ثبت سفارش

همه چیز درمورد آیلتس۱(IELTS)

همه چیز درمورد آیلتس2

با سلام خدمت تمامی دوستان و همراهان همیشگی  سایت تخصصی ترجمه آی اس یار  ما  قصد داریم  که درمورد آزمون آیلتس در سه مقاله به شما عزیزان توضیح دهیم .

بیشتر سازمان ها و آموزشگاه ها در جهان نتیجه آزمون ایلتس را در مدرک موردنیاز برای مهاجرت از شما می خواهند.پس اگر بخواهید ادامه تحصیل دهید و یا مهاجرت کنید و یا برای کار ب کشوری دیگر بروید،به این مدرک احتیاج دارید.بنابراین لازم است همه چیز درمورد ازمون ایلتس را بدانید.

آزمون آیلتس بطور کلی به دونوع تقسیم میشود: آزمون آیلتس اکادمیک(IELTS academic) و آزمون آیلتس جنرال(IELTS general) که درهر دو مدل این آزمون چهاربخش writing,reading,listening وspeaking وجود دارد.سه قسمت اول در یک روز امتحان گرفته میشود و speaking باید روز دیگری مراجعه کنید.

تفاوت آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال:

معمولا برای قبولی در دانشگاه های کشورهای مختلف نیاز به آیلتس اکادمیک دارید چون ک این آزمون، زبان انگلیسی که شما برای یک محیط علمی و دانشگاهی نیاز دارید را می آزماید.آیلتس جنرال که از نامش پیداست،موضوعات عمومی تری را دربرمیگیرد و معمولا افرادی که میخواهند برای مهاجرت اقدام کنند، به نتیجه این آزمون نیاز خواهند داشت.آیلتس جنرال زبان انگلیسی شمارا در کاربرد روزمره و موقعیت های اجتماعی می آزماید.آیلتس اکادمیک و آیلتس جنرال فقط در دو بخش writing و reading باهم تفاوت هایی دارند.

تفاوت آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال

Listening:

این بخش از آزمون آیلتس ۳۰دقیقه زمان میبرد و شامل ۴قسمت مختلف است که هریک از آن ها بالهجه های مختلفی بیان می شوند که باید به خوبی به ان ها دقت و سوالاتی که برروی برگه نوشته شده است،پاسخ دهید.این سوالات، توانایی شمارا در فهمیدن موضوع اصلی گفت وگو، اطلاعات پراکنده و جزئی، و دنبال کردن موضوعات مختلف نشان میدهد.هر گفت و گو را فقط یکبار میشنوید، پس با دقت بالایی باید گوش کرد.آزمون listening، چهارقسمت دارد:

قسمت اول:گفت و گویی که به طور روزمره بین ۲نفر صورت میگیرد.مثلا گفت وگو بین ۲دوست

قسمت دوم:یک مونولوگ که درباره یک موضوع عمومی و روزمره صورت میگیرد.مثلا یک سخنرانی درباره امکانات یک منطقه

قسمت سوم:گفت وگو بین چندنفر(مثلا ۴دوست)که بیشتر موضوع علمی یا آموزشی دارد.مثلا گفت وگو دانشجویان درباره یک موضوع درسی

قسمت چهارم:یک مونولوگ درباره یک موضوع علمی،مثل ارائه یک مقاله ویا کنفرانس در دانشگاه

Listening در آیلتس

Reading:

این بخش شامل ۴۰ سوال است و برای پاسخ دادن به آن ها ۶۰ دقیقه زمان احتیاج دارید.این سوالات طوری طراحی شده اند که توانایی های خواندن و درک مطلب شمارا مورد بررسی قرار می دهد.این توانایی ها شامل درک ایده کلی و اصلی مطلب،خواندن برای بدست آوردن جزئیات،خواندن سریع،درک منطقی موضوع،فهمیدن نظر نویسنده متن و دلیل نگارش آن هستند.همانطور که در بالا اشاره کردیم این بخش در آزمون آیلتس آکادمیک و آزمون آیلتس جنرال متفاوت است:

Reading در آیلتس آکادمیک:متنی که در آزمون آیلتس آکادمیک باید بخوانید، شامل ۳ متن طولانی است که موضوعات توضیحی و واقعی،گفتمانی و یاتحلیلی را دربرمیگیرد.این مطالب معمولا از درون کتاب، مجله و یا روزنامه گرفته می شوند.موضوعات این آزمونبرای افراد غیر متخصص درنظر گرفته شده است و به گونه ای طراحی شده اند که برای تمامی افرادی که می خواهند وارد دانشگاه شوند قابل فهم باشند، بنابراین جای نگرانی برای نفهمیدن موضوعات تخصصی در آزمون آیلتس آکادمیک وجود ندارد.

