ثبت سفارش

چاپ مقاله

چاپ مقاله

چاپ مقاله و نکاتی در مورد آن که ما در سایت آی اس یار آن را دنیال میکنیم. در ادامه با ما همراه باشید. در دنیا محققین بسیاری وجود دارند که روزهای خود را صرف پژوهش می کنند. نتایج این پژوهش ها به مخاطبان علمی از طریق یک مقاله علمی منتشر می شود؛ بنابراین اصلی ترین مرحله پژوهشی، چاپ مقاله در مجلات مرتبط است. توانایی در تحقیق و نگارش مقاله به معنی توانایی در جمع آوری اطلاعات و مستند کردن پژوهش در قالب یک مقاله علمی نیست؛ چرا که چنین کاری نیازمند تبحر و توانایی کاملی است که لزوما هر محققی ندارد. محققینی که برای بار اول مبادرت به نگارش مقاله می کنند نیز به طریق اولی گرفتار پیچیدگی ها و دشواری های جمع آوری اطلاعات و مستند سازی یک مقاله علمی هستند. چنانچه محقق با زبان انگلیسی آشنایی نداشته باشد دشواری‌های او در نگارش بیشتر خواهد شد..

اهمیت در نظر گرفتن زمان برای چاپ مقاله

چاپ مقاله علمی

زمان نیز عنصر بسیار مهمی است که در به چاپ رسیدن مقاله اهمیت بسزایی دارد. بنابراین محققینی که به دنبال چاپ مقاله خود هستند باید هماهنگیهای بسیاری را چه با نویسندگان دیگر و چه با اساتید داشته باشند. همچنین چاپ یک مقاله در گرو تایید داوران آن مقاله و مجله مد نظر می باشد. لذا بسیار اهمیت دارد که نکاتی در نگارش و طی مراحل در نظر گرفته شود تا از چاپ مقاله اطمینان حاصل گردد. همچنین افراد دانشگاهی و محققین برای معرفی خود به عنوان یک فرد محقق نیازمند چاپ مقاله و داشتن رزومه علمی قوی هستند.

در این بخش نکات مهمی که در چاپ یک مقاله باید در نظر گرفته شود به صورت خلاصه در اختیار شما قرار گرفته است.

کات مهم پیش از چاپ مقاله علمی

چاپ مقاله تخصصی

۱- ویراستاری مقاله

شاید بتوان گفت مهمترین بخش کار برای چاپ مقاله ویراستاری آن می باشد. چه شما محققی حرفه ای باشید و یا اینکه به تازگی مقاله ای نوشته باشید، مقاله شما بدون نقص نخواهد بود. ویراستاری کمک خواهد کرد مقاله شما بدون نقص باشد. ویرایش تخصصی مقاله در حقیقت گرامر ساختار جمله و دستور زبان را هدف گرفته و به بهترین شکل سامان می دهد.

در کنار اصلاح ساختاری و دستوری مقاله، هدف دیگر ویراستاری مقاله تطبیق فرمت مقاله با دستورالعمل ارائه شده توسط مجله مورد نظر است. با این وصف هرآنچه مقاله شما ویراستاری حرفه‌ای شود احتمال چاپ آن در مجله مورد نظر افزایش خواهد یافت. شما با انتخاب یک شرکت ویراستاری مناسب می‌توانید به مقاله خود فرم بهتر و زیباتری داده و از افراد متخصصین ویراستاری در بالا بردن کیفیت مقاله خود جهت چاپ آن استفاده کنید. بنابراین انتخاب یک شرکت ویراستاری مطمئن و یا ویراستار متخصص و معتمد نیز نکته ای است که شما باید در وهله اول آن را مد نظر قرار دهید.

ما در وب سایت آی اس یار به کمک متخصصین حرفه ای خود شما را در ویرایش، آن هم متناسب با مجله مد نظر به خوبی یاری می‌کنیم. ویرایش حرفه ای متخصصین ما نواقص مقاله شما را به خوبی برطرف کرده و کلیت مقاله را به شیوه علمی مرتب می کند. بنابراین شما می توانید بخش بزرگ نگرانی خود را در رابطه با چاپ مقاله کنار گذاشته و با اعتماد به ما، ویرایشی درخور انتظارتان داشته باشید.

۲- انتخاب ژورنال مناسب

چاپ ارزان مقاله

رد شدن یک مقاله در بیشتر مواقع جدای از بررسی محتوایی آن مربوط به عدم تطبیق موضوع با ژورنال است. تمامی مجله های علمی که مقالات علمی را چاپ می کنند موضوع خاص خودشان را دارند. بنابراین چنانچه محتوای مقاله با موضوع مجله همخوانی نداشته باشد، مقاله به احتمال صد در صد رد خواهد شد. اولین قدمی که  باید بردارید این است که مجلات علمی را بررسی کرده و مجله ای را انتخاب کنید که موضوع آن با موضوع مقاله شما هماهنگی دارد.

در وبسایت مجله های علمی موضوع این مجله ها در بخش «درباره ژورنال»، و یا «اهداف و محدوده ها»٬ و یا در بخشی مختص موضوع معرفی شده است. با مراجعه به این بخش ها می توانید از تطبیق موضوع مجله با موضوع مقاله خود مطمئن شده و یک قدم به سمت مقاله خود نزدیک تر شوید.

۳- نگارش چکیده مناسب

به جرأت می‌توان گفت که مهمترین بخش مقاله بخش چکیده آن است. معمولا مجلات برای چاپ مقاله شما به اولین چیزی که توجه می کنند چکیده شماست. بنابراین در نگارش مقاله، چکیده ای مناسب و درخور که بیانگر شالوده مقاله شما باشد، می تواند به شما  بسیار کمک کند. شما می توانید جهت تنظیم چکیده مقاله خود از شرکتها و موسسات مربوطه کمک بگیرید. اهمیت چکیده جایی بیشتر می‌شود که شما بخواهید مقاله خود را در یکی از ژورنال های خارجی چاپ کنید؛ چرا که ترجمه مناسب، روان و جذاب میتواند اثرات مثبتی بر روی داورها گذاشته، شما را به چاپ مقاله خود نزدیک‌تر کند. چنانچه شما به دنبال ترجمه چکیده خود هستید می توانید آن را به وب سایت آی اس یار سپرده و با آسودگی خاطر از یک ترجمه مطمئن بهره مند شوید.

۴- تهیه کاور لتر (cover letter)

تقریبا می توان گفت که هیچ مقاله ای بدون وجود کاور لتر در ژورنال های خارجی چاپ نخواهد شد؛ چرا که این موضوع باعث می شود مجله شما را داوری نکند. در حقیقت قبل از اینکه مقاله شما خوانده شود کاور لتر شما خوانده خواهد شد. کاور لتر نامه ای است که به دست شما نگاشته شده و توضیحات جامعی را در رابطه با مقوله ای به شما می دهد. کاور لتر معرفی نامه ای است برای مقاله شما. ما در وب سایت آی یار با ارائه این خدمت به شما کمک خواهیم کرد تا مقاله خود را چاپ کنید؛ چرا که مترجمین متخصص ما به صورت کاملا حرفه ای کاور لتر شما را تنظیم و ترجمه خواهند کرد؛ به طوری که مجله پس از خواندن کاور لتر تصمیم گیری کند.نویسنده مطلب خانم جهاندار