ثبت سفارش

مکالمه زبان انگلیسی

بهترین روش مکالمه انگلیسی

از جذاب ترین قسمت زبان انگلیسی، مکالمه زبان انگلیسی می باشد.مکالمه زبان انگلیسی برای همه افراد هیجانی آمیخته با ترس از فراموش شدن لغات را دارد. اگر بخواهید مکالمه زبان انگلیسی را بیاموزید می توانید از روش هایی که در این مقاله ذکر می کنیم استفاده کنید. مکالمه زبان انگلیسی در اغلب اوقات می تواند رد و بدل شدن جملاتی ساده و کوتاه در مورد زندگی روزمره و یا بیان سوال باشد.

مکالمه زبان انگلیسی در اغلب موسسات آموزش داده می شود و با اینکه از تکنولوژی های روز بهره می برند اما خروجی خوبی ندارند. این موضوع به چندین مورد بستگی دارد از جمله: عدم تکرار توسط زبان آموز.

زبان آموزانی که به قصد فراگیری مکالمه زبان انگلیسی در موسسه ها ثبت نام می کنند گاهی با مشکلات ناشی از عدم تدریس درست و اصولی مواجه می شوند. برای جلوگیری از این مورد می توانید انتخاب مسیر درست در پست قبلی ما را بخوانید.

مکالمه زبان انگلیسی برای همه سنین

زبان انگلیسی برای تمامی سنین و در تمامی سطوح مکالمه دارد. مکالمه هایی که برای سنین کم تهیه می شوند اغلب شامل مکالمات ساده برای آشنایی با ساختار جملات، تلفط ها، قدرت شنیداری و قدرت بیان و قدرت درک به زبان آموز داده می شود.

اما مکالماتی که به بزرگسالان داده می شود با هدف آموزش اصطلاحات، مکالمه عمومی، جمله سازی، استفاده از گرامر برای صحبت، استفاده از لغات با معانی مختلف و انواع خاصیت لغات است.

مکالمه های تخخصی نیز برای افرادی که در آزمون های مختلف شرکت می کنند مناسب است.

بنابراین با توجه به اینکه شما در چه سطحی هستید و چه سنی دارید می توانید از متون مختلف برای مکالمه زبان انگلیسی استفاده کرده و توانایی خود را بسنجید.

مکالمه تمامی سنین

نکاتی که قبل از مکالمه زبان انگلیسی نیاز دارید

نکاتی که قبل از مکالمه زبان انگلیسی باید رعایت شود شامل موارد بسیاربی می شود اما مهم ترین آن به سه نکته می توان اشاره کرد:

الف) مکالمات رسمی: برای اینکه بتوانید مکالمات رسمی را به خوبی انجام بدهید به زبان بدن نیز توجه کنید. از مواردی که برای مکالمات رسمی مهم است لحن جدی و سبک راحت است. در این مکالمات واژه ها درست تلفظ می شوند و زبان بدن حالت های رسمی دارد.

ب)مکالمات روزمره و عامیانه: در این مکالمات اغلب زبان آموز بر روی اصطلاحات و لفظ درست واژه ها تمرکز می کند و زبان بدن از اهمیت ویژه برخوردار نیست. پی به راحتی می توانید کاربرد انواع لغات و مهارت های شنیداری و گفتاری خود را ارتقا بخشید.

ج)مکالمات تخصصی: اگر می خواهید سبک مکالمات تخصصی و علمی پژوهشی را فرا گیرید بهتر است به درک مطلب و بیان گزارش و رویکرد های علمی و پژوهشی بپردازید. برای این کار اگر بتوانید دایره واژگان را گسترش بدهید و میزان تسلط خود بر موضوع اصلی را حفظ کنید بسیار موفق خواهید بود.

نحوه انتخاب متن برای مکالمه زبان انگلیسی

نحوه انتخاب متن برای مکالمه زبان انگلیسی

برای اینکه بتوانید یک متن مناسب و در خور فهم مخاطب تهیه کنید به دو شیوه می توانید اقدام کنید:

شیوه اول: خودتان جمله سازی و ساختار بندی کنید. در این شیوه شما به درک مفاهیم می پردازید و شروع به وصف وقایع و اشیا برای مخاطب خود می کنید. در عین حال انتظار دارید پاسخی مرتبط با ان دریافت کنید. پس پاسخ خود را هم حدس زده و یاد داشت می کنید. سپس وارد مکالمه شده و از شخص دوم می خواهید که با شما وارد بحث بشود لذا اگر پاسخ هایی که مد نطرتان بود را دریافت کردید می فهمید که بسیار عالی اقدام کردید و در نهایت در سطح بسیار خوبی از مکالمه زبان انگلیسی قرار دارید.

