دستور نگارشی زبان انگلیسی

فهرست مقاله

دستور نگارشی زبان انگلیسی یکی از موضوعات مهم است که هر فردی باید آن ها را فرا گرفته باشد. این دستور از جمع شدن تعداد زیادی از مولفه ها در کنار هم جمع شده اند که از آن ها می توان به مواردی همچون نشانه گذاری، املا، گرامر و… اشاره کرد که در ادامه این متن شما را با تمامی موارد ذکرشده آشنا می کنیم. از این رو با ما همراه باشید تا شما را وارد دنیایی از نکات مهم کنیم

✔️ مولفه های دستور نگارشی زبان انگلیسی

همانطور که اشاره شد پارامترهای مختلف هستند که این دستورات را می سازند. یعنی شما به عنوان یک مترجم، کارآموز، دانشجو و یا حتی دانش آموز باید از تمامی آن ها آگاهی داشته باشید. در غیر این صورت متنی که شما آماده می کنید تکمیل نبوده و در نهایت نمی توانید نمره بالایی را کسب کنید. اگر این گزینه ها برای شما مفهوم و آشنایی ندارند، کافیست با دقت تمام به حرف ها و نکاتی که گفته می شوند، توجه کنید. در آن صورت می توانید این مولفه ها را در زمان مخصوص به خود و کاملا صحیح به کار ببرید.

علائم نگارشی ,

✔️ علائم نگارشی; دشوارترین دستورات نگارشی

یکی از مواردی که برای خیلی از افراد سختی بسیار زیادی دارد استفاده از علائم نگارشی  نه تنها در متن های فارسی بلکه در انگلیسی است. برای اینکه بتوانید از آن ها به درستی استفاده کنید، در ابتدا باید شکل ظاهری آن ها را بشناسید و سپس با کاربردهای آن ها آشنا شوید. در این مقاله به بررسی مهم ترین این علامت ها خواهیم پرداخت.

 • 🔘 نقطه

نقطه یا Full Stop یکی از مهم ترین علائم در دستور نگارشی زبان انگلیسی می باشد که کاربردهای آن بیشتر از زبان فارسی است. به طور معمول این علامت برای پایان دهنده به جمله شناخته شده است ولی در زبان انگلیسی توانسته کاربردهای بیشتری را به خود اختصاص دهد.

از فول استاپ برای نشان دادن اعشار در جملات انگلیسی استفاده می کنند. به عنوان مثال به جای نوشتن اعداد اعشاری با ممیز و یا (/) می توان از نقطه بهره برد. مانند: 0.7

همچنین در زبان انگلیسی کلمات بسیار زیادی وجود دارند که از قابلیت مخفف شدن برخوردار هستند. کلمه Street نمونه ای از این موارد می باشد. یعنی شما به جای نوشتن Street Flower می تواند آن را به صورت اختصاری St.Flower نشان دهید.

 • 🔘 سه نقطه

یکی دیگر از علائم نگارشی سه نقطه می باشد که همانطور که می دانید در مواقعی به کار می رود که شما یک جمله را به صورت ناقص بیان کردید. در این صورت سه نقطه پشت سرهم را باید بگذارید که به صورت (…) نشان داده می شود.

 • 🔘 ویرگول

ویرگول را می توان یکی از پرکاربردترین علائم نگارشی دانست که استفاده از آن اهمیت بالایی دارد. چرا که هر گونه اشتباه در به کار گیری آن می توان باعث اشتباه درفهم و خواندن شود. از این رو به طور کامل باید کاربردها و طرز استفاده از آن را بدانید. همانطور که می دانید شکل نوشتاری این علامت در  فارسی درست برعکس انگلیسی است. در فارسی این علامت به صورت ( ، ) و در انگلیسی به صورت ( , ) می باشد. از کاربردهای این علامت می توان به وقتی اشاره کرد که شماره تعدادی از لغات را به صورت زنجیره ای می خواهید پشت سر هم بیاورید و برای جدا کردن آن ها نیاز به یک علامت دارید. مانند: cat, dog and …

از کاربردهای دیگر این علامت می توان به وقتی اشاره کرد که شما با صفاتی که به -ly ختم می شوند، رو به رو می شوید. در این صورت حتما باید ویرگول را بگذارید.

