ثبت سفارش

اطلاعات کامل درباره کشور سوئد

اطلاعات درباره سوئد

اگر قصد اقامت و سفر به کشورسوئد را دارید بهتر است قبل از هراقدامی اطلاعاتی راجع به این کشور داشته باشید تا عاقلانه تر تصمیم بگیرید ، ما در سایت ترجمه تخصصی آی اس یار  مطالبی را برای شما ارائه داده ایم که به شما برای انتخاب بهتر کمک میکند.

پرچم سوئد

اطلاعاتی راجع به کشور سوئد

کشور سوئد در شمال اروپا قرار دارد.کشور سوئد از۴ ناحیه تشکیل شده است.این کشوراز شمال شرقی با کشور فنلاند، ازغرب با کشور نروژ، از شرق با خلیج بوتنی، همچنین از جنوب شرقی با دریای بالتیک وازقسمت جنوب غربی با کشور دانمارک همسایه است. سوئد چهارمین کشور بزرگ اروپا است. تقریبا حدود۱۰% سوئد از رودخانه ها  و دریاچه ها تشکیل شده است و بیش از نیمی از کشور سوئد متشکل از جنگل است. این کشوراز دسته کشورهای بسیار سرد محسوب می‌شود. مساحت کشور سوئد ۴۵۰,۲۹۵ کیلومتر مربع است. جمعیت این کشور بیش از ۱۰ میلیون نفر است.

بیشتر بدانید : ایده آل ترین کشور ها برای زندگی

آب هوای سوئد

آب و هوای سوئد

کشور سوئد، دارای آب و هوایی متنوع می باشد. در کل جغرافیای سوئد به سه ناحیه شمالی، مرکزی و جنوبی نقسیم می شود. در بخش شمالی، سوئد دارای آب و هوای فوق العاده سرد است و همچنین بخش شمالی این کشور جزوی از مناطق کم جمعیت کشور محسوب می شود. ناحیه جنوبی دارای آب و هوای نرمال تری می باشد و ناحیه مرکزی کمی از ناحیه جنوبی سردتر می باشد.

فرهنگ و مردم سوئد

فرهنگ و مردم سوئد

در این کشور مردم با صدای ملایم با هم صحبت می‌کنند .مردم کشور سوئد خونسرد هستند. مهمان‌نوازی در کشور سوئد معروف است. دعوت در این کشور به صرف قهوه و چای است اگر برای صرف غذا در کشور سوئد دعوت شدید باید در زمان دقیق حاضر شوید،زیرا مردم این کشور از تأخیر بسیار ناراحت می‌شوند. در کشور سوئد لباس پوشیدن بسیار مهم است و باید از لباس‌های رسمی در این کشور استفاده شود. خانواده جایگاه بسیار مهمی  رادر کشور سوئد دارا می باشد.در این کشور حقوق کودکان رعایت می‌شود.مردمان این کشور طرفدار حقوق انسان هستند. زبان  رسمی مردم سوئد ،سوئدی است اما زبان سامی نیز دیده می‌شود. در بخش‌هایی ازکشور سوئد زبان‌های فنلاندی نیز دیده می‌شود. برخی از مردم این کشور نیزبه زبان انگلیسی نیز صحبت می‌کنند. نکته جالب اینجاست که در سوئد تا ۱۸ ماهگی فرزند، والدین می‌توانند سرکار نروند.جو خانواده درسوئد بسیار صمیمانه است .سوئدی‌ها شنونده های بسیار خوبی هستند زیرا از گوش خود نسبت به زبان خود بیشتراستفاده میکنند، آنها برا صحبت و حرفهای طرف مقابلشان اهمیت زیادی قائل هستند. فخرفروشی در این کشوروجود ندارد. رعایت انصاف و رعایت صف بسیار مهم است. دربیشترمکان‌های عمومی این کشور سیستم‌های نوبت‌دهی وجود دارد و افراد باید به خصوص دیگران به طور دقیق احترام بگذارند. از تعارف کردن با مردمان این کشور بپرهیزید و حرف خود را رک بزنید.

قوانین عمومی سوئد

قوانین عمومی سوئد

 دراین کشورهرنوع تنبیه در مدرسه جرم محسوب میشود.در هیچ صورت معلم حق تنبیه کودک را ندارد.اگر در کشور سوئد از پرداخت مالیات سرباز کنید عواقبش به مراتب بدتر از پرداخت مالیات است.در این کشورهرگونه خشونت علیه زنان با مجازات روبه رو است. اگر فردی در حالت مستی رانندگی کند ماشینش را از دست میدهد، گواهینامه آن فرد باطل میشود وهیچ گونه وامی نمیتواند از دولت این کشوربگیرد.

