ثبت سفارش

بهترین دانشگاه های تخصصی در دنیا

بهترین دانشگاه های نخصصی در دنیا

حتما تا کنون برایتان پیش آمده است که برای تحصیل قصد مهاجرت دارید اما نمیدانید کدام دانشگاه مناسب شما و رشته دلخواهتان است.ما در آی اس یار برای شما عزیزان در مورد برخی از دانشگاه های معتبر در دنیا مقاله ای آماده کرده ایم.

(کیو اس) تازه ترین رتبه بندی خود در سال ۲۰۱۸ را روز چهارشنبه منتشر و در این رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان را بر اساس ۴۸ موضوع متفاوت اعلام کرد. در کل ۲۰ دانشگاه مختلف به عنوان برترین دانشگاه های جهان در دست کم یکی از این ۴۸ موضوع انتخاب شدند. شاید تعجب برانگیز باشد که در این میان دانشگاه هاروارد در یک سوم از این موضوعات به عنوان برترین دانشگاه جهان انتخاب شده است.

در فهرست «کیو اس» نام برخی از دانشگاه ها برای همگان آشناست؛ اما برخی از دانشگاه ها هم هستند که به قدر کافی شناخته شده نیستند و در یک یا دو حوزه موضوعی توانسته اند، رتبه بالایی را کسب کنند.زیر نام این دانشگاه ها و حوزه های موضوعی آنها در رتبه بندی کیو اس گردآوری شده است.

پس با آی اس یار همراه باشید تا با برخی از این دانشگاه ها آشنا شوید:

۱-دانشگاه ساسکس، انگلیس:

مناسب ترین دانشگاه های دنیا

این دانشگاه به دلیل داشتن برنامه ای پیشرو در حوزه مطالعات توسعه، به عنوان یکی از برترین دانشگاه های جهان انتخاب شده است.

۲-دانشگاه ساپینزا، رم:

بهترین دانشگاه ها

تعجبی ندارد که یکی از دانشگاه های رم به عنوان بهترین دانشگاه جهان در حوزه مطالعات کلاسیک و تاریخ باستان انتخاب شود.

۳-دانشگاه شفیلد، انگلیس:

برترین دانشگاه های دنیا

این دانشگاه در حوزه های مطالعات کتابداری و مدیریت اطلاعات رتبه بالایی را از آن خود کرده است.بر اساس  یک نظرسنجی  معتبر که در حوزه بازار کار در سال ۲۰۱۶ توسط مرکز«های فلایرز» صورت گرفته است،فارغ‌التحصیلان این دانشگاه در رتبه‌بندی تایمز با عنوان ۱۰۰ کارفرمای برتر، جزء ۲۰ کارفرمای اول قرار گرفتند. این راهبرد جدید اشتغال‌زایی دربرگیرنده دو طرح کارآموزی با ۷۵ فرصت شغلی در درون خود دانشگاه می­باشد.

۴-دانشگاه کمبریج، کمبریج شایر، انگلیس:

مناسب ترین دانشگاه های جهان

با وجود اینکه دانشگاه کمبریج در همه جای جهان شناخته شده است، فقط توانست در حوزه انسان شناسی به عنوان برترین دانشگاه جهان شناخته شود.دانشگاه کمبریج ثروتمندترین دانشگاه در اروپا است. درآمد این دانشگاه توسط دولت انگلیس برای امور آموزشی و تحقیقات علمی به دانشگاه داده می‌شود. در سال ۲۰۰۷ حدود یک سوم درآمد این دانشگاه را دولت انگلستان صرفا برای تحقیق و پژوهش پرداخته کرده بود. انتشارات دانشگاه کمبریج نیز محل خوبی برای کسب درآمدهای بالای این دانشگاه است.

۵-دانشگاه واخنینگن، هلند:

برترین دانشگاه های دنیا

این دانشگاه همانند یک بهشت برای دانشجویانی است که به مطالعه در حوزه کشاورزی و جنگل داری علاقمند هستند.دانشگاه واخنینگن هلند با تمرکز بر تخصص های علوم کشاورزی و محیط زیست یکی از بهترین دانشگاه های جهان در رشته های علوم زیستی و علوم اجتماعی می باشد. شعار دانشگاه واخنینگن در جهت تمرکز بر مشکلات اجتماعی و تجاری : « به سوی کشف پتانسیل طبیعت برای بهبود کیفیت زندگی» است. در دانشگاه واخنینگن هلند کمتر از ۱۰۰۰۰ دانشجو در کل مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و مدارک حرفه ای حضور دارند

۶-دانشگاه کارولینای شمالی، چپل هیل آمریکا:

بهترین محیط دانشگاهی در دنیا

این دانشگاه بهترین مکان روی کره زمین برای مطالعه مدیریت اطلاعات و کتابداری محسوب می شود.همچنین این دانشگاه نیز در زمینه تحقیقات نیز فعالیت گسترده ای دارد.

