ترجمه تخصصی علم ریاضیات و آمار

ترجمه تخصصی علم ریاضیات و آمار

ترجمه تخصصی علم ریاضیات و آمار در وب سایت آی‌اس‌یار زیر نظر کارشناسان و توسط مترجمینی خبره و مسلط به تمامی اصطلاحات و عبارات تخصصی در این رشته‌ها انجام می‌پذیرد. جهت ثبت سفارش ترجمه کلیک کنید.

معرفی رشته ریاضی

 

معمولاً در هر زمینه ای یک موضوع را به عنوان مادر موضوعات انتخاب می‌کنند. در بین علوم نیز رشته ریاضی به عنوان مادر سایر دانش‌ها شناخته می‌شود. اکثر دانشمندان و محققین اعتراف کرده اند که کمتر رشته یا شاخه ای از علم وجود دارد که ریاضی در آن کاربردی نداشته باشد. هر رشته علمی و شاخه ای از دانش سهمی را برای پاسخ به پرسش‌های متفاوت انسان و رفع نیازهای مادی و معنوی وی بازی می‌کند. علم ریاضیات هم در زمینه معنوی و هم در زمینه مادی توسعه باورنکردنی داشته و روز به روز گسترده تر می‌شود. این توسعه منجر به توسعه و پیشرفت سایر علوم نیز شده است؛ به گونه ای که تاثیر آن به طور واضح دیده می‌شود. رشته ریاضیات در مقطع کارشناسی به معرفی مباحث مختلف پرداخته و در ادامه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به صورت تخصصی تر موضوعاتی را مورد مطالعه قرار می‌دهد.

رشته ریاضیات دارای گرایش‌های مختلفی است که عبارتند از ریاضی محض، ریاضی کاربردی، آموزش ریاضی، ریاضی مالی، محاسبات نرم و رمز. پر طرفدار ترین گرایش در بین موارد گفته شده ریاضی کاربردی می‌باشد.

معرفی رشته آمار

ترجمه فوری علم ریاضیات و آمار

آمار مطالعه لذت بخش کشف حقایق موجود در داده‌ها است. این رشته نقش یک ابزار اساسی قدرتمند را تقریباً در تمامی شاخه‌های علوم پایه، تجربی و انسانی بازی می‌کند. از طرف دیگر نیاز به آگاهی از باطن قضایا و لزوم پیش بینی در مسائلی مانند علوم پزشکی، رفتارهای اقتصادی و اجتماعی و غیره، باعث شده است تا علم آمار جایگاه خاصی بیابد.

رشته آمار نیز در هم مقاطع کارشناسی و هم در مقاطع تحصیلات تکمیلی طرفداران بسیاری دارد. در مقطع کارشناسی دانشجویان با مفاهیم پایه و گرایشهای مختلف رشته آمار آشنا می‌شوند. در مقطع کارشناسی ارشد افراد، گرایش مورد علاقه خود را انتخاب کرده و در حقیقت به یک آماردان تبدیل می‌گردند. یک آماردان موفق فردی است که هم به لحاظ تئوریک و مبانی ریاضی و هم به لحاظ نرم افزاری، قوی باشد.

وضعیت ادامه تحصیل برای دانشجویان رشته آمار و ریاضی

 

رشته ریاضیات رشته مادر برای سایر علوم محسوب می‌گردد. این رشته نیز مانند بسیاری از رشته‌های علوم پایه در کشورهای توسعه یافته از اهمیت بالاتری نسبت به کشورهای در حال توسعه برخوردار است. از این رو فارغ التحصیلان این رشته می‌توانند به راحتی در مقاطع بالاتر، البته به شرط داشتن مدرک زبان، به راحتی در دانشگاه‌های معتبر پذیرش بگیرند.

رشته آمار نیز همانند رشته ریاضی از موارد بسیار عالی برای اخذ پذیرش در مقاطع بالا در دانشگاه‌های اروپایی، آمریکایی، کانادایی و استرالیایی می‌باشد. اگر تمایل دارید که در مقاطع بالاتر در رشته ریاضیات و آمار به ادامه تحصیل در دانشگاه‌های مطرح دنیا بپردازید، لزوماً بایستی دانش خود را در سطح این دانشگاه‌ها نگاه دارید که آن نیز ممکن نیست مگر با مطالعه منابع به روز دنیا و مقالات نگارش شده در مجلات معتبر خارجی. ترجمه تخصصی علم ریاضیات و آمار اینجاست که از اهمیت دو چندانی برخوردار می‌گردد. ما در وب سایت آی‌اس‌یار به جهت تسهیل بخشیدن امر مطالعه برای شما عزیزان، ترجمه تخصصی علم ریاضیات و آمار را با بالاترین کیفیت انجام می‌دهیم.