اگر در یک جمله فردی مورد خطاب قرار می گیرد هم قبل و هم بعد از آن باید از ویرگول استفاده کنید. همچنین اگر می خواهید روز را در یک جمله تاریخ دارد بنویسید باید از این علامت بهره ببرید. به این صورت: Mey 6, 2006, in…

به نکته ای که باید توجه کنید این است که در صورت حذف شدن روز از هیچ علامتی استفاده نمی شود.

از دیگر مواردی که باید در دستور نگارشی زبان انگلیسی رعایت کنید، مبحث شهر، استان و یا ایالت است. به عنوان مثال اگر شما می خواهید بگویید که در چه شهری و بعد از آن در چه ایالتی زندگی می کنید، به کار بردن ویرگول ضروری است.

همچنین قبل از برخی از حروف های ربط مانند but، or یا for ویرگول می گذارند.

موارد ذکرشده جز مهم ترین علائم نگارشی و یا Punctuation   به شمار می روند. ندانستن کاربرد هر کدام از آن ها می تواند شما را با چالش ها و یا مشکلات مختلفی به خصوص در نامه ها و متن های اداری و رسمی رو به رو کند. پس به خوبی به این موضوع توجه داشته باشید.

✔️ گرامر; یک اصل بسیار، بسیار و بسیار مهم

طبق بررسی ها و سوالاتی که از دانش آموزان و یا افراد علاقه مند به زبان انگلیسی پرسیده شده بودند، سخت ترین مبحث برای آن ها یادگیری گرامر بود. دستور و قواعد در زبان فارسی هرچند پیچیدگی های خاصی خودش را دارد ولی دشواری و سختی آن مانند گرامر نمی باشد. از این رو بسیاری از افراد به خاطر همین موضوع به سمت یادگیری کامل زبان انگلیسی متمایل نمی شوند. اگر شما هم در این دسته از افراد قرار می گیرید باید بگویم که بعد از هر سختی آسانی می آید. به همین علت باید تلاش کنید تا تمامی موارد مربوطه به گرامر را درک کنید و با تمرین های بسیار در آن به نوعی خبره شوید. پس در ادامه این مطلب نیز همراه ما باشید تا شما را با این جهان به تصور پیچیده آشنا کنیم.

✔️ پارامترهایی که باید با آن ها آشنا شوید

پیش از آنکه به سمت جمله و یا سوال ساخت بروید باید با اجزایی که یک جمله را تشکیل می دهند، آشنایی پیدا کنید. البته اجزای تشکیل دهنده یک جمله تنها شروع ماجراست و شما باید به زمان جملات نیز دقت کنید. به خاطر اهمیتی که این موضوع پیدا کرده است در ادامه به تمامی این دستورالعمل ها تسلط پیدا خواهید کرد. پس حواستان را پرت چیز دیگری نکنید و تا انتها با چشمانتان این آموزش را دنبال کنید.

ضمایر

✔️ ضمایر

یک جمله انگلیسی در صورتی که ساده و یا خبری باشد با استفاده از ضمایر شروع می شوند. به همین علت شما در ابتدا باید با آن ها آشنا شوید و بعد به سراغ مراحل بعد بروید. البته خود ضمایر نیز به چند دسته مختلف تقسیم می شوند که مهم ترین آن ها شامل موارد زیر هستند:

 • ▪️ ضمایر شخصی
 • ▪️ ضمایر اشاره
 • ▪️ ضمایر پرسشی

✔️ ضمایر شخصی

ضمایر شخصی یا personal pronouns از مواردی می باشند که در یک جمله به کار برده می شوند و جایگزین مناسبی برای اسم های خاص هستند. همچنین برای کوتاه کردن جملات نیز از آن بهره برده می شود تا از تکرار دوباره جلوگیری شود. خود ضمایر شخصی به دو دسته مختلف تقسیم بندی می شوند که تحت عنوان های ضمایر شخصی فعلی و ضمایر شخصی مفعولی شناخته شده اند.