بهترین شهر سوئد برای زندگی

بهترین شهرهای سوئد برای زندگی

دربرخی از شهرهای این کشور هزینه خانه ارزان تر است، دارای مناظر طبیعی بیشتر هستند،آب و هوای بهتری دارند .پس بهتر است قبل از انتخاب محل اقامت بدانید کدام شهر سوئد برای زندگی مناسب تر است.

بیشتر بدانید : بهترین کشور های دنیا برای مسافرت

شهرمالمو: یکی از شهرهای خوب سوئد برای زندگی است.در این شهر قیمت خانه کمتر از باقی مناطق است.میتوان گفت هزینه زندگی در مالمو متوسط است.سرعت اینترنت در مالمو عالی است.شهر مالمو دارای زمستان‌های سرد وتابستان‌های متعادل است.این شهر ازامنیت خوبی برخوردار است.این شهر ترافیک بسیار کمی دارد.

شهراستکهلم: این شهر یکی از شهرهای ایده آل برای زندگی است اما هزینه زندگی در این شهربسیارزیاد است. آب‌وهوا دراین شهربدین گونه است که دارای زمستان‌های سردی را دارا است به طوری که گاهی روزانه ۶ ساعت هوا فقط روشن است و تابستان‌های این شهرمتعادل است. امنیت خوبی حاکم است.ترافیک بسیار کم است. افراد شادی در این شهر زندگی میکنند. با افراد خارجی به خوبی برخورد میکنند. سرعت اینترنت در این شهرخوب است.هزینه اجاره و خرید خانه در این شهر بالا استواگر از لحاظ هزینه مشکلی ندارید این شهر یکی از بهترین شهرهای سوئد برای زندگی است.

شهر گوتنبرگ:شهری است که دارای طبیعت زیبا وخارق العاده ای است اما میزان توریست در آن کم است.هزینه زندگیدر این شهرنسبتاً زیاد است. این شهر دارای زمستان‌های تاریک وخیلی سرد و دارای باران کمی است همچنین دارای تابستان های متعادل است.جرم و جنایت در این شهر کم است و از امنیت خوبی برخوردار است. میزان ترافیک در کوتنبرگ بسیار کم است. اگرمیخواهید به این شهر بروید و از نحوه برخورد مردم این شهربا خود به عنوان یک خارجی میترسید، اصلا نگران نباشید که برخورد بسیار عالی با افراد خارجی دارند. در این شهرسرعت اینترنت خوب است.

اوپسالا:دارای مکان های آموزشی فراوان است و از امنیت عالی برخوردار است.

سولنا:هزینه زندگی در این شهر بسیار کم است.این شهر دارای بافت سنتی و فضایی آرام است.

اقتصاد سوئد

اقتصاد و کار در سوئد

ساعات کاری از ۸:۳۰ یا ۹:۰۰ صبح تا ۵:۰۰ بعد از ظهر است و روزهای کاری در این کشوراز دوشنبه تا جمعه است. برای استراحت وصرف ناهارحدود یک ساعت زمان دارند که ما بین ساعت۱۱:۳۰ صبح و ۱:۳۰ بعد از ظهر می باشد. دولت سوئد شرایطی را فراهم کرده تا مردان نیز بتوانند با گرفتن مرخصی ساعاتی بیشتری را در کنار فرزندانشان باشند. ساعات کاردر سوئد حدود ۴۰ ساعت درهفته است.بیشتر کارمندانی که در ادارات کار میکنند بعد از ساعت ۵ بعد از ظهر برای مراقبت از خانواده به منزل میروند.در این کشوربه دلیل توسعه ارتباطات از راه دور، بیشتر سوئدی ها درخانه کارمیکنند.میزان درآمد در این کشور با توجه به هزینه های بالای زندگی بالا نیست.پس این که مهندس باشید یا نویسنده تفاوت زیادی را در حقوق شما ایجاد نمیکند.