۷-دانشگاه سلطنتی هنر، لندن، انگلیس:

این دانشگاه برای سومین سال متوالی بهترین دانشگاه جهان در حوزه مطالعات هنر و طراحی شناخته شد.کالج سلطنتی لندن از ۴ دانشکده مهندسی؛ پزشکی؛ علوم طبیعی؛ و بازرگانی تشکیل شده است.تحصیل در دانشگاه دولتی امپریال کالج بسیار گران تمام می‌شود. دانشجویان بومی برای تحصیل در این دانشگاه، در هر دو مقطع کارشناسی و ارشد، بین ۱۴ تا ۱۶ هزار دلار شهریه می‌پردازند

۸-دانشگاه کالیفرنیا، دیویس آمریکا:

مناسب و بهترین دانشگاه های دنیا

اگر شخصی قصد داشته باشد دامپزشک شود، بهترین دانشگاه جهان در این حوزه دانشگاه کالیفرنیاست. این دانشگاه در دو سال گذشته هم در همین موضوع تحصیلی به عنوان بهترین دانشگاه جهان شناخته شد. نکته مهم این است که در این دانشگاه پرستاری و همچنین حقوق و مدیریت بازرگانی نیز در سطح بالایی آموزش داده میشود. علاوه بر این در ۹۰ برنامه پژوهشی که توسط UC Davis Graduate Studies ارائه‌شده است، کالج دامپزشکی دیویس، به‌عنوان بزرگ‌ترین کالج دامپزشکی آمریکا رتبه دوم را در کشور کسب کرده است.

۹-مدرسه جولیارد، نیویورک:

برترین و مناسب ترین دانشگاه ها

این دانشگاه بهترین دانشگاه جهان برای مطالعه رشته هایی از جمله تئاتر موزیکال و باله است.در سال ۲۰۱۶، در یک رده بندی معتبر ” QS Quacquarelli Symonds ” آن را به عنوان بهترین موسسه هنرهای نمایشی جهان در رتبه بندی جهانی معرفی کرد.ر سال ۲۰۰۶، مدرسه موسیقی جولیارد نسخ موسیقی گرانبهای از بروس کونر، عضو هیئت مدیره دریافت کرد. این مجموعه شامل اتوگراف ها، طرح ها، اثبات های آهنگساز و نسخه های اول آثارعمده ای از موسیقی دانان برتری مانند : موتزارت، باخ، بتهوون، برمس، شومان، شوپن، شوبرت، لست، راول، استراوینسکی، کاپلند و دیگر استادان موسیقی کلاسیک می باشد.

۱۰-دانشگاه آمستردام، هلند:

بهترین دانشگاه ها در هلند

این دانشگاه در حوزه مطالعات رسانه و ارتباطات برترین دانشگاه جهان شناخته شده است.نکته قابل توجه این است که دانشگاه آمستردام در طول فعالیت خود برنده ۶ جایزه نوبل بوده است و همچنین ۳ جایزه  (Spinoza prize) می باشد.

۱۱-دانشگاه پیتسبورگ، پنسیلوانیا، آمریکا:

بهترین کالج ها در دنیا

این دانشگاه هر ساله دانشجویان زیادی را از سطح جهان برای پذیرش در رشته فلسفه به سمت خود می کشاند.همچنین شاید برایتان جالب باشد که بدانید آقای دکتر رضا زرنگار به‌عنوان یکی از اعضای برجسته انجمن تحقیقات سرطان آمریکا و استادیار علوم آسیب‌شناسی در دانشگاه پیتسبورگ مشغول به فعالیت است

۱۲-دانشگاه هنگ کنگ:

دانشگاه های خوب و تضمینی برای تحصیل

مؤسسه (QS) این دانشگاه را به عنوان بهترین دانشگاه جهان در حوزه دندانپزشکی معرفی کرده است.توجه داشته باشید که این دانشگاه در دو سال گذشته در حوزه دندانپزشکی به عنوان برترین در جهان شناخته شده است.

۱۳-انستیتو فناوری فدرال زوریخ، سوئیس:

قوی ترین دانشگاه ها در دنیا

این دانشگاه برای آن دسته از افرادی که علاقه مند به مطالعه زمین و علوم دریایی هستند، برترین دانشگاه جهان معرفی شده است. این دانشگاه تاکنون بیش از ۲۰ جایزه نوبل را از آن خود کرده است. شاید به این دلیل که آلبرت انیشتین هم از این دانشگاه فارغ التحصیل شده است.توجه داشته باشید از آنجایی که زبان مردمان سوئیس آلمانی است در این دانشگاه دوره های زبان آلمانی در انواع سطوع برگزار می شود

۱۴-کالج دانشگاهی لندن، انگلیس:

مدرن ترین دانشگاه های جهان

این دانشگاه برای مطالعه در حوزه آموزش، برترین دانشگاه جهان شناخته شده است.نزدیک بودن دانشگاه به وست اند (West End) لندن و امکانات تفریحی و فرهنگی‌اش باعث شده‌است که مشکلی در گذران اوقات فراغت دانشجویان وجود نداشته باشد.فضای داخلی ورزشی و امکانات بدن‌سازی به‌راحتی در دسترس هستند، اما برای بهره‌گیری از امکانات ورزش‌های میدانی مانند زمین‌های فوتبال باید مسیر هرتفوردشایر( Hertfordshire)را طی کرد.

۱۵-دانشگاه لافبرو، میدلندز شرقی انگلیس:

برترین دانشگاه ها در جهان

این دانشگاه برترین دانشگاه جهان در حوزه ورزش شناخته شده است.ورزشکاران دانشگاه لافبورو در مسابقات کشورهای مشترک‌المنافع Commonwealth Games سال ۲۰۱۴ در ۷ رشتۀ ورزشی موفق به کسب ۳۵ مدال شدند. بیش از ۵۰ ورزشکار دانشگاه لافبورو در مسابقات المپیک و پارالمپیک سال ۲۰۱۶ شرکت کرده و ۱۸ ورزشکار در ۱۱ مسابقه ورزشی به مدال‌های المپیک دست یافتند.

در انتها مرکز آی اس یار ضمن موفقیت برای هموطنان عزیزمان . از شما دوستان دعوت میکند تا از بقیه مقاله های موجود در سایت دیدن کنید.

لینک کوتاه مقاله:  b2n.ir/74950نویسنده مطلب imansa76