لزوم ترجمه ریاضیات و آمار به صورت تخصصی

رشته‌های ریاضی و آمار گرایش‌های مختلفی دارند که هر یک از این گرایش‌ها دارای کلمات و عبارات تخصصی منحصر به فردی هستند. تنها در صورتی می‌توان ترجمه تخصصی علم ریاضیات و آمار را به صورتی با کیفیت به انجام رسانید که این امر به یک مترجم حرفه ای سپرده شود. مترجمی که نسبت به این علوم و عبارات تخصصی آن آگاهی کامل داشته و از تحصیل کردگان در مقاطع بالا باشد.

علم ریاضیات و آمار مملو از لغات و اصطلاحاتی است که به صورت عمومی ترجمه متفاوت از حالت تخصصی دارند. برای مثال می‌توان به کلمه “irrational” اشاره کرد. این لغت در حالت عمومی به صورت «غیرمنطقی و بی خردانه» ترجمه می‌شود. اما هنگامی که سخن از ترجمه تخصصی علم ریاضیات و آمار به میان می‌آید لغت مذکور معنای « گنگ، اصم» میابد. از این گونه موارد در متون تخصصی ریاضیات و آمار به وفور یافته می‌شود. این مسئله لزوم ترجمه تخصصی علم ریاضیات و آمار را به خوبی مشخص می‌کند. امری که مترجمین وب سایت آی‌اس‌یار با بالاترین کیفیت برایتان به انجام می‌رسانند.

نقش مترجم در ترجمه تخصصی علم ریاضیات و آمار

ترجمه حرفه ای علم ریاضیات و آمار

 همانگونه که بیان شد رشته ریاضی و آمار گرایش‌های مختلفی دارد که هر یک از این گرایش‌ها مملو از لغات و اصطلاحات تخصصی هستند. اگر ترجمه تخصصی علم ریاضیات و آمار به یک مترجم غیر تخصصی سپرده شود احتمال ارائه ترجمه نادرست بسیار بالا رفته تا حدی که ممکن است حتی با مفاهیم متن به صورت غلط منتقل گردند. این مساله هنگامی که قصد ترجمه تخصصی علم ریاضیات و آمار از زبان فارسی به انگلیسی و جهت چاپ مقالات در مجلات معتبر خارجی دارید اهمیت بیشتری پیدا می‌کند؛ زیرا ممکن است مقاله شما به دلیل ترجمه نامناسب ریجکت شده و علاوه بر اینکه هزینه‌ای که صرف این مسئله کرده اید بر باد می‌رود، مهمتر از آن زمان خود را نیز از دست خواهید داد. از این رو حتماً بایستی مترجم می‌توانا را برای این منظور انتخاب کنید.

از طرف دیگر یافتن یک مترجم متخصص برای بسیاری از افراد کار ساده ای نیست. مجموعه آی‌اس‌یار این مهم را برایتان به انجام رسانیده است. ما در این مجموعه مترجمینی را گرد هم آورده ایم که همگی از تحصیل‌کردگان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در رشته‌های ریاضیات و آمار بوده از این رو انجام ترجمه‌ای کاملاً تخصصی و با کیفیت را برایتان تضمین می‌کنند.

ترجمه ای با کیفیت با تایپ انواع فرمول

می دانیم که متون تخصصی در رشته‌های آمار و ریاضیات مملو از فرمول‌های پیچیده ریاضی هستند. در بسیاری از موارد متقاضیان تمایل دارند تا فرمول‌های موجود در مقالات یا کتب و یا هر محتوای دیگر نیز به همراه ترجمه برای ایشان تایپ گردد تا هم ظاهر ترجمه زیباتر شده و هم امکان اعمال تغییر در آن برایشان وجود داشته باشد. این امر نیز یکی دیگر از خدمات ارائه شده در وب سایت آی‌اس‌یار می‌باشد.

در صورتی که تمایل دارید فرمول‌های موجود در متون نیز به همراه ترجمه برایتان تایپ گردند، کافیست این مسئله را با کارشناسان و پشتیبانان ما مطرح کرده و در انتها کمی صبر کنید. به شما اطمینان می‌دهیم که نتیجه کار برایتان بسیار لذت بخش خواهد بود.

نشریات مهم آمار و ریاضی در دنیا

رشته‌های ریاضیات و آمار نیز مانند سایر علوم هر روز در حال گسترش بوده و شاهد آن هستیم که تحقیقات بسیاری بر روی مفاهیم مختلف در دنیا صورت می‌گیرد. این تحقیقات عمدتا در قالب مقاله و در ژورنال‌های معتبر به چاپ می‌رسند. در ادامه برخی از معتبرترین مجلات بین المللی در زمینه ریاضیات و آمار را عنوان می‌کنیم. اگر تمایل به ترجمه تخصصی علم ریاضیات و آمار برای چاپ مقاله خود در هر یک از این ژورنال‌ها را دارید کافیست با وبسایت آی‌اس‌یار در تماس باشید.

