ثبت سفارش

یادگیری کدام زبان خارجه بهتر است؟

حتما تا به الان به این فکر افتادید که مناسب ترین زبانی که باید یاد بگیرید کدام است؟ فاکتورهای مهمی هستند که حتما قبل از شروع به یادگیری یک زبان جدید باید از آن ها مطلع باشید. در ادامه به شما خواهیم گفت که واقعا کدام زبان خارجی را یاد بگیریم؟پس با آی اس یار همراه باشید

مردم جهان بیش از ۶،۰۰۰ زبان ساخته اند که با آن ارتباط با یکدگیر را میسر کرده اند. در زمان های دور، تنها یک زبان وجود داشت.

‫اما همین که مهاجرت مردم به جای جای زمین شروع شد، زبان های مختلفی ساخته شدند. قوم های مختلف برای ارتباط گیری با یکدیگر و ایجاد تمایز، هر کدام زبان مخصوص به خود را پرورش دادند.

اما حالا می دانیم که همه زبان های مورد استفاده در دنیا، در واقع نسخه تکمیل شده از همان چند زبان اولیه هستند. به دلیل نیاز به رابطه با قوم های دیگر جهان، هیچگاه پیشرفت زبان متوقف نشد و عناصر زبان ها در یکدیگر ادغام شدند.

اما چه فاکتورهایی هستند که تعیین میکنند به سراغ کدام زبان برای یادگیری برویم؟واقعا کدام زبان خارجی را یاد بگیریم بهتر است ؟

دسترس پذیری

یادگیری زبان خارجی برای بسیاری از ما به نزدیکی کلاس های آموزشی، زیاد بودن اپلیکیشن های کمک کننده در یادگیری یا کتاب های متنوع در بازار وابسته شده. پس اگر سراغ زبانی برویم که کلاس های کمی برای آن برگزار می شود و از منابع کمی هم می توان برای یادگیری آن استفاده کرد، فرآیند یادگیری بسیار سخت و زمان بر خواهد شد.

کدام زبان خارجی بهتر است؟

پیدا کردن کلاس های آموزش و منابع برای زبان های پرطرفدار ایرانی ها مانند انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی و آلمانی آسان است اما پیدا کردن کلاس مناسب یا منابع یادگیری زبان هایی که کمتر مورد استفاده اند به مراتب سخت تر و کمیاب تر است

فواید

اگر هدفتون از یادگیری زبان جدید، صحبت کردن با تعداد زیادی از کسانی است که به آن زبان مسلط هستند و در کشورهای زیادی نیز از آن زبان استفاده می شود به ترتیب به سراغ این زبان ها بروید:  انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی، روسی، عربی، چینی و ژاپنی. 

این لیست زبان های است که تعداد افراد زیادی به آن مسلط هستند و برای ارتباط گرفتن با آن ها در کشورهای مختلف می توان از آن ها استفاده کنید.

زبان تعداد افراد بومی تعداد افراد غیر بومی مجموع
۱. زبان ماندارین ۸۹۷ میلیون ۱۹۳ میلیون ۱.۰۹ میلیارد
۲. زبان انگلیسی ۳۷۱ میلیون ۶۱۱ میلیون ۹۸۳ میلیون
۳. زبان هندوستانی ۳۲۹ میلیون ۲۱۵ میلیون ۵۴۴ میلیون
۳. زبان اسپانیایی ۴۳۶ میلیون ۹۱ میلیون ۵۲۷ میلیون
۴. زبان عربی ۲۹۰ میلیون ۱۳۲ میلیون ۴۲۲ میلیون
۵. زبان مالایی ۷۷ میلیون ۲۰۴ میلیون ۲۸۱ میلیون
۷. زبان روسی ۱۵۳ میلیون ۱۱۳ میلیون ۲۶۷ میلیون
۸. زبان بنگالی ۲۴۲ میلیون ۱۹ میلیون ۲۶۱ میلیون
۹. زبان پرتقالی ۲۱۸ میلیون ۱۱ میلیون ۲۲۹ میلیون
۱۰. زبان فرانسوی ۷۶ میلیون ۱۵۳ میلیون ۲۲۹ میلیون

 

در این وب سایت می توانید مقاله و کتابهایتان را به زبان های مختلف ترجمه کنید. همچنین این نقشه نیز می تواند نمودار دیگری از میزان استفاده هر زبان در کشورهای مختلف زمین را نمایش دهد.

 سطح دشواری

زبان ها از سال های طولانی همراه انسان ها هستند و دست خوش تغییرات زیادی شده اند. گاهی اوقات این تغییرها، پیچیدگی های را در بخش هایی مانند نوشتار و تلفظ ایجاد کرده اند.

 یک قاعده کلی: «هر چقدر یک زبان جدید، از زبان بومی شما متفاوت تر باشد، یادگیری آن سخت تر است.» 

 

زبان هایی که دوره های آموزشی یا کلاس های کمکی کمتری دارند یا کمتر شناخته شده اند، یادگیری سختی خواهند داشت. در برخی از موارد حتی پیش نیاز یادگیری یک زبان، دانستن یک زبان خارجی دیگر است، برای مثال اگر بخواهید به زبان محلی آمریکای لاتین صحبت کنید، دانستن زبان اسپانیایی یا پرتقالی در بسیاری از بخش های آن زبان به کمک شما می رسند.

میزان سختی زبان های مختلف در یادگیری برای فارسی زبانان را در جدول پایین آوردیم:

در پایان مرکز آی اس یار با کمال احترام در تلاش است تا مردم خوب ایران زمین در انتخاب یادگیری زبان خارجه مورد علاقشان موفق و پبروز باشند.

ردیف زبان درجه سختی
۱ انگلیسی / عربی آسان
۲ فرانسه / اسپانیایی / ایتالیایی / پرتقالی سخت
۳ روسی / آلمانی بسیار سخت
۴ چینی / ژاپنی سخت و پیچیده

کوتاه شده مقاله: yon.ir/gIOa4نویسنده مطلب imansa76  • رضا در تاریخ یکشنبه 13 اکتبر 2019گفته است:

    خیلی هم عالی

    • علی تاجیک در تاریخ یکشنبه 13 اکتبر 2019گفته است:

      خواهش می کنم رضا جان 😉