به ضمایر شخصی فعلی subject pronouns گفته می شود و از آن جهت در جمله به کار می رود که بتواند جایگزین فاعل شود. ضمایر شخصی مفعولی و یا همان object pronouns در یک جمله جایگزین مفعول می شود.

اگر بتوانید به راحتی فاعل و مفعول جمله را تشخیص دهید، در آن صورت یادگیری و به کار بردن این دو مورد نیز کار سختی نخواهد بود. به خصوص اگر به جدول زیر توجه کنید.

ضمایر فاعلی ضمایر مفعولی
I Me
You You
She, He, It Her, Him, It
We Us
You You
They Them

 

✔️ ضمایر اشاره

ضمایر اشاره و یا Demonstrative Pronouns یکی دیگر از دستور نگارشی زبان انگلیسی است که اگر بخواهید به چیزی یا شخصی اشاره کنید از این ضمایر مختلف استفاده می کنید. این ضمایر به چهار دسته مختلف تقسیم بندی می شوند که دو مورد از آن ها مفرد و دو گزینه بعدی جمع هستند. مانند جدول زیر:

ضمایر اشاره مفرد ضمایر اشاره جمع
This These
That Those

 

برای ضمایر اشاره مفرد برای اشاره کردن به یک چیز نزدیک و یا دور اشاره می شود؛ در حالی که از دو مورد بعدی برای اشاره کردن به چندین گزینه استفاده می شود که در نزدیک و یا دور هستند.

نکته مهم

یک نکته مهم در این باره وجود دارد و آن استفاده از ضمایر اشاره جمع برای دو شخص است. حواستان باشد اگر می خواهید به نام دو فرد اشاره کنید از These و یا Those استفاده نمایید. مانند مثال زیر:

 • ▪️ This is Sam and this is Sara.

✔️ ضمایر پرسشی

در دستور نگارشی زبان انگلیسی دسته از ضمایر موصولی را داریم که شامل مواردی همچون who، whom، which، what و  whose می شوند. از این رو اگر این دسته از ضمایر را در ابتدای جملاتمان بیاوریم، در آن صورت از نقشی موصولی خارج می شوند و عهده دار مسئولیت ضمایر پرسشی می شوند.

برای اینکه بتوانید سوالات مختلفی را بسازید، از این ضمایر در ابتدا سوالاتتان باید استفاده کنید. هر کدام از ضمایری که ذکر شدند کاربرد مختلفی را پیدا کرده اند. به عنوان مثال برای اینکه بتوانید سوالاتی را درباره افراد بپرسید از who استفاده می شود. یا اگر بخواهیم مالکیت چیزی را مشخص کنیم که از آن خبر نداریم از whose بهره گرفته می شود. در ادامه می توانید با نقش هر کدام آشنا شوید:

چی، چه چیزی what
کدام یک which

✔️ زمان ها

از دیگر مباحث مهم در دستور نگارشی زبان فارسی زمان ها می باشند که به سه دسته کلی گذشته، حال و آینده تقسیم بندی می شوند ولی هر کدام از آن ها شامل موارد گسترده تری هستند که از آن ها می توان به حال ساده، حال استمراری، حال کامل، حال کامل استمراری، گذشته ساده، گذشته استمراری، گذشته کامل، گذشته کامل استمراری، آینده با will، آینده با going to، آینده کامل، آینده استمراری، آینده کامل استمراری و آینده در گذشته اشاره کرد.