Reading در آیلتس جنرال:متن هایی که باید در آزمون آیلتس جنرال بخوانید بیشتر از کتاب ها،مجله های عمومی،روزنامه ها،تبلیغات و کتابچه های راهنمای شرکت ها انتخاب می شوند.این مطالب معمولا طوری انتخاب می شوند که یک فرد در زندگی روزمره خود در یک محیط انگلیسی زبان با ان ها برخورد می کند.برای همین درک این مطالب برای فردی که می خواهد مهاجرت کند و یا در یک محیط انگلیسی زبان مشغول به کار شود بسیار دارای اهمیت است.

Listening در آیلتس

Writing:

این بخش شامل ۲موضوع می باشد که سرجمع ۶۰ دقیقه زمان برای نوشتن ان هاخواهید داشت.همانطور که در بالا اشاره کردیم این بخش در ازمون ایلتس آکادمیک و ایلتس جنرال متفاوت است:

Writing در آیلتس آکادمیک:موضوعاتی که برای این بخش انتخاب می شود موضوعات عمومی هستند اما معمولا طوری انتخاب میشوند که توانایی فرد را برای تحصیل در دانشگاه ها نیز مورد بررسی قرار میدهد.در این بخش ۲ موضوع است:

موضوع اول(task 1):شما یک تصویر،گراف،جدول و یا دیاگرام می بینید که از شما خواسته می شود، اطلاعات درون ان را به صورت خلاصه و به زبان خود در ۱۵۰ کلمه نوشته میشود.

موضوع دوم(task 2):در این قسمت شما باید یک مقاله در پاسخ به یک نظریه یا مبحث خاص در ۲۵۰ کلمه یا بیشتر نوشته شود.

Writing در آیلتس جنرال:در آیلتس جنرال معمولا از شما خواسته می­ شود درباره موضوعات عمومی ­تری بنویسید.

موضوع اول(Task1): از شما خواسته می ­شود یک نامه بنویسید و موقعیتی که به آن اشاره شده را در آن ذکر کنید. این نامه می­ تواند شخصی، نیمه رسمی یا رسمی باشد. نوع نگارش در موضوع مشخص می­ شود. شما نیز باید این نامه را در ۱۵۰ کلمه بنویسید.

موضوع دوم(Task2): از شما خواسته می ­شود یک مقاله درباره یک نظریه یا مبحث خاص بنویسید. این موضوع نیز همانند موضوع دوم رایتینگ آیلتس آکادمیک است اما به صورت عمومی­ تری به آن پرداخته می­ شود. این مقاله باید ۲۵۰ کلمه داشته باشد.

    Writing در آیلتس

Speaking:

این آزمون توانایی شما را دربرقراری ارتباط و مکالمه به زبان انگلیسی مورد بررسی قرار میدهد که شامل ۳ قسمت است و در کل بین ۱۱ الی ۱۴ دقیقه طول می کشد.

قسمت اول: آزمون اسپیکینگ معمولا با سوالات عمومی درباره شخص آغاز می ­شود. موضوعاتی نظیر علاقه ­مندی­ها، محل زندگی، تحصیلات و موارد اینچنینی. در این قسمت فقط ۵ دقیقه زمان برای معرفی خود خواهید داشت.

قسمت دوم: به شما موضوعی داده می­ شود و شما یک دقیقه زمان دارید تا درباره آن موضوع فکر کنید. سپس شما می ­توانید دو دقیقه درباره موضوع داده شده صحبت کنید. پس از آن از شما یک یا دو سوال درباره موضوع پرسیده می ­شود و در جملات کوتاه باید به آن­ها پاسخ بدهید.

قسمت سوم: سوالات بیشتری درباره موضوعی که در قسمت دوم آزمون به شما داده شده پرسیده می­ شود. این سوالات به شما این فرصت را می­ دهد ایده­ های جدیدتر و طولانی­ تری را بیان کنید. این بخش از آزمون ۴ الی ۵ دقیقه زمان می­ برد.

Speaking در آیلتس

بیشتر بخوانید : همه چیز درمورد آیلتس۲(IELTS)

در ابن بخش از مقاله توضیحی درمورد کلیت آزمون آیلتس برای شما عزیزان قرار داده شد.در بخش های دیگر به بقیه مزیت های این آزمون مهم می پردازیم.چنانچه این مقاله برای شما مفید بود،به دوستان خود معرفی کنید.

لینک کوتاه مقاله : https://bit.ly/36MGEVUنویسنده مطلب مریم کلامی