اگر پاسخ مرتبط دریافت نکردید بهتر است به سوالاتی نظیر: چرا چنین اشتباهی رخ داد؟ اشکال از ترکیب بندی و ساختار جملات است؟ یا اشکال از عدم حدس درست؟ اگر بتوانید به این سوالات پاسخ جامع و دقیق بدهید شما از اشتباهاتتان درس گرفته اید و در طی یک ماه تمرین مدام به تسلط بالایی جهت مکالمه خواهید رسید.

حال به بررسی شیوه دوم می پردازیم:

شیوه دوم: از متون مکالمه آماده استفاده کنید. این متون اماده برای افرادی که زمان کمتری دارند توصیه می شود. افرادی که از متون اماده موالمه انگلیسی استفاده می کنند با واژه ها و کاربرد جملات و الگوی مکالمه صحیح آشنا می شوند و با تمرین و ممارست طبق الگوی صحیح مکالمه زبان انگلیسی را فراخواهند گرفت.

چگونه در مکالمه زبان انگلیسی مهارت کسب کنیم

چگونه در مکالمه زبان انگلیسی مهارت کسب کنیم؟

در پاسخ به این پرسش که چگونه در مکالمه زبان انگلیسی مهارت کسب کنید می توان گفت جنبه اصلی مکالنه بیان درست جمله و استفاده از الگوی صحیح مکالمه است که جز با دیدن انواع مکالمه و کسب تجربه در آن ها امکان پذیر نخواهد بود.اما روش هایی وجود دارد که تسلط شما را در این امر افزایش بدهد.

از روش های کسب مهارت در مکالمه زبان انگلیسی می توانیم به چت های آنلاین، نرم افزار های تست مکالمه، چت با انگلیسی زبانان و شرکت در مکالمات گروهی و دیدن فیلم های زبان اصلی.

با استفاده از این روش ها می توانید سطح مهارت مکالمه انگلیسی خود را ارتقا بخشید و چنانچه در این زمینه سوالی و یا پرسشی داشتید می توانید از طریق راه های ارتباطی با وبسایت ای اس یار ارتباط برقرار کنید.

برای مهارت در مکالمه انگلیسی چقدر زمان لازم است

برای مهارت در مکالمه انگلیسی چقدر زمان لازم است؟

مهم ترین سوال در بحث یادگیری زبان انگلیسی بحث زمان می باشد. اگر تصور کنیم که شما می خواهید شش ماه برای مکالمه زبان انگلیسی زمان بگذارید در واقع زمان زیادی را انتخاب کرده اید. هرچند که اغلب افراد این زمان را معقول می دانند اما از لحاظ تکنیک و میزان تلاش نیز قابل بررسی است.

اینکه شما بخواهید به مدت شش ماه و در کل دویست ساعت برای زبان وقت بگذارید واقعا معقول است اما اگر بخواهید در مدت شش ماه و در کل چهارصد ساعت زمان بگذارید معقول نیست مگر اینکه سطح آموزش واقعا با کیفیت باشد و به دلیل حجم مطالب این زمان را قرار بدهند.

اما اگر می خواهید زمان کمتری صرف آموزش زبان انگلیسی نمایید دو ماه را انتخاب کنید و روزانه ۳ ساعت مفید و با برنامه ریزی به طور فعال پیش بروید. گویی همه چیز هیجان شما را چندین برابر می کند. اگر طبق برنامه ریزی و فعال و با انگیزه پیش بروید به سطخ خوبی از مکالمه زبان انگلیسی خواهید رسید.

آموزش مکالمه زبان انگلیسی

آموزش مکالمه زبان انگلیسی

آموزش مکالمه زبان انگلیسی به صورت ویدئو آنلاین و یا شرکت در کلاس های حضوری و خودآموز امکان پذیر است. اگر در اینترنت سرچ کنید می توانید ویدئو های آنلاین زیادی را در یوتیوب، آپارات و… بیابید که از بیس مکالمه زبان انگلیسی را آموزش می دهند. آموزش مکالمه زبان انگلیسی برای مبتدیان به صورت فیلم های آنلاین از وبسایت های خارجی هم به صورت رایگان قابل دانلود است. دقت داشته باشید که این ویدئو ها امکان تمرین را به شما می دهند. به این صورت که بار اول نگاه کنید. بار دوم خودتان را به جای دوم شخص بگذارید و پاسخ مکالمات را بدهید و بار سوم ویدئو را دوباره نگاه کنید و اشکال گیری نمایید.

آموزش مکالمه زبان انگلیسی که در کتاب های زبان وجود دارد اغلب به صورت نوشتاری است و توصیه می شود زبان آموز برای استفاده ابتدا به کتاب نگاه کند و سپس به صورت حضوری جلوی اینه تمرینات خود را انجام بدهد.