استفاده از هر کدام آن ها نیازمند فعل کمکی خاصی هستند تا بیان کننده زمان باشند. اگر بخواهید یک متن درست و بدون اشتباه را بنویسید، باید با تمامی این زمان ها آشنایی پیدا کنید. پس به دقت کاربردهای آن را یاد بگیرید تا بتوانید یک متن و یا نامه را بدون کوچک ترین اشتباهی نگارش کنید.

حرف تعریف

مطلب مهم دیگر شامل حرف تعریف می باشد که بسیار گسترده هستند. چرا که به چند دسته مختلف تقسیم بندی می شوند. مانند زیر:

 • ▪️ حرف تعریف نامعین
 • ▪️ حرف تعریف معین

حرف تعریف نامعین و یا indefinite وقتی به کار می رود که بخواهید به یک چیز نامشخص اشاره کنید. یعنی هنگام صحبت درباره فرد و یا چیزی، برایمان آشنایی ندارند و نمی دانیم از چه چیزی صحبت می شود. حروف تعریف معین شامل ( a ) و  ( an ) می شوند. تفاوت این دو حرف در این است که زمانی از an استفاده می کنیم که کلمه بعد از با یک حروف صدادار شروع شده باشد. حروف صدادار شامل a، i، u، o و e هستند.

همچنین استفاده از هر کدام آن ها در جمله قبل از اسمی است که مفرد باشد.

حرف تعریف معین نیز تحت عنوان definite شناخته شده است و زمانی به کار می رود که بخواهیم درباره مواردی که شناخته شده و آشنا هستند، صحبت کنیم. پر کاربردترین واژه در این حرف the می باشد. از کاربردهای این حرف می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ▪️ اگر بخواهیم درباره چیزهایی صحبت کنیم که تنها یکی از آن ها در دنیا وجود دارد، از the استفاده می کنیم. ماه و خورشید در بین این موارد قرار می گیرد و این حرف معین قبل از این اسم ها به کار می روند؛ مانند مثال زیر:

The Sun is very beautiful.

 • ▪️برای آن دسته از صفاتی که عالی هستند، یعنی تر و ترین دارند از این حرف استفاده می شود. مانند:

She is the lowest mark in the class.

 • ▪️ وقتی بخواهیم درباره مواردی همچون سازهای موسیقی، اسم خاص، سیستم خدمات رسانی، سازمان و یا اداره خاص صحبت کنیم از the استفاده می شود.
 • ▪️ اگر بخواهیم به صفاتی اشاره کنیم که نشان دهنده جمعی از افراد است، باید the به کار را ببریم.

✔️ دیگر موارد مهم در گرامر زبان انگلیسی

موارد مهم دیگری نیز وجود دارند که برای جمله ساختن باید تمامی نکات مربوط به آن ها را رعایت کنید. این مورد باعث خواهد شد تا شما از تمامی اصول پیروی کرده باشید. از این گزینه ها می توان به مواردی همچون نشانگرها، کمیت سنج ها، جمله واره، عبارت، اسامی، افعال، افعال وجهی، صفات، قیدها، ساختار ملکی و حروف اضافه اشاره کرد.

✔️ نوشتن جملات و یا کلمات با حروف بزرگ

یکی دیگر از گزینه هایی که بسیاری از افراد با آن به مشکل بر می خوردند، استفاده از قانونی تحت عنوان “capitalize” است. به عنوان مثال در نوشتن باید Telegram بنویسیم و یا telegram. این دسته از موارد همواره برای افراد تبدیل به یک سوال بزرگ شده باشد ولی حالا در این متن می توانید با این مشکل خداحافظی کنید و خودتان را برای یک نوشتن حرفه ای آماده نمایید.

 • ▪️ اولین چیزی که باید بدانید این است که اولین کلمه بعد از هر جمله تمام شده ای با حروف بزرگ نوشته می شود. مثلا به نمونه زیر توجه کنید:

Maryam is tall. She is beautiful.

همانطور که مشاهده می کنید اولین کلمه بعد از نقطه She می باشد که باید با حرف بزرگ تر نوشته شود.

