7 نرم افزار برتر ترجمه برای سفر + دانلود

فهرست مقاله

7 نرم افزار برتر ترجمه برای سفر + دانلود

در سفرهای خارجی  با وجود اپلیکیشن‌ ها و برنامه های مترجم، مشکلی برای برقراری ارتباط با مردم و اهالی مقصد مورد نظرتان نخواهید داشت. در این مطلب شمارا با بهترین برنامه های مترجم آشنا خواهیم کرد.

اگر به چند زبان مسلط نیستید ، برای سفرهای خارجی مضطرب نباشید. این روزها  دیگر با وجود اپلیکیشن‌های مترجم، اجباری برای یاد  گرفتن زبان مقصد برای  سفر به کشور مورد نظرتان ندارید. همه این اپلیکیشن‌ها به یاری شما آمده اند تا بتوانید متن‌های نوشته شده به زبان کشور مقصد را بخوانید،  و همچنین زبان آنها را صحبت کنید و متوجه صحبت های اهالی آن کشور شوید . مقصد  فرقی نمیکند این اپلیکیشن‌ها تقریبا از همه زبان‌ها پشتیبانی می‌کنند. برخی از این برنامه ها حتی لهجه‌های مختلف را هم پشتیبانی می‌کنند. با سایت ترجمه تخصصی آی اس یار همراه باشید.

با وجود ترجمه صوتی، ترجمه متنی و ترجمه تصویری، این برنامه ها  توانسته‌اند مرزها و محدودیت‌ها را را بشکنند. حتی برخی از این برنامه ها آفلاین هم کار می‌کنند و استفاده از آنها نیازی به دسترسی به اینترنت ندارد.

با کمک این اپلیکیشن‌ها می‌توانید کارهای ضروری در سفر را انجام دهید. مثلا در رستوران ها غذا سفارش دهید، تاکسی بگیرید و با اهالی مقصد هم کلام شوید. همه این کارها را می‌توانید با چند ضربه روی گوشی همراه  خود انجام دهید.

بیشتر بخوانبد :بهترین نرم افزار های ترجمه رایگان برای کامپیوتر و موبایل +دانلود

نرم افزار ترجمه آی‌ترنسلیت  (iTranslate voice 3)‌

1- نرم افزار ترجمه آی‌ترنسلیت  (iTranslate voice 3)‌

از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های مترجم در کل دنیا، اپلیکیشن آی ترنسلیت را میتوان نام برد. این برنامه در گوگل پلی بیش از ۳۰۰ هزار نمره دریافت کرده است. بیشتر این نمره ۴ یا ۵ ستاره هستند.

از ویژگی‌های خاص این اپلیکیشن می توان گفت که ورژن مخصوص برای اپل واچ دارد. می‌توانید از طریق اپل واچ و با این اپلیکیشن هر چه که  بخواهید را  با ساعت مچی خود ترجمه کنید.

اپلیکیشن پایه دارای امکانات و کارکردهایی از جمله کتاب عبارات از قبل  تعیین شده و جمله های کلیدی و  کاربردی و ترجمه بین بیش از ۱۰۰ زبان مختلف است. ورژن حرفه ای یا پرو این اپلیکیشن ماهی ۵/۹۹ دلار هزینه دارد. این نسخه  از این برنامه دارای امکاناتی ویژه ای  مثل ترجمه آنلاین، ترجمه وب‌سایت به همراه افزونه سافاری، ترجمه از طریق دوربین، مکالمه صدا به صدا و صرف فعل می باشد.

دانلود iTranslate voice 3


نرم افزار ترجمه  گوگل ترنسلیت (Google Translate)

2- نرم افزار ترجمه  گوگل ترنسلیت (Google Translate)

اپلیکیشن گوگل ترنسلیت یکی دیگر از محبوب ترین و شناخته شده ترین برنامه های مترجم در کل جهان است. امکان ترجمه ۱۰۳ زبان زنده دنیا را با تایپ کردن در این برنامه فراهم است. ۵۹ زبان در حال حاضر به صورت آفلاین قابل دسترس است. ترجمه گفتار فوری دو طرفه در ۳۲ زبان مختلف قابل انجام است همچنین با استفاده از نوشتن عبارت‌ها (رسم وکشیدن انها به جای تایپ کردن) در ۹۳ زبان مختلف می توانید متن را ترجمه کنید.شما با استفاده از دوبین خود میتوانید از متن مورد نظر عکس تهیه کرده و ترجمه کنید.