 • Journal of Mathematical Psychology
 • The Journal of Mathematical Behavior
 • Discrete Applied Mathematics
 • Computers & Mathematics with Applications
 • European Journal of Operational Research
 • Advances in Life Course Research
 • Fuzzy Sets and Systems
 • Information Sciences
 • International Journal of Approximate Reasoning

انواع خدمات ترجمه تخصصی علم ریاضیات و آمار

در وب سایت آی‌اس‌یار در زمینه ترجمه تخصصی علم ریاضیات و آمار، خدمات متنوعی ارائه می‌شود. این خدمات عبارتند از:

 • ترجمه مقالات معتبر خارجی از زبان انگلیسی به زبان فارسی
 • ترجمه انواع متون تخصصی رشته ریاضیات و آمار برای تحصیل دروس و یا چاپ در ایران
 • ترجمه انواع محتواهای چندرسانه‌ای همانند فیلم و عکس
 • ترجمه انواع مقالات از زبان فارسی به زبان انگلیسی جهت چاپ در ژورنال‌های معتبر خارجی ریاضیات و آمار
 • ترجمه انواع سایر متون و تحقیق و پژوهش به جهت انجام فعالیت‌های درسی، پروژه‌های دانشجویی، ارائه‌های کلاسی و غیره
 • ترجمه تخصصی بروشور، کاتالوگ، نامه، رزومه کاری و غیره در ارتباط با ریاضی و آمار

هزینه ترجمه تخصصی علم ریاضیات و آمار

ترجمه ارزان علم ریاضیات و آمار

ما در وبسایت آی‌اس‌یار برای اینکه بین ترجمه‌های تخصصی و ترجمه عمومی تفاوتی قائل شده باشیم سه پلن مختلف را در نظر گرفته ایم. این پلن‌ها تحت عنوان پلن معمولی، پلن نقره‌ای و پلن الماسی نامگذاری شده اند. هر یک از این طرح‌ها با توجه به سختی کار و سطح ترجمه‌ای که مشتری از مترجم انتظار دارد برآورد قیمت شده اند.

پلن معمولی برای متون معمولی و بااهمیت کمتر و پلن الماسی برای متون بسیار تخصصی و با اهمیت می‌باشد. طبیعی است که اگر نیاز دارید ترجمه تخصصی علم ریاضیات و آمار برایتان به صورت کاملا حرفه ای انجام شده و بازگردانی کامل لغات و اصطلاحات تخصصی انجام گیرد، بایستی پلن الماسی یا نقره ای را انتخاب کنید. در صورتی که طرح معمولی را برای یک متن تخصصی برگزینید، مترجم به دلیل ناآگاهی نسبت به لغات تخصصی ممکن است واژه را به صورت اشتباه ترجمه کرده و این مسئله باعث ناکارآمدی ترجمه نهایی و کیفیت پایین آن گردد. از این رو توصیه ما به شما این است که متناسب با تخصصی و مشکل بودن متن مورد نظرتان طرح ترجمه را انتخاب کنید.

پس از طی این مراحل باقی کار بر عهده ما در وب سایت آی‌اس‌یار می‌باشد. پشتیبانان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت و هزینه نهایی پروژه را به اطلاعتان خواهند رسانید. در نهایت نیز مترجم متخصص سایت، ترجمه تخصصی علم ریاضیات و آمار را برایتان به سرانجام می‌رساند. البته ارتباط ما با مشتری به همین جا ختم نمی شود، بلکه هدف ما دوستی همیشگی با مشتریان است. در صورتی که در ترجمه نهایی هرگونه مشکلی وجود داشت و هرگونه نا رضایتی نسبت به آن داشتید میتوانید با پشتیبانان تماس گرفته و این مسئله را با ایشان مطرح کنید. ما به شما اطمینان می‌دهیم که در کمترین زمان ممکن اعتماد شما جلب خواهد شد.

هدف ما، جلب رضایت شماست

شعار ما در وب سایت آی‌اس‌یار همواره برتری رضایت مشتری بر خودمان بوده است. از این رو شرایط را به گونه ای فراهم آورده ایم که مشتریان از سفارش رضایت داشته و به دوستان همیشگی ما تبدیل گردند. پشتیبانی 24 ساعته، کیفیت بالای ترجمه و انواع خدمات ارائه شده، و همچنین ارزایابی متون ترجمه شده، در کنار قیمت پایین، همگی اهمیت ما را در جلب رضایت مشتری به هنگام انجام هرگونه خدمات ترجمه از جمله ترجمه تخصصی ادبیات و زبان شناسی، نشان می‌دهد. 

درباره ما

شرکت آی اس یار در سال ۹۸ توسط ۲ نفر از متخصصان زبان انگلیسی و آی تی تاسیس شد. آی اس یار سامانه ای است که در آن خدمات ترجمه به زبان های مختلف ارائه می شود. مرکز ما نیز کیفیت ترجمه ها و امنیت پرداخت ها را تضمین می کند.در انتها باید به این موضوع پرداخت که هدف نهایی تیم ما در رفاه و آسایش هرچه بیشتر فارسی زبانان می باشد و امیدواریم بتوانیم در این راه کمکی شایان و راه گشای مردم عزیزمان باشیم.

logo-samandehi
اسکرول به بالا