مشاغل مورد نیاز کشور سوئد: مشاوره مدیریت، امور مالی- فناوری اطلاعات – جهانگردی – تدریس و آموزش -بخش فناوری پاک و صنعت خودرو – بهداشت و درمان

پردرآمد ترین مشاغل این کشور: ریاضیدان – مدیر هواپیمایی – مدیر عامل – مدیر پروژه – مدیر معماری شرکتی – پزشک

 -معاون رئیس جمهور

کارهایی که میتوان به راحتی در آن ها مشغول به کار شد: آشپز- بنا – کمک پرستار- جوشکار ساختمان – راننده کامیون – نقاش- کارشناس فنی کنترل و هدایت – منشی پزشک

یافتن کار در سوئد دارای ۵ مرحله است که عبارتند از:

*در سایت  Linked in عضو شوید وپروفایلی به زبان انگلیسی و روسی ایجاد کنید .

*در Arbetsormedlingen )) ثبت نام کنید.

۱-فهرست کارها را مرور کنید .

۲-به گروه های فیس بوک بپیوندید، برای مثالJobb I Stockholm  را جستجو کنید.

۳- هشتگ های کاری یا حساب های کاری را در توییتر جستجو کنید.

۴-مستقیما با شرکت ها،از طریق ایمیل ارتباط برقرار کنید. یادتان نرود تلفن را با کمی مکث پاسخ دهید.

۵-برای مصاحبه کاری خود را آماده کنید.

هزینه همایش در سوئد

اجااره و خرید خانه و هزینه هایش در سوئد

شهر استکهلم هزینه ها نسبت به شهرهای دیگر بیشتر است.در استکهلم اجاره یک آپارتمان معمولی حدود ۴۰۰۰ تا ۸۰۰۰ کرون  هزینه دارد، در دیگر شهرهای سوئد این هزینه می تواند بین ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ کرون تغییر نماید.اجاره فقط یک اتاق با آشپزخانه و سرویس بهداشتی مشترک بطور متوسط حدود ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ کرون هزینه دارد.

در سوئد سایت های بسیاری وجود دارد که خدمات خرید و اجاره خانه را انجام میدهند که یکی از معروف ترین آنها عبارت است از www.blocket.se. برای یافتن محل مورد نظر جهت اقامت باید در ابتدا شهر موردنظر خود را  در این سایت انتخاب کنید. زبان این سایت زبان سوئدی است اگر به این زبان آشنایی ندارید از مترجم آنلاین استفاده کنید.پس ازاینکه شهر موردنظرخود را انتخاب کردید، ازبالای صفحه یعنی Alla kategorier گزینه Bostad را پیدا کنید وگزینه اپارتمان را برای مثال انتخاب کنید و  بگذارید سیستم جستجو کند.

حمل و نقل عمومی در سوئد

حمل و نقل عمومی در سوئد

شبکه حمل و نقل عمومی در این کشورشامل: مترو، قطار ریلی، خطوط اتوبوس ،‌ترم ، قایق های شهری

سوئدی ها بسیار وقت شناس هستند و به همین علت سیستم حمل و مقل عمومی آن ها بسیار منظم است.مردم این کشوربرای جابجایی از دوچرخه بسیار استفاده میکنند، به طوری که در خیابان ها مسیر دوچرخه وجود دارد.شایان ذکر است مردم سوئد اغلب دارای اتومبیل شخصی هستند اما ترجیح میدهند از حمل و نقل عمومی استفاده کنند. بطور متوسط حدود ۵۰۰ کرون در ماه در شهرهای سوئد و ۷۰۰ کرون برای شهر استکهلم کافی بنظر میرسد.

بهداشت و درمان در سوئد

بهداشت و درمان در سوئد

در کشور سوئد، بیماران بخش کوچکی از هزینه های درمان خود را پرداخت میکنند زیرا دولت سوئد برای بهداشت و درمان یارانه ای را جهت خدمات درمانی اختصاص داده است.دراین کشورهمه مردم در امر بهداشت و درمان از حقوق یکسانی برخوردارهستند. در کشور سوئد حق انتخاب مرکز درمانی به شهروندان داده میشود برای مثال اگر بیماری دارای بیماری واگیرداری باشد پزشک حق خودداری ندارد.بیمار حتما باید راجع به بیماری خود اطلاع داشته باشد و نباید چیزی را از بیمار مخفی کرد.

نقشه کشور سوئد

نقشه کشور سوئد

*** فاصله ایران تا سوئد (۴٬۴۸۳ كيلومتر) می باشد ***

در پایان

کشور سوئد دارای منظر طبیعی و مکان های توریسی جذابی است.این کشور گزینه بسیار مناسبی برای اقامت و سفر میباشد.نویسنده مطلب علی تاجیک