این برنامه به آسانی قابل استفاده است .گزینه  هایی در بالای اپلیکیشن وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن ها نحوه ترجمه را انتخب کنید که از طریق صوتی باشد یا از طریق تایپ کردن کشیدن و یا  نوشتن دستی باشد و یا اینکه با ثبت عکس از دوربین باشد..

دانلودGoogle Translate


نرم افزار ترجمه تریپ لینگو (TripLingo)

3- نرم افزار ترجمه تریپ لینگو (TripLingo)

اگر دوست دارید در سفرهای خارجی، باهوش و فهمیده دیده  شوید و ساده تر با دیگران هم کلام شوید ، این برنامه به شما کمک می‌کند که نحوه مکالمه  را دقیقا مشابه  اهالی آن کشور  یاد بگیرید. افزون بر این، برنامه تریپ لینگو کمک می‌کند تا بهتر بتوانید با فرهنگ های جدید، مطابقت پیدا کنید.

در شروع کار با انتخاب یک کشور باید کار با این این برنامه را آغاز  کنید. گزینه های زیادی در این زمینه دارید از انگلیس تا نپال ، از اندونزی تا اسپانیا، از اندونزی تا لبنان و  حتی فراتر از آن! سپس پک مقصد مورد نظر خودتان را دانلود و دریافت  کنید. مثلا اگر قصد سفر به اسپانیا را دارید ، یک مترجم صوتی در اختیار خواهید داشت که صدای  شما را به زبان اسپانیایی ترجمه خواهد کرد .

این اپلیکیشن دارای امکانات بسیار زیادی مانند ترجمه تصویری، مجموعه‌ای از عبارات کلیدی  و کاربردی و ضروری برای سفر، شماره‌گیر وای فای است که با کمک آن می‌توانید از خارج با شماره مورد نظرتان تماس بگیرید. هزینه افزایش اعتبار آن از ۱۰ دلار شروع می‌شود. این اپلیکیشن پر کاربرد حتی  یک بخش در مورد نکاتی در مورد حفظ امنیت  و انعام دادن و هنجارهای فرهنگی مقصد مورد نظرتان دارد. با کمک همه این امکانات، به راحتی می‌توانید با فرهنگ و زبان مقصد مورد نظرتان تطابق پیدا کنید و سفری لذت‌بخش‌تر برای خود رقم بزنید.

قسمت عبارات و جملا های  این برنامه ، بسیار وسیع، گسترده و مفید است  و همچنین دارای دسته‌بندی‌های مختلفی است که از بین آنها می‌توان  زندگی و تفریحات شبانه، به شوخی و سرگرمی  و… اشاره کرد. این قسمت از اپلیکیشن را می‌توانید دانلود کنید و به صورت آفلاین هم از آن استفاده کنید.

البته اپلیکیشن تریپ لینگو یک نسخه حرفه‌ای یا پرو هم دارد که دارای عبارت‌ها و امکانات بیشتر است همچنین برقراری ارتباط با مترجمین  آنلاین و آموزش‌های صوتی از ماهی ۱۹/۹۹ دلار شروع می‌شود .

دانلودTripLingo


نرم افزار ترجمه  وی‌گو (Waygo)

4- نرم افزار ترجمه  وی‌گو (Waygo)

اپلیکیشن وی‌گو فقط بین زبان‌ ها انگلیسی و زبان‌های چینی، ژاپنی و کره‌ای ترجمه می‌کند. ولی حتی با وجود محدودیت در مواقعی که به اینترنت دسترسی ندارید می‌تواند حسابی به کارتان بیاید چون به طور کامل، آفلاین کار می‌کند.

از بهترین کارکردهای  این اپلیکیشن استفاده از دوربین لحظه‌ای است. هر زمان که نیاز بود، فقط کافی است که دوربین را روی منوها، نشانه‌ها و علائم و… بگیرید و سپس  ترجمه آن را ببینید. کسانی که علاقه‌مند به غذا هستند، این برنامه برایشان بسیار کارآمد خواهد بود. چون با کمک این برنامه بعد از ترجمه منوی رستوران ها می‌توانید وارد حالت عکس غذا در اپلیکیشن شوید تا درک و فهم بهتری از غذایی که قرار است سفارش دهید، پیدا کنید.

