apply)

همه چیز درمورد آیلتس 2(IELTS)

15 ابزار آنلاین پیشنهادی برای مترجمین

سرقت ادبی یا همان Plagiarism

اکسپت مقاله

مترجم خوب چه کسی است و چه کاری باید انجام دهد؟

همه چیز درمورد آیلتس1(IELTS)

همه چیز درباره ترجمه رسمی و غیررسمی

همایش استارتاپ های ایرانی در مجموعه پدیده

تاریخچه زبان انگلیسی

بهترین برنامه ریزی برای یادگیری زبان در منزل

بهترین سن برای یادگیری زبان خارجه

بهترین کشور های دنیا برای مسافرت

کدام مترجم را انتخاب کنیم؟

پست های مرتبط
عید باستانی نوروز 1401

عید باستانی نوروز 1401

تبدیل تصویر به متن فارسی

تبدیل عکس و pdf به فرمول ریاضی+ ویدیو

12 نکته برای مترجمان جهت ارائه ترجم­ه ای با کیفیت

چه چیزی یک مترجم خوب، موفق و شاد می‌سازد؟

ضرب المثل های با اصالت زبان آلمانی + ترجمه , تلفظ و تایپوگرافی

ترجمه متن های مطبوعاتی دارای چه ویژگی هایی است؟❓

با منابع آزمون تافل آشنا شوید

فایل های صوتی را چگونه باید ترجمه کنیم؟

روش های ترجمه شفاهی

ریجکت شدن مقالات چه دلایلی را با خود به همراه دارد؟

ترجمه ی متن های حقوقی دارای چه ویژگی هایی است❓

دستور نگارشی زبان انگلیسی

ترجمه ریز نمرات به انگلیسی

ترجمه احکام قضایی

آموزش ترجمه فیلم

ترجمه تخصصی اسناد حقوقی

آیا داشتن مقاله علمی برای مهاجرت کمک می کند؟

چگونه قراردادهای بین المللی را ترجمه کنیم؟

اصول نوشتن نامه اداری به زبان خارجی+نمونه

بهترین راه درآمد از ترجمه در سال 1399

چگونه کیفیت ترجمه را بالا ببریم؟

سال 1399 بر شما عزیزان و فرهیختگان مبارک 🎺

یک فایل ترجمه چگونه قیمت گذاری 💲 می شود؟

7 نرم افزار برتر ترجمه برای سفر + دانلود

مراحل ترجمه و چاپ کتاب

با انواع روش های ترجمه آشنا شوید✅

کسب درآمد از یوتیوب + آموزش تصویری

مزیت آی اس یار نسبت به مترجم‌های آنلاین

تبدیل پایان نامه به کتاب

تفاوت آیلس و تافل

تافل چیست ؟ (TOEFL)

10 ویژگی مترجم خوب

21 نکته ضروری برای مترجمین حرفه ای

اطلاعات کامل درباره کشور ایتالیا

اطلاعات کامل درباره کشور سوئد

ویزای ترانزیت

همه چیز درباره اپلای (Apply)

همه چیز درمورد آیلتس 2(IELTS)

15 ابزار آنلاین پیشنهادی برای مترجمین

سرقت ادبی یا همان Plagiarism

اکسپت مقاله

مترجم خوب چه کسی است و چه کاری باید انجام دهد؟

همه چیز درمورد آیلتس1(IELTS)

همه چیز درباره ترجمه رسمی و غیررسمی

همایش استارتاپ های ایرانی در مجموعه پدیده

تاریخچه زبان انگلیسی

بهترین برنامه ریزی برای یادگیری زبان در منزل

بهترین سن برای یادگیری زبان خارجه

بهترین کشور های دنیا برای مسافرت

کدام مترجم را انتخاب کنیم؟

5 راه کار برای بهبود در برگزاری کنفرانس

اطلاعاتی در مورد زبان انگلیسی

بهترین دانشگاه های تخصصی در دنیا

نحوه اجرایی کردن استارت آپ

بهترین نرم افزار های ترجمه رایگان برای کامپیوتر و موبایل +دانلود

راهکار های افزایش اعتماد به نفس

۴ اصل حیاتی مذاکره از زبان دکتر ظریف

ایده آل ترین کشور ها برای زندگی

خلاصه نویسی پایان نامه

چگونه مقاله و پایان نامه های خود را خلاصه نویسی کنیم؟

پنج تا از پولسازترین زبان های دنیا

پولسازترین زبان های دنیا

تقویت عملی حافظه

چگونه حافظه خود را تقویت کنیم+ راهکار علمی

انواع ویزا + مراحل اخذ ویزای تحصیلی

تاریخچه ترجمه در ایران و جهان

تاریخچه ترجمه در ایران و جهان

تبدیل تصویر به متن فارسی

آموزش تبدیل فایل های تصویری و pdf به متن تایپ شده + آموزش ویدیویی

یادگیری کدام زبان خارجه بهتر است؟

سایت های برتر در زمینه دانلود رایگان کتاب

16 سایت برتر در زمینه دانلود رایگان کتاب و مقالات

روز جهانی ترجمه

روز جهانی ترجمه مبارک

تایپ سریع بدون غلت

راز افزایش سرعت تایپ بدون غلط املایی!

ترجمه در سایت آی اس یار

چرا گوگل ترنسلیت نمی تواند ترجمه خوبی به شما منتقل کند؟

اصطلاحات به چه منظوری استفاده می شوند؟

اصطلاحات زبان انگلیسی به چه معنایی هستند؟

کسب درآمد از ترجمه و مکالمه زبان انگلیسی

10 نکته ضروری در یادگیری مکالمه انگلیسی

10 نکته ضروری در یادگیری مکالمه انگلیسی

انتخاب موضوع پایان نامه

نحوه انتخاب موضوع پایان نامه

چاپ مقاله

چاپ مقاله

اصول نگارش

علائم نگارشی+کلید های میانبر

ترجمه نیتیو

ترجمه نیتیو

تفاوت پایان‌نامه و رساله

تفاوت پایان‌نامه و رساله

ترجمه دیجیتالی

ترجمه دیجیتالی

ترجمه همزمان

اشتباهات رایج به هنگام نگارش مقاله

نحوه نوشتن رزومه حرفه‌ای

چگونه مدرک خود را ترجمه کنیم؟

معرفی بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی سطح مبتدی تا پیشرفته در سال 2020

یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان

یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان

مکالمه زبان انگلیسی

علی تاجیک

علی تاجیک

من عاشق ترجمه هستم , این بزرگترین افتخار من است

2 دیدگاه دربارهٔ «اکسپت مقاله»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درباره ما

شرکت آی اس یار در سال ۹۸ توسط ۲ نفر از متخصصان زبان انگلیسی و آی تی تاسیس شد. آی اس یار سامانه ای است که در آن خدمات ترجمه به زبان های مختلف ارائه می شود. مرکز ما نیز کیفیت ترجمه ها و امنیت پرداخت ها را تضمین می کند.در انتها باید به این موضوع پرداخت که هدف نهایی تیم ما در رفاه و آسایش هرچه بیشتر فارسی زبانان می باشد و امیدواریم بتوانیم در این راه کمکی شایان و راه گشای مردم عزیزمان باشیم.

logo-samandehi
اسکرول به بالا