 • ▪️ مورد دیگر جملاتی است که در پرانتر نوشته می شوند. اگر در جمله ای که هنوز تمام نشده باشد، یک پرانتز به کار رود، در آن صورت نیازی نیست تا اولین کلمه از جمله با حرف بزرگ تر نوشته شود. ولی در صورتی که جمله شما به صورت کامل تمام شود و بلافاصله بعد از نقطه پرانتز بیاید، در آن صورت است که باید با حرف بزرگ جمله داخلی را شروع کنید.
 • ▪️ اگر نقل قولی که می خواهید آن را به کار ببرید به جمله ای اتصال پیدا نکرده باشد، در آن صورت شروع باید با یک حرف بزرگ باشد؛ در غیر این صورت می توان آن را با حرف کوچک نوشت. یعمی قانون capitalize کردن را برای آن نادیده گرفت.
 • ▪️ بعضی از اسامی ای که به صورت خاص هستند، برای خواندن در سهولت نیازمند بزرگ نویسی هستند که اگر به کتاب های گرامر انگلیسی نگاهی بندازید، متوجه این موضوع خواهید شد.
 • ▪️ نام افراد نیز در بین اسامی خاص قرار می گیرند. از این رو برای نوشتن نام کوچک و نام فامیلی باید از حروف بزرگ استفاده شود.
 • ▪️ اگر یک مکان خاص در جمله شما وجود داشته باشد نیز این قانون باید بهره گرفته شود. همچنین اگر موقعیت های جغرافیایی به یک منطقه اطلاق پیدا کند، در آن صورت نیز باید از حروف بزرگ استفاده کنید.

✔️ به این نکات مهم در خصوص بزرگ نویسی دقت کنید

بزرگ نویسی یکی از مهم ترین ها در دستور نگارشی زبان انگلیسی به حساب می آید که نکات زیادی را با خود به همراه دارد که از آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ▪️ فاعل و یا ضمیر I در هر کجای جمله که بیاید، باید با حروف بزرگ نوشته شود و فرقی ندارد که کاربرد آن چیست.
 • ▪️ در برخی از ایمیل ها نیز بعضی از اسامی ها باید به صورت بزرگ نوشته شوند. همچنین اگر بخواهید می توانید آن ها را به صورت بولد و یا ایتالیک بنویسید. چرا که این کار باعث خواهد شد تا حرفه ای بودن خودتان را نشان دهید.

 

✔️ مترجمان باید با تمامی دستورات نگارشی زبان انگیسی آشنا داشته باشند

یک مترجم در حیطه کاری خود ممکن است ترجمه های مختلفی را به انجام برساند. به همین علت باید به دستور نگارشی زبان انگلیسی آشنا داشته باشند. در بحث ترجمه نامه ها و متون رسمی، اداری، بین المللی و همچنین قرار دادها این علائم اهمیت بالایی را پیدا کرده اند. چرا که در صورت هر گونه اشتباه  ممکن است تمامی قراردادها با مشکل مواجه شوند. در این صورت نه تنها شما بلکه فرد متقاضی نیز ضررهای بسیار زیادی را خواهد دید.

از این رو تیم ترجمه آی اس یار به شما مترجمان عزیز پیشنهاد می دهد که تا وقتی که نتوانسته اید با مفهوم دقیق این دستورات نگارشی آشنا شوید، مسئولیت های سنگین را قبول نکنید تا نه تنها کارفرما شما ضرری را متحمل نشود و همچنین خودتان رزومه کاریتان را خراب نکنید.

آی اس یار با داشتن برترین مترجمان فعال و آشنای کامل به اینگونه دستورات خیال شما را بابت تمامی این گونه اشتباهات راحت می کنید و می توانید تمام نامه ها و قراردادهای رسمی و بین المللی خود را به این مجموعه بپسارید تا با بالاترین کیفیت، بهترین نوشتار، سریع ترین زمان و در نهایت معقول ترین قیمت آن ها را برای شما تهیه کند.