نسخه پایه این برنامه قابلیت ده ترجمه رایگان در روز را به شما میدهد .نسخه حرفه ای  یا پرو آن قابلیت ترجمه بدون محدودیت جمله و عبارت را دارد و هزینه آن ۶٫۹۹ دلار برای هر کدام از این سه زبان و ۱۱٫۹۹ دلار برای انتخاب هر سه زبان امی باشد.

دانلود BK Translate apps


نرم افزار ترجمه  سی‌های (SayHi)

5- نرم افزار ترجمه  سی‌های (SayHi)

با اپلیکیشن سی‌های می‌توانید صدای خود را به ۹۰ زبان و گویش مختلف  و زنده دنیا ترجمه کنید. این اپلیکیشن امکانی فراهم کرده است که با استفاده از آن می‌توانید صدای خود را ضبط کنید و آن را به زبان و گویش  مورد نظر خود ترجمه کنید. همچنین می‌توانید صدای ترجمه شده را در قالب صدای زنانه یا مردانه پخش کنید. و همچنین می توانید ، سرعت ادای کلمات و جملات و عبارات  را در ترجمه می‌تونید مطابق با میل خود تغییر دهید.

اگر در یک محیط شلوغ و پر صر و صدا قرار گرفته اید ، به جای صحبت کردن در میکروفون، می‌توانید متن مورد نظر خود را تایپ کنید.  لازم است بدانید این اپلیکیشن فقط در صورتی که به اینترنت وای‌فای یا حداقل ارتباط 3G متصل باشید قابل استفاده است.

دانلودSayHi


نرم افزار ترجمه دیکت باکس (Dict Box)

6- نرم افزار ترجمه دیکت باکس (Dict Box)

نرم افزار Dict Box را می‌توان به عنوان یک فرهنگ لغت چند زبانه نابرد  که از ده ها زبان از جمله انگلیسی اسپانیایی ، فرانسوی ، عربی ، ژاپنی ، کره ای و چینی و هندی رومانیایی همچنین کشور عزیزمان ایران را پشتیبانی می کند. از دیگر ویژگی  این نرم افزار پشتیبانی از تمام امکانات در زمان آفلاین بودن می باشد ، امکاناتی مانند  صحیح کلمات ، تلفظ  صوتی ، تصویر کارت های مرتب سازی برای تمرین حفظ کردن  را دارا می باشد.  همچنین باید به این نکته توجه داشت که این نرم افزار در دو نسخه رایگان و پریمیوم می باشد قیمت در نظر گرفته برای نسخه پریمیوم تا این لحظه 6.49  دلار می باشد

دانلود Dict Box


نرم افزار ترجمه  ( BK Translate apps )

7- نرم افزار ترجمه  ( BK Translate apps )

نرم افزار BK Translate که به صورت رایگان ارائه می شود ، از زبان هایی از جمله اسپانیایی ، عربی ، آلمانی ، اندونزیایی ، فرانسوی و   ده ها زبان دیگر را پشتیبانی می کند که کشور عزیزمان ایران نیز در لیست این نرم‌افزار تا به امروز قرار دارد و ما نیز می توانیم از این امکانات با پشتیبانی از زبان فارسی استفاده کنیم  این نرم افزار با استفاده از صدا و دست خط کار می کند. با توجه به رابط کاربری ساده و آسان  در عین حال قدرتمندی  این نرم افزار آن را در بین عموم محبوب کرده است.  همچنین باید به این نکته توجه داشت چون این نرم افزار به صورت رایگان ارائه می شود  تبلیغاتی در آن نمایش داده می شود که متاسفانه  قابل حذف کردن  نمیباشد

 

