ثبت سفارش

بهترین برنامه ریزی برای یادگیری زبان در منزل

یادگیری زبان در منزل

سلام عرض می کنم خدمت تمامی دوستان  سایت تخصصی ترجمه آی اس یار  را دنبال می کنند ،  در این آموزش ما قصد داریم که  چند نکته  در خصوص بهترین روش  برنامه ریزی و یادگیری زبان در منزل  را به شما آموزش داده  تا بتوانید  در منزل  به صورت کامل  راه و روش یادگیری زبان را  فرا گرفته و همچنین از هزینه‌های اضافی جلوگیری کرده و با روش های یادگیری که در این آموزش به شما گفته می شود می توانید به صورت رایگان زبان دوم خود را به صورت کامل مسلط شوید  همچنین شما می توانید پس از یادگیری کامل زبان  با شرکت در آزمون های تخصصی و عمومی سایت  و قبولی در آنها بتوانید از ترجمه عمومی و تخصصی کسب درآمد  نیز داشته باشید.

نکات در یادگیری زبان

 در قدم اول برای یادگیری زبان خارجی  که در نگاه اول بسیار سخت و حوصله سر بر دیده می شود  برنامه ریزی می باشد شما با برنامه ریزی می توانید قدم به قدم شروع به یادگیری زبان کرده و پس از مدت کوتاهی  پیشرفت خود را در یادگیری زبان خارجی  مشاهده کنید. ما در ادامه این آموزش  روش های برنامه ریزی و یادگیری زبان انگلیسی در منزل را به صورت کامل  آشنا  می‌کنیم.

یادگیری زبان در منزل

لیست نکاتی که شما باید برای برنامه ریزی به منظور آموزش زبان انگلیسی در نظر داشته باشید:

نکته اول : شما باید تعدادی آموزش های مختلف را پیگیری کنید تا بدانید بستن علاقه مندی خود را پیدا کرده و یادگیری زبان لذت ببرید .

نکته دوم : فعالیت ها و آموزش هایی که انتخاب می‌کنید به صورت کوتاه ومفید باشد تا بتوانید با وقت کمتری یادگیری بیشتری داشته باشید.

نکته سوم : برای مدت زمان و هدف های خود  یک برنامه ریزی منطقی داشته باشید تا بتوانید از عهده آن برآیید ، زیرا در این روش یادگیری با اهداف بلند پروازانه نمی توانید به مقصد برسید و باید با صبر و حوصله اقدام به یادگیری این زبان را داشته باشید .

نکته چهارم : فعالیت های یادگیری خود را در طول هفته تقسیم کرده وتمام فعالیت آموزشی خود را در یک یا دو روز از هفته متمرکز نکنید تاهم مجموعه به صورت فشرده در آن روز ها کار کنید و همچنین در فعالیتهای آموزشی شما وقفه ایجاد نمی شود.

در قدم بعدی ما قصد داریم بهترین فعالیتهای ممکن در یادگیری زبان در منزل را به شما در ادامه این مقاله آموزش دهیم ، پس در ادامه این آموزش با ما همراه باشید.

یادگیری زبان انگلیسی در منزل

۱- در این مرحله شما باید انتخاب کنید که می خواهید چه تعداد کلمه را در روز یاد بگیرید.

 با توجه به پیشینه آموزشی شما و همچنین قدرت یادگیری شما این عدد متغیر است شما باید سعی کنید در روزهای اول تمام تلاش خود را انجام دهید تا به یک عدد نهایی برای روزهای آینده برسید.

چطوری یادگیری آموزش را برای خود دلچسب و دلپذیر کنید ؟

قبلی باید به این نکته اشاره کرد که ۶ یا ۷ کلمه در روز به نظر کافی می رسد اگر سر شما شلوغ است نمی توانید در یک مدت مشخص در روز را صرف یادگیری لغت کنید حتی یک کلمه نیز می تواند برای آن روز بسنده کند شاید با خود تصور کنید که یک کلمه نمی‌تواند کمک شایانی در یادگیری شما انجام دهد د ولی باید این موضوع را در نظر گرفته باشید که حتی یادگیری یک کلمه بهتر است از اینکه هیچ چیزی یاد نگیرید

چقدر نیاز به تکرار می باشد تا بتوانیم یک کلمه را به صورت کامل یاد گرفته و در حافظه بلند مدت خود ذخیره کنیم ؟

ما برای تکرار کلمات در یادگیری لغات آموزشی روزانه ۴ الی ۵ بار می باشد که در افراد مختلف متغیر می باشد و شما با توجه به زمینه یادگیری خود می توانیم این عدد را تغییر دهید.