همچنین شما عزیزانی که درخواست ترجمه فارسی به انگلیسی را دارید، می توانید مترجم های مختلفی را مورد بررسی قرار دهید و بر اساس رزومه و سابقه کاری آن ها یکی را برای پیش بردن کارهایتان انتخاب کنید و در صورت مشاهده رضایت کامل از او برای باقی پروژه ها و ترجمه های خودتان نیز بهره کامل را ببرید.

همچنین شما برای اینکه بتوانید اینگونه موارد را در خودتان تقویت کنید می توانید از کتاب های مختلفی بهره ببرید که به طور کامل و تخصصی برای بهبود بخشیدن به علم دستورات نگارشی شما نگارش شده اند. پس می توانید به دنبال کتاب های برتر در این زمینه باشید و با تهیه هر کدام از آن ها ساعاتی از شبانه روز را برای مطالعه آن ها اختصاص دهید تا بتوانید به طور کامل به آن ها تسلط پیدا کنید. همه این کارها برای این است که اگر شما می خواهید در رشته زبان تحصیل کنید و یا به عنوان مترجم به کار مشغول باشید، تمامی آن ها را به خوبی پشت سر بگذارید.

isyar

✅ سخن آخر

در این مقاله به بررسی دستور نگارشی زبان انگلیسی پرداخته شد. این دستورات توانسته اند گستردگی بسیار زیادی را به خود اختصاص دهند و تسلط شما به تمامی آن ها حرفه ای بودن شما را نشان می دهد. همانطور که مشاهده کردید این دستورات شامل مواردی همچون گرامر، علائم نگارشی و رعایت قانون مربوط به بزرگ نویسی می شوند. همچنین هر کدام از این موارد زیر مجموعه هایی را با خود به همراه دارند.

از این رو اگر به دنبال ساختن یک روزمه کاری قوی و نمونه کارهای منحصر به فرد هستید، به شما پیشنهاد می شود تا در ابتدا این دستورات را مطالعه کنید و سپس بعد از گذراندن دوره های موجود به سمت استخدام و یا کار کردن در حیط ترجمه و نگارش به زبان انگلیسی بروید.


 • در پایان امیدوارم که از این مقاله لذت برده باشید 🙂
 • لینک کوتاه : http://gg.gg/jq493

 

عید باستانی نوروز 1401

عید باستانی نوروز 1401

تبدیل تصویر به متن فارسی

تبدیل عکس و pdf به فرمول ریاضی+ ویدیو

12 نکته برای مترجمان جهت ارائه ترجم­ه ای با کیفیت

چه چیزی یک مترجم خوب، موفق و شاد می‌سازد؟

ضرب المثل های با اصالت زبان آلمانی + ترجمه , تلفظ و تایپوگرافی

ترجمه متن های مطبوعاتی دارای چه ویژگی هایی است؟❓

با منابع آزمون تافل آشنا شوید

فایل های صوتی را چگونه باید ترجمه کنیم؟

روش های ترجمه شفاهی

ریجکت شدن مقالات چه دلایلی را با خود به همراه دارد؟

ترجمه ی متن های حقوقی دارای چه ویژگی هایی است❓

دستور نگارشی زبان انگلیسی

ترجمه ریز نمرات به انگلیسی

ترجمه احکام قضایی

آموزش ترجمه فیلم

ترجمه تخصصی اسناد حقوقی

آیا داشتن مقاله علمی برای مهاجرت کمک می کند؟

چگونه قراردادهای بین المللی را ترجمه کنیم؟

اصول نوشتن نامه اداری به زبان خارجی+نمونه

بهترین راه درآمد از ترجمه در سال 1399

چگونه کیفیت ترجمه را بالا ببریم؟

سال 1399 بر شما عزیزان و فرهیختگان مبارک 🎺

یک فایل ترجمه چگونه قیمت گذاری 💲 می شود؟

7 نرم افزار برتر ترجمه برای سفر + دانلود

مراحل ترجمه و چاپ کتاب

با انواع روش های ترجمه آشنا شوید✅

کسب درآمد از یوتیوب + آموزش تصویری

مزیت آی اس یار نسبت به مترجم‌های آنلاین

تبدیل پایان نامه به کتاب

تفاوت آیلس و تافل

تافل چیست ؟ (TOEFL)