دانلود BK Translate apps

 در پایان امیدوارم که از این مقاله لذت برده باشید 🙂

لینک کوتاه : shorturl.at/lnrO5

عید باستانی نوروز 1401

عید باستانی نوروز 1401

تبدیل تصویر به متن فارسی

تبدیل عکس و pdf به فرمول ریاضی+ ویدیو

12 نکته برای مترجمان جهت ارائه ترجم­ه ای با کیفیت

چه چیزی یک مترجم خوب، موفق و شاد می‌سازد؟

ضرب المثل های با اصالت زبان آلمانی + ترجمه , تلفظ و تایپوگرافی

ترجمه متن های مطبوعاتی دارای چه ویژگی هایی است؟❓

با منابع آزمون تافل آشنا شوید

فایل های صوتی را چگونه باید ترجمه کنیم؟

روش های ترجمه شفاهی

ریجکت شدن مقالات چه دلایلی را با خود به همراه دارد؟

ترجمه ی متن های حقوقی دارای چه ویژگی هایی است❓

دستور نگارشی زبان انگلیسی

ترجمه ریز نمرات به انگلیسی

ترجمه احکام قضایی

آموزش ترجمه فیلم

ترجمه تخصصی اسناد حقوقی

آیا داشتن مقاله علمی برای مهاجرت کمک می کند؟

چگونه قراردادهای بین المللی را ترجمه کنیم؟

اصول نوشتن نامه اداری به زبان خارجی+نمونه

بهترین راه درآمد از ترجمه در سال 1399

چگونه کیفیت ترجمه را بالا ببریم؟

سال 1399 بر شما عزیزان و فرهیختگان مبارک 🎺

یک فایل ترجمه چگونه قیمت گذاری 💲 می شود؟

7 نرم افزار برتر ترجمه برای سفر + دانلود

مراحل ترجمه و چاپ کتاب

با انواع روش های ترجمه آشنا شوید✅

کسب درآمد از یوتیوب + آموزش تصویری

مزیت آی اس یار نسبت به مترجم‌های آنلاین

تبدیل پایان نامه به کتاب

تفاوت آیلس و تافل

تافل چیست ؟ (TOEFL)

10 ویژگی مترجم خوب

21 نکته ضروری برای مترجمین حرفه ای

اطلاعات کامل درباره کشور ایتالیا

اطلاعات کامل درباره کشور سوئد

ویزای ترانزیت

همه چیز درباره اپلای (Apply)

همه چیز درمورد آیلتس 2(IELTS)

15 ابزار آنلاین پیشنهادی برای مترجمین

سرقت ادبی یا همان Plagiarism

اکسپت مقاله

مترجم خوب چه کسی است و چه کاری باید انجام دهد؟

همه چیز درمورد آیلتس1(IELTS)

همه چیز درباره ترجمه رسمی و غیررسمی

همایش استارتاپ های ایرانی در مجموعه پدیده

تاریخچه زبان انگلیسی

بهترین برنامه ریزی برای یادگیری زبان در منزل

بهترین سن برای یادگیری زبان خارجه

بهترین کشور های دنیا برای مسافرت

کدام مترجم را انتخاب کنیم؟

پست های مرتبط
عید باستانی نوروز 1401

عید باستانی نوروز 1401

تبدیل تصویر به متن فارسی

تبدیل عکس و pdf به فرمول ریاضی+ ویدیو

12 نکته برای مترجمان جهت ارائه ترجم­ه ای با کیفیت

چه چیزی یک مترجم خوب، موفق و شاد می‌سازد؟

ضرب المثل های با اصالت زبان آلمانی + ترجمه , تلفظ و تایپوگرافی

ترجمه متن های مطبوعاتی دارای چه ویژگی هایی است؟❓

با منابع آزمون تافل آشنا شوید

فایل های صوتی را چگونه باید ترجمه کنیم؟

روش های ترجمه شفاهی

ریجکت شدن مقالات چه دلایلی را با خود به همراه دارد؟

ترجمه ی متن های حقوقی دارای چه ویژگی هایی است❓

دستور نگارشی زبان انگلیسی

ترجمه ریز نمرات به انگلیسی

ترجمه احکام قضایی

آموزش ترجمه فیلم

ترجمه تخصصی اسناد حقوقی

آیا داشتن مقاله علمی برای مهاجرت کمک می کند؟

چگونه قراردادهای بین المللی را ترجمه کنیم؟

اصول نوشتن نامه اداری به زبان خارجی+نمونه

بهترین راه درآمد از ترجمه در سال 1399

چگونه کیفیت ترجمه را بالا ببریم؟

سال 1399 بر شما عزیزان و فرهیختگان مبارک 🎺

یک فایل ترجمه چگونه قیمت گذاری 💲 می شود؟

7 نرم افزار برتر ترجمه برای سفر + دانلود

مراحل ترجمه و چاپ کتاب

با انواع روش های ترجمه آشنا شوید✅

کسب درآمد از یوتیوب + آموزش تصویری

مزیت آی اس یار نسبت به مترجم‌های آنلاین

تبدیل پایان نامه به کتاب

تفاوت آیلس و تافل

تافل چیست ؟ (TOEFL)