روش آسان در یادگیری زبان انگلیسی

 ۲- اشتباهات عامیانه خود را اصلاح کنید.

 یکی از نکته های مهم و طلایی که در این آموزش شما یاد می گیرید این فرمول است که اگر یک اشتباه را به صورت مکرر تکرار می کنید و فکر می کنید که یادگیری این مورد برای شما خیلی مشکل می باشد  همیشه این نکته  با خود زمزمه کنید و  روش درست آن مشکل  را سپس با خود مرور کنید ” با خود بگویید  من دیگر این اشتباه را تکرار نمی‌کنم و سپس حالت درست آن را در ادامه بگویید “

 چگونه از اشتباهات  خود خسته نشویم ؟ 

بهترین روشی که از عقیده مترجمان و  صاحبان امر آموزش  این گونه می‌باشد که شنبه تصمیم بگیرید که مثلا این هفته روی کدام اشتباهات تان تمرکز کنید و هر روز در  کنار  لغاتی که در حال یادگیری آنها هستید  اشتباهات خود را به صورت ذهنی با خود تکرار کنید  و این نکته را نیز در نظر داشته باشید بهتر است در زمان یاداوری اشتباه و  تصحیح  آن  روی موارد کوچک  تمرکز کنید و حجم زیادی از گرامر یا لغت را یکجا  برای  اصلاح  استفاده نکنید.   اما در ادامه باید به این نکته توجه داشت که  زمانی که برای  یادآوری و اصلاح اشتباهات خود   صرف می‌کنید نباید یک زمان خواص باشد و سعی کنید در هر فرصتی که ذهنتان آزاد می باشد اشتباهاتتان را اصلاح و در ذهن خود مرور کنید.

یادگیری زبان با آهنگ

۳-  آهنگ و فیلم انگلیسی نگاه کنید .

  پیشنهاد می شود در کنار لغاتی که حفظ می کنید و گرامری که روزانه کار می کنید  موسیقی و فیلم مورد علاقه خود را به زبان انگلیسی  گوش کنید زیرا این کار باعث می‌شود ذهن شما با لغات انگلیسی  آشنا شود  در ادامه یادگیری شما تاثیر بسزایی می‌گذارد  در کنار هر روشی که در این مقاله پیشنهاد می شود  یک راه برای   درک هرچه بهتر پیشنهاد می شود و در این مورد پیشنهاد می شود که شما  متن آهنگ خود را  پیدا کرده و همگام با  موسیقی  با خودتان تکرار و زمزمه کنید.  و به این نکته توجه داشته باشید که در این زمینه نباید بیاد تنوع طلب باشید و سعی کنی  ۲ الی ۳ آهنگ را در ماه  با این روش  گوش کنید.

یادگیری زبان در منزل

۴- با دوستان  صمیمی خود انگلیسی صحبت کنید.

 یکی دیگر از روشهای یادگیری زبان خارجی که می تواند کمک شایانی در مسلط شدن  شما در مکالمه زبان انگلیسی انجام دهد این مورد است که سعی کنید با دوستان نزدیک خود به صورت انگلیسی صحبت کنید حد امکان سعی  کنید  لغاتی که قبلا یاد گرفته اید جایگزین لغات فارسی عامیانه خود کرده  و با دوستان صمیمی خود  به اشتراک بزارید  نکته طلایی در این مورد  این است که با این روش هم زمان شما هم زبان دوستان شما  پیشرفت چشمگیری  در مدت کوتاهی می کند

سایت های برتر در زمینه یادگیری زبان انگلیسی

 در پایان این آموزش ما تعدادی سایت که در زمینه آموزش زبان فعالیت می کنند به شما پیشنهاد می کنیم که می تواند کمک شایانی در زمینه پیشرفت شما داشته باشند.  به عنوان یکی از اعضای تیم ای اس یار  آرزوی موفقیت در یادگیری آموزش زبان انگلیسی  را دارم.

۱- lyricstraining.com

۲- Chasing Time English 

۳- Fluency MC

۴- YouGlish

۵- To Fluency

۶- All Ears English

۷- Real English Conversations

۸- Go Natural English

۹- RealLife English

۱۰- English Class 101

۱۱- OLA-Online Learning Academy

۱۲- Eloquent Language

۱۳- ESL Sumo

۱۴- Love to Learn English

۱۵- The Towajo English Language Institue

۱۶- Speech revision

۱۷- Teaching ESL Online

۱۸- Angloville for Teachers

۱۹- OETJobs.com

۲۰- Profe Fiona

۲۱- Casey’s ESL Garden

۲۲- TEFL Barcelona

۲۳- ESLMojo

لینک کوتاه مقاله :نویسنده مطلب علی تاجیک