مکالمه زبان انگلیسی کودکان

مکالمه زبان انگلیسی کودکان

مکالمه تبدیل به یکی از پر کاربرد ترین مباحث زبان انگلیسی شده است. به همین دلیل وقت گذاشتن برای آن در طول روز می تواند کمک بسیار بزرگی به شما کند. به دلیل بالا رفتن آمار مهاجرت به دلایل مختلف یادگیری مکالمه زبان انگلیسی نیز بسیار رایج شده است. یکی از نمونه‌های مکالمه مربوط به کودکان است که می‌تواند به طور تدریجی انجام شود. به همین دلیل برای اینکه بتوانید با کودک خود به درستی تمرین کنید بهتر است از موارد زیر بهره ببرید.

در روز زمان زیادی صرف آموزش نکنید-مکالمه زبان انگلیسی کودکان

در روز زمان زیادی صرف آموزش نکنید

اگر چه کودکان اشتیاق بسیاری را به یادگیری از خودشان نشان می‌دهند، ولی در هر صورت هر چیزی که از حد خود بگذرد می تواند بی حوصلگی و خستگی را با خود به همراه داشته باشد. پس اگر قصد آموزش مکالمه زبان انگلیسی را به کودکان خود دارید، سعی کنید ۱۵ تا ۳۰ دقیقه در روز برای آن وقت بگذارید و اجازه ندهید از این میزان تجاوز کند. البته در رابطه با آموزش نیز باید بسیار دقت کنید. تدریس شما باید آنچنان جذاب باشد که کودک را تا  آخرین لحظه مشتاق نگه دارد. بازی یکی از بهترین روشهای موجود است.

بازی را از قلم نیندازید-مکالمه زبان انگلیسی کودکان

بازی را از قلم نیندازید

بازی که از مواردی است که هر کودکی تمایل زیادی به انجام دادن آن دارد. به همین علت اگر می خواهید کودک شما مکالمه انگلیسی را به خوبی فرا بگیرد، بازی های مختلفی را برای او طراحی کنید.  البته بازی می تواند میزان سطح علمی را در رابطه با دانستن تعداد کلمات بیشتر افزایش دهد. ولی در هر صورت دامنه لغات بالا می تواند مکالمه خوب را نیز با خود به همراه داشته باشد.

بازی های مختلفی که برای کودکتان در نظر می گیرید، می توانند به صورت آنلاین و یا سنتی باشند.

از کنار موقعیت ها به سادگی نگذرید-مکالمه زبان انگلیسی کودکان

از کنار موقعیت ها به سادگی نگذرید

مکالمه می‌تواند شامل کارهایی باشد که هر فردی به طور روزمره در حال انجام دادن آن ها است. به همین علت هنگامی که دارید آشپزی می کنید و یا کارهای مربوط به خانه را انجام می دهید سعی کنید کودکتان را نیز درگیر آن نمایید. بدین صورت که از او بخواهید اسم تمام وسیله ها را با جمله سازی به شما بگوید. این کار در یادگیری مکالمه بسیار تأثیرگذار است. پس از این ایده غافل نشوید.

با کمک یک دیگر آواز بخوانید و ترانه های انگلیسی را تکرار کنید

گوش می‌تواند ایفاگر یک نقش بسیار مهم در یادگیری باشد. اگر در خانه به تعلیم دادن کودکتان مشغول هستید در ابتدا باید بدانید چه چیزهایی خوب است و چه مواردی می‌تواند نتیجه ای عکس دهد. شنیدن تأثیر دو برابری در یادگیری نسبت به سایر روش ها دارد و  به همین علت باید با کودک تان آوازها و ترانه های انگلیسی را تمرین کنید. این کار باعث می‌شود تا در هنگام صحبت کردن ادا کردن کلمات روان تر و راحت تر باشند.

با کلمات رایج شروع کنید-مکالمه زبان انگلیسی کودکان

با کلمات رایج شروع کنید

در ابتدا سعی کنید به کودکانتان کلمات بسیار رایج و ضروری را آموزش دهید. این کلمات می توانند شامل صفت ها، رنگ ها و اعداد باشند. البته لازم نیست تمام رنگ ها را به آن ها بیاموزید و رنگ های اصلی که در روزمره با آن ها سر و کار بسیار بیشتری دارید، برای آموزش کافی است. اگر بتوانید از عدد یک تا عدد ۱۰۰ را به کودکتان آموزش دهید، در آن صورت می‌توانید انتظار این را داشته باشید که قدم بزرگی را رو به جلو برداشت اید. البته تا همین عدد نیز می تواند کافی باشد زیرا در این سن پیش رفتن به جلو لازم نیست. پس در ابتدا با صبر و حوصله کار خودتان را آغاز کنید. از کلمات کلیدی و رایج که در زندگی روزمره هر فردی مورد استفاده قرار می گیرند، غافل نشوید.

 

فیلم آموزشی برای کودکان

از فیلم آموزشی برای درک بهتر مفاهیم دریغ نکنید در ادامه یک نمونه فیلم آموزشی مفید قرار داده ایم 

 

 

 در پایان امیدوارم که از این مقاله لذت برده باشید 🙂

لینک کوتاه : http://gg.gg/hrj2zنویسنده مطلب علی تاجیک