10 ویژگی مترجم خوب

21 نکته ضروری برای مترجمین حرفه ای

اطلاعات کامل درباره کشور ایتالیا

اطلاعات کامل درباره کشور سوئد

ویزای ترانزیت

همه چیز درباره اپلای (Apply)

همه چیز درمورد آیلتس 2(IELTS)

15 ابزار آنلاین پیشنهادی برای مترجمین

سرقت ادبی یا همان Plagiarism

اکسپت مقاله

مترجم خوب چه کسی است و چه کاری باید انجام دهد؟

همه چیز درمورد آیلتس1(IELTS)

همه چیز درباره ترجمه رسمی و غیررسمی

همایش استارتاپ های ایرانی در مجموعه پدیده

تاریخچه زبان انگلیسی

بهترین برنامه ریزی برای یادگیری زبان در منزل

بهترین سن برای یادگیری زبان خارجه

بهترین کشور های دنیا برای مسافرت

کدام مترجم را انتخاب کنیم؟

5 راه کار برای بهبود در برگزاری کنفرانس

اطلاعاتی در مورد زبان انگلیسی

بهترین دانشگاه های تخصصی در دنیا

نحوه اجرایی کردن استارت آپ

بهترین نرم افزار های ترجمه رایگان برای کامپیوتر و موبایل +دانلود

راهکار های افزایش اعتماد به نفس

۴ اصل حیاتی مذاکره از زبان دکتر ظریف

ایده آل ترین کشور ها برای زندگی

خلاصه نویسی پایان نامه

چگونه مقاله و پایان نامه های خود را خلاصه نویسی کنیم؟

پنج تا از پولسازترین زبان های دنیا

پولسازترین زبان های دنیا

تقویت عملی حافظه

چگونه حافظه خود را تقویت کنیم+ راهکار علمی

انواع ویزا + مراحل اخذ ویزای تحصیلی

تاریخچه ترجمه در ایران و جهان

تاریخچه ترجمه در ایران و جهان

تبدیل تصویر به متن فارسی

آموزش تبدیل فایل های تصویری و pdf به متن تایپ شده + آموزش ویدیویی

یادگیری کدام زبان خارجه بهتر است؟

سایت های برتر در زمینه دانلود رایگان کتاب

16 سایت برتر در زمینه دانلود رایگان کتاب و مقالات

روز جهانی ترجمه

روز جهانی ترجمه مبارک

تایپ سریع بدون غلت

راز افزایش سرعت تایپ بدون غلط املایی!

ترجمه در سایت آی اس یار

چرا گوگل ترنسلیت نمی تواند ترجمه خوبی به شما منتقل کند؟

اصطلاحات به چه منظوری استفاده می شوند؟

اصطلاحات زبان انگلیسی به چه معنایی هستند؟

کسب درآمد از ترجمه و مکالمه زبان انگلیسی

10 نکته ضروری در یادگیری مکالمه انگلیسی

10 نکته ضروری در یادگیری مکالمه انگلیسی

انتخاب موضوع پایان نامه

نحوه انتخاب موضوع پایان نامه

چاپ مقاله

چاپ مقاله

اصول نگارش

علائم نگارشی+کلید های میانبر

ترجمه نیتیو

ترجمه نیتیو

تفاوت پایان‌نامه و رساله

تفاوت پایان‌نامه و رساله

ترجمه دیجیتالی

ترجمه دیجیتالی

ترجمه همزمان

اشتباهات رایج به هنگام نگارش مقاله

نحوه نوشتن رزومه حرفه‌ای

چگونه مدرک خود را ترجمه کنیم؟

معرفی بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی سطح مبتدی تا پیشرفته در سال 2020

یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان

یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان

مکالمه زبان انگلیسی

علی تاجیک

علی تاجیک

من عاشق ترجمه هستم , این بزرگترین افتخار من است

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درباره ما

شرکت آی اس یار در سال ۹۸ توسط ۲ نفر از متخصصان زبان انگلیسی و آی تی تاسیس شد. آی اس یار سامانه ای است که در آن خدمات ترجمه به زبان های مختلف ارائه می شود. مرکز ما نیز کیفیت ترجمه ها و امنیت پرداخت ها را تضمین می کند.در انتها باید به این موضوع پرداخت که هدف نهایی تیم ما در رفاه و آسایش هرچه بیشتر فارسی زبانان می باشد و امیدواریم بتوانیم در این راه کمکی شایان و راه گشای مردم عزیزمان باشیم.

logo-samandehi
اسکرول به بالا