معرفی بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی سطح مبتدی تا پیشرفته در سال ۲۰۱۹

آموزش زبان انگلیسی در سال ۲۰۱۹

آموزش زبان انگلیسی یکی از محبوب ترین و مهم ترین کارهایی است که اغلب از افراد در خواست می شود و همچنین افراد زیادی به انجام این کار علاقه مند هستند. برای اینکه بتوانید به راحتی ترجمه زبان انگلیسی انجام بدهید یا یادگیری زبان انگلیسی را به آسانی شروع کنید می توانید از بهترین کتاب برای آموزش زبان انگلیسی استفاده کنید. برای آموزش زبان انگلیسی سطح مبتدی تا پیشرفته در سال ۲۰۱۹ همواره روش های نوین و راهکار های زیادی توسط موسسات و خودآموزان زبان انگلیسی ارائه شده است. از بین آنها می توان به روش استفاده از کتاب های اندرویدی و کتاب های معروف زبان انگلیسی اشاره نمود.

بهترین کتاب برای آموزش زبان انگلیسی

با توجه به اهمیت روزافزون زبان انگلیسی نیاز به تسلط به آن همواره افزایش می یابد. آیا شما هم جزء افرادی هستید که در زبان انگلیسی دارای تسلط کمی هستید و می خواهید با آموزش زبان خود را بهبود بخشید؟ آیا شما جزء افرادی هستید که در انگلیسی تسلط متوسطی دارید و می خواهید با خواندن کتاب و تمرین زبان انگلیسی خود را بهبود بخشید؟ ما در این مقاله سعی داریم بهترین کتاب برای یادگیری زبان انگلیسی را معرفی کنیم و روش آموزش و خودآموزی زبان انگلیسی را برایتان شرح دهیم، با ای اس یار همراه باشید.

اگر شما تسلط کمی به زبان انگلیسی دارید می توانید از کتابهای آموزشی زبان انگلیسی زیر استفاده کنید:

یادگیری بهتر در سال 2019

۱-کتاب English Grammar in use (از Cambridge-مقدماتی تا پیشرفته)

در واقع یکی از اساسی ترین مشکلاتی که افراد با تسلط کم دارند پایه ضعیف گرامر انگلیسی است. پیشنهاد می شود، ابتدا گرامر انگلیسی را خود را بهبود بخشند و سپس به فراگیری لغات زبان بپردازند و یا همزمان باهم لغات و گرامر زبان را فرا گیرند. کتاب English grammer in use شامل آموزش های گرامری و تمرینات به صورت یونیت های جدا است. این کتاب توسط انتشارات کمبریج منتشر شده است.

۲- کتاب آموزش زبان انگلیسی تاپ ناچ (Top notch- longman)

این کتاب از انتشارات لانگمن است. شامل تمرینات و آموزش های متنوعی برای آموزش گرامر انگلیسی وآموزش لغات انگلیسی و ریدینگ و رایتینگ و مکالمه انگلیسی است.

سری کتاب های تاپ ناچ کتابهای محبوبی هستند که از آموزش های ساده ی مکالمات انگلیسی شروع آغاز می کند تا به مکالمات سخت تر برسد.

لذا با این کتاب به خوبی و در ساده ترین روش به تسلط مناسبی از زبان انگلیسی و ترجمه متون انگلیسی خواهید رسید. این کتاب را می توانید به صورت آنلاین خریداری کنید و یا به کتابفروشی های محل خود مراجعه کنید. به دلیل اینکه کتاب مشهور و پر کاربردی است در اغلب کتابفروشی ها یافت می شود.

۳- کتاب English grammer Book1 از لانگمن

این کتاب برای افراد مبتدی گرامر زبان انگلیسی را به خوبی آموزش می دهد. این کتاب دارای تمرین های ساده و آسان برای شروع آموزش گرامر است که به صورت رایگان و قالب فایل پی دی اف از اینجا قابل دانلود است. این کتاب توسط لانگمن انتشار یافته است. قابل ذکر است جلد دوم این کتاب برای افراد متوسط مناسب است که در قسمت زیر قابل دانلود است.

اگر شما تسلط متوسط به زبان انگلیسی دارید، می توانید از کتابهای زیر استفاده کنید:

۱- کتاب ۱۱۰۰ لغتی که دانستنش الزامی است (از Barrons-متوسط و پیشرفته)

دقت نمایید که این کتاب یک کتاب فوق العاده برای افرادی است که می خواهند زبانشان را بهبود بخشند. در واقع کتاب ۱۱۰۰ از Barrons است و شامل یکهزار و صد لغت جدید است که اغلب در آزمون های تافل و آیلتس و جی آر ای استفاده می شود.