10 ویژگی مترجم خوب

21 نکته ضروری برای مترجمین حرفه ای

اطلاعات کامل درباره کشور ایتالیا

اطلاعات کامل درباره کشور سوئد

ویزای ترانزیت

همه چیز درباره اپلای (Apply)

همه چیز درمورد آیلتس 2(IELTS)

15 ابزار آنلاین پیشنهادی برای مترجمین

سرقت ادبی یا همان Plagiarism

اکسپت مقاله

مترجم خوب چه کسی است و چه کاری باید انجام دهد؟

همه چیز درمورد آیلتس1(IELTS)

همه چیز درباره ترجمه رسمی و غیررسمی

همایش استارتاپ های ایرانی در مجموعه پدیده

تاریخچه زبان انگلیسی

بهترین برنامه ریزی برای یادگیری زبان در منزل

بهترین سن برای یادگیری زبان خارجه

بهترین کشور های دنیا برای مسافرت

کدام مترجم را انتخاب کنیم؟

پست های مرتبط
عید باستانی نوروز 1401

عید باستانی نوروز 1401

تبدیل تصویر به متن فارسی

تبدیل عکس و pdf به فرمول ریاضی+ ویدیو

12 نکته برای مترجمان جهت ارائه ترجم­ه ای با کیفیت

چه چیزی یک مترجم خوب، موفق و شاد می‌سازد؟

ضرب المثل های با اصالت زبان آلمانی + ترجمه , تلفظ و تایپوگرافی

ترجمه متن های مطبوعاتی دارای چه ویژگی هایی است؟❓

با منابع آزمون تافل آشنا شوید

فایل های صوتی را چگونه باید ترجمه کنیم؟

روش های ترجمه شفاهی

ریجکت شدن مقالات چه دلایلی را با خود به همراه دارد؟

ترجمه ی متن های حقوقی دارای چه ویژگی هایی است❓

دستور نگارشی زبان انگلیسی

ترجمه ریز نمرات به انگلیسی

ترجمه احکام قضایی

آموزش ترجمه فیلم

ترجمه تخصصی اسناد حقوقی

آیا داشتن مقاله علمی برای مهاجرت کمک می کند؟

چگونه قراردادهای بین المللی را ترجمه کنیم؟

اصول نوشتن نامه اداری به زبان خارجی+نمونه

بهترین راه درآمد از ترجمه در سال 1399

چگونه کیفیت ترجمه را بالا ببریم؟

سال 1399 بر شما عزیزان و فرهیختگان مبارک 🎺

یک فایل ترجمه چگونه قیمت گذاری 💲 می شود؟

7 نرم افزار برتر ترجمه برای سفر + دانلود

مراحل ترجمه و چاپ کتاب

با انواع روش های ترجمه آشنا شوید✅

کسب درآمد از یوتیوب + آموزش تصویری

مزیت آی اس یار نسبت به مترجم‌های آنلاین

تبدیل پایان نامه به کتاب

تفاوت آیلس و تافل

تافل چیست ؟ (TOEFL)

10 ویژگی مترجم خوب

21 نکته ضروری برای مترجمین حرفه ای

اطلاعات کامل درباره کشور ایتالیا

اطلاعات کامل درباره کشور سوئد

ویزای ترانزیت

همه چیز درباره اپلای (Apply)

همه چیز درمورد آیلتس 2(IELTS)

15 ابزار آنلاین پیشنهادی برای مترجمین

سرقت ادبی یا همان Plagiarism

اکسپت مقاله

مترجم خوب چه کسی است و چه کاری باید انجام دهد؟

همه چیز درمورد آیلتس1(IELTS)

