ثبت سفارش

همه چیز درمورد آیلتس ۲(IELTS)

همه چیز درمورد آیلتس

سلام به تمامی دوستان و همراهان همیشگی سایت تخصصی ترجمه آی اس یار.درمقاله دوم همه چیز درمورد آیلتس،میخواهیم خیلی دقیق تر به این آزمون پرکاربرد یپردازیم.ابتدا میخواهم مختصر درمورد همه چیز درمورد آیلتس ۱ یاداوری کنم.

درمقاله اول متوجه شدیم که آزمون آیلتس به صورت کاغذی(Paper base) در دو ماژول آکادمیک و جنرال برگزار میشود.که نوع اول برای سنجش میزان آمادگی کسانی که می خواهند ادامه تحصیل بدهند،برگزار شده و نوع دوم برای کسانی که میخواهند اقدام به مهاجرت رای کار و زندگی در کشورهای خارجی(کشوری که شغل و حرفه ای که شخص میخواهد در ان به انگلیسی انجام شود) اجرا میشود.

آیلتس

برای ورود به خاک عموم کشورها و دانشگاهایشان (به وبژه کشورهای انگلیش زبان مثل ایالات متحده،کانادا ، استرالیا ، انگلستان، …) ارایه مدرک آیلتس(IELTS) یکی از مهم ترین شروط در مقاطع لیسانس،فوق لیسانس و دکترا می باشد.این آزمون به صورت مشترک از سوی سه سازمان Ielts Australia (idp Australia) , Cambridge ESOL و British council طراحی و توسط نمایندگانشان ذر بیش از ۲۷۰ مراکز در بیش از ۱۱۰ کشور جهان من جمله ایران  (در شهر های مختلف مثل تهران  ،  مشهد  ،  اصفهان ، شیراز، …)  برگزار میشود.طبق آمار خود آیلتس، سالانه حدود یک و نیم میلیون نفر در آزمون آیلتس شرکت میکنند.

قالب آزمون آیلتس

قالب آزمون آیلتس:

زمان کل آزمون آیلتس ۲ساعت و ۴۵ دقیقه است.

در آزمون آیلتس در هربخش بیه ۰ تا ۹ دریافت خواهید کرد و نمره نهایی شما میانگین آن ها خواهد بود.بنابراین نمره آزمون آیلتس، درنهایت بین ۰ تا ۹ هست.

در آزمون آیلتس میتوانید همه مهارت هارا در یک روز امتخان ندهید.شما میتوانید برای آزمون مهارت گفتاری از یک هفته قبل،تا یک هفته بعد از آزمون سه مهارت دیگر اقدام کنید.دراین مورد همه چیز به انتخاب و تصمیم شما برمیگردد و باید در روز ثبتنام،زمان آزمون گفتاری را مشخص کنید.

  1. در آزمون listening شما ۴۰ تا سوال و ۳۰ دقیقه زمان دارید.
  2. در آزمون reading شما ۴۰تا سوال و ۶۰ دقیقه زمان دارید.
  3. در آزمون writing شما ۲تا موضوع برای نوشتن و ۶۰ دقیقه زمان دارید.
  4. در آزمون speaking شما ۳تا موضوع و ۱۱ تا ۱۴ دقیقه زمان دارید.

آزمون آیلتس

در این بخش از مقاله توضیحی درمورد کلیت آزمون آیلتس برای شما عزیزان قرار داده شد.بخش اخر همه چیز درمورد آیلتس ، درمورد نمره هایی که باید کسب کنید برای هدف تان بحث میکنیم.چنانچه این مقاله برای شما مفید بود،به دوستان خود معرفی کنید.

 

لینک کوتاه مقاله : https://bit.ly/3133fMtنویسنده مطلب مریم کلامی