کتاب هزار و صد به شما کمک می کند لغات جدید زبان انگلیسی را یاد بگیرید و در جملات خود استفاده کنید. البته لازم به ذکر است که لغات این کتاب دارای مثال و تمرین است و اگر طبق آموزش های کتاب به صورت جدی و پیوسته پیش بروید نتیجه خوبی خواهید گرفت.

۲- کتاب آموزش زبان انگلیسی oxford word skills (آموزش لغت)

این کتاب از مجموعه کتاب های فوق العاده عالی است که به آموزش لغات زبان انگلیسی کمک ویژه ای می کند.

کتاب آموزش زبان oxford word skills شامل انواع تمریناتی در رابطه با لغت است.

این کتاب صرفا تمرکز اصلی اش بر روی لغات است و به دلیل فرار بودن لغات زبان به خودآموزان توصیه می شود، بعد از چند روز مطالعه حتما زمانی حدود سی دقیقه را به مرور اختصاص بدهند.

یادگیری بهتر زبان انگلیسی در سال 2019

۳-کتاب English grammer Book2 از لانگمن

در سال دو هزار و نوزده از جمله بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی که می توان به آن اشاره داشت کتاب grammer book2 لانگمن است که از این لینک قابل دانلود است. این کتاب کاملا به زبان انگلیسی است و می توانید تمرینات آن را انجام بدهید و فایل آن را همیشه و هر زمان در موبایل هوشمند خود داشته باشید و از مطالعه زبان انگلیسی لذت ببرید.

روش های یادگیری زبان انگلیسی

بسیاری از خودآموزان زبان انگلیسی در انتخاب منبع دچار مشکل می شوند. چون انتخاب منبع آموزش زبان انگلیسی را به درستی انجام نمی دهند. در نهایت در میان راه دچار دلزدگی و عدم اطمینان می شوند و نیمه راه رها می کنند.

برای جلوگیری از این موارد نیز می توانید از طریق راه های ارتباطی مندرج در وبسایت ای اس یار سوالات خود را بپرسید و مشکلات خود را با ما در میان بگذارید. همچنین اگر در انتخاب مسیر درست آموزش زبان انگلیسی از پایه تا پیشرفته نیز دچار ابهام هستید با ای اس یار در تماس باشید.

آموزش زبان انگلیسی به صورت خودآموز با کتاب های موجود در بازار بسیار حساس است. آموزش خودآموزی زبان انگلیسی باید به گونه ای باشد که زبان آموز پس از مدتی بتواند به ترجمه متن تخصصی و ترجمه مقالات گوناگون بپردازد. در واقع ترجمه زبان انگلیسی نیازمند مهارت و حوصله است و البته کسانی که در این زمینه تلاش کنند پس از مدت کوتاهی حاصل تلاش خود را بدست می اورند و نه تنها می توانند به ترجمه متون تخصصی بپردازند بلکه به درآمد زایی هم برسند.

چگونه می توانم زبان انگلیسی را با کتاب فرا بگیرم؟

برای فرا گرفتن زبان انگلیسی به صورت خودخوان یا به صورت خودآموز ابتدا سطح خود را مشخص کنید. برای اینکه بتوانید سطح زبان انگلیسی خود را مشخص کنید می توانید از آزمون های آنلاین استفاده کرده و تعیین سطح نمایید. نگران نباشید در هر سطحی که هستید در آزمون صادقانه شرکت کنید چون قرار است خودتان آموزش ببینید و به خودتان در بهبود زبان انگلیسی کمک کنید. لذا اگر مبتدی هستید و یا متوسط هستید می توانید به روش های زیر اقدام به فراگیری کنید:

دوستان مبتدی: افرادی که مبتدی هستند ابتدا نیاز است گرامر را بیاموزند. پس کتاب هایی که در قسمت اول معرفی کردیم برایشان مناسب است و می توانند طبق آن پیش بروند. همچنین برای تمرین بیشتر سعی کنید پیوسته مرور های کوتاه در حد سی دقیقه داشته باشید. در این روش می توانید شروع به گفتن مکالمات کوتاه و ساده کنید و برای این کار از سایت های مکالمه رایگان انگلیسی استفاده کنید.