همه چیز درباره ترجمه رسمی و غیررسمی

همایش استارتاپ های ایرانی در مجموعه پدیده

تاریخچه زبان انگلیسی

بهترین برنامه ریزی برای یادگیری زبان در منزل

بهترین سن برای یادگیری زبان خارجه

بهترین کشور های دنیا برای مسافرت

کدام مترجم را انتخاب کنیم؟

5 راه کار برای بهبود در برگزاری کنفرانس

اطلاعاتی در مورد زبان انگلیسی

بهترین دانشگاه های تخصصی در دنیا

نحوه اجرایی کردن استارت آپ

بهترین نرم افزار های ترجمه رایگان برای کامپیوتر و موبایل +دانلود

راهکار های افزایش اعتماد به نفس

۴ اصل حیاتی مذاکره از زبان دکتر ظریف

ایده آل ترین کشور ها برای زندگی

خلاصه نویسی پایان نامه

چگونه مقاله و پایان نامه های خود را خلاصه نویسی کنیم؟

پنج تا از پولسازترین زبان های دنیا

پولسازترین زبان های دنیا

تقویت عملی حافظه

چگونه حافظه خود را تقویت کنیم+ راهکار علمی

انواع ویزا + مراحل اخذ ویزای تحصیلی

تاریخچه ترجمه در ایران و جهان

تاریخچه ترجمه در ایران و جهان

تبدیل تصویر به متن فارسی

آموزش تبدیل فایل های تصویری و pdf به متن تایپ شده + آموزش ویدیویی

یادگیری کدام زبان خارجه بهتر است؟

سایت های برتر در زمینه دانلود رایگان کتاب

16 سایت برتر در زمینه دانلود رایگان کتاب و مقالات

روز جهانی ترجمه

روز جهانی ترجمه مبارک

تایپ سریع بدون غلت

راز افزایش سرعت تایپ بدون غلط املایی!

ترجمه در سایت آی اس یار

چرا گوگل ترنسلیت نمی تواند ترجمه خوبی به شما منتقل کند؟

اصطلاحات به چه منظوری استفاده می شوند؟

اصطلاحات زبان انگلیسی به چه معنایی هستند؟

کسب درآمد از ترجمه و مکالمه زبان انگلیسی

10 نکته ضروری در یادگیری مکالمه انگلیسی

10 نکته ضروری در یادگیری مکالمه انگلیسی

انتخاب موضوع پایان نامه

نحوه انتخاب موضوع پایان نامه

چاپ مقاله

چاپ مقاله

اصول نگارش

علائم نگارشی+کلید های میانبر

ترجمه نیتیو

ترجمه نیتیو

تفاوت پایان‌نامه و رساله

تفاوت پایان‌نامه و رساله

ترجمه دیجیتالی

ترجمه دیجیتالی

ترجمه همزمان

اشتباهات رایج به هنگام نگارش مقاله

نحوه نوشتن رزومه حرفه‌ای

چگونه مدرک خود را ترجمه کنیم؟

معرفی بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی سطح مبتدی تا پیشرفته در سال 2020

یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان

یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان

مکالمه زبان انگلیسی

علی تاجیک

علی تاجیک

من عاشق ترجمه هستم , این بزرگترین افتخار من است

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درباره ما

شرکت آی اس یار در سال ۹۸ توسط ۲ نفر از متخصصان زبان انگلیسی و آی تی تاسیس شد. آی اس یار سامانه ای است که در آن خدمات ترجمه به زبان های مختلف ارائه می شود. مرکز ما نیز کیفیت ترجمه ها و امنیت پرداخت ها را تضمین می کند.در انتها باید به این موضوع پرداخت که هدف نهایی تیم ما در رفاه و آسایش هرچه بیشتر فارسی زبانان می باشد و امیدواریم بتوانیم در این راه کمکی شایان و راه گشای مردم عزیزمان باشیم.

logo-samandehi
اسکرول به بالا