دوستان متوسط: این دوستان در کنار تجربه آشنایی که از قبل با زبان انگلیسی دارند بهتر است گرامر زبان انگلیسی و لغات زبان انگلیسی را با هم مطالعه کنند و برای مرور زبان بهتر است به ترجمه متن یا ترجمه موزیک بپردازند.

در این روش می توانید به دیدن فیلم های کوتاه و یا انیمیشن هم بپردازید و خود را وادار به ترجمه درست کنید. همچنین می توانید متون تخصصی را هم کمی ترجمه کنید.

یک نکته مهم

دقت کنید که در این مرحله ممکن است شما نتوانید به طور کامل متن یا انیمیشن را ترجمه کنید و اعتماد به نفس خود را از دست بدهید، لذا عدم ترجمه کامل در این مرحله امری طبیعی است که با تمرین بیشتر به مراتب ترجمه بهتری را ارائه خواهید داد.

برای اینکه از روند فراگیری زبان خسته نشوید سعی کنید در ابتدا ساعات مطالعه کمی داشته باشید و به تدریج افزایش دهید و همچنین برای ترجمه متون از عبارات کوتاه و کوچک شروع کنید. واژگان در این بخش نقش مهمی دارند. فراموش نکنید هر چند گاهی مروری به واژگان داشته باشید.

تاثیر داشتن یک وبلاگ در آموزش زبان انگلیسی

اینکه بتوانید خاطرات روزانه خود را به صورت یک خلاصه متن انگلیسی در قالب وبلاگ شخصی منتشر کنید تاثیر به سزایی در به چالش کشیدن ریدینگ و رایتینگ و تحلیل شما دارد. اینکه با استفاده از ساختار گرامری بتوانید جملات زیبایی بسازید که قابل درک باشند تاثیر به سزایی در به کارگیری لغات و مرور گرامر و دانش شما خواهد داشت.

بنابراین سعی کنید مثل همیشه به زبان خود بنویسید. به زبان خود نوشتن هنری است در خور توجه. چه بسا اگر به زبان انگلیسی بنویسید پس از مدتی خواهید توانست به تسلط بسیار بالایی از زبان انگلیسی دست یابید. به یاد داشته باشید تمرین و ممارست آن کلید موفقیت در فراگیری زبان های فرار است.

در سال ۲۰۱۹ اهمیت وبسایت ها به میزان چشمگیری افزایش داشته است. لذا اگر یک وبلاگ شخصی خاطرات روزانه به زبان انگلیسی برای خود تهیه کنید می توانید مخاطبان زیادی را از سراسر دنیا به خواندن شرح حال و یا تجربیاتتان دعوت کنید و بازخورد آنها را ببینید.

ترفند یادگیری زبان انگلیسی در سال 2019

چه زمانی بفهمیم که به حد خوبی از مکالمه زبان رسیدیم؟

در واقع برای فراگیری زبان هر چه پیش برویم کافی نیست. ما در زبان فارسی روش های گوناگونی برای تعریف و بخش بندی زبان فارسی داریم و هنوز به طور کامل به تفکیک ویژگی های زبان مادری خود دست نیافته ایم و اگر بگوییم دست یافته ایم اغراق کرده ایم. همین امر در مورد زبان انگلیسی نیز صادق است. چه بسا هر چه در فراگیری آن دقیق تر شویم برای خودمان سرمایه علمی اندوخته ایم. لذا زمانی که بتوانید فیلم ها را به صورت ۹۰ درصد ترجمه کنید و متون و مقالات را به صورت روان ترجمه کنید و در مکالمات مفهوم خود را به خوبی بیان دارید به پیشرفت خوبی دست یافته اید.

ما بدانید که تازه شروع کار است و نیاز به تکرار مداوم آن خواهید داشت تا تلفظ واژگان و گرامر را به علت فرار بودن در طولانی مدت فراموش نکنید.

همچنین می توانید از تکنیک هایی نظیر یادداشت برداری و استفاده از اپلیکیشن های یادآوزی نیز استفاده کنید.

خیلی متشکرم که در مقاله معرفی بهترین کتاب آموزش زبان در سطح مبتدی و پیشرفته در سال ۲۰۱۹ همراه با ای اس یار بودید. چنانچه در مورد این مقاله سوالی دارید می توانید از طریق راه های ارتباطی با ما در تماس باشید.نویسنده مطلب علی تاجیک