ترجمه تخصصی کشاورزی و صنایع غذایی

ترجمه تخصصی کشاورزی و صنایع غذایی

ترجمه تخصصی کشاورزی و صنایع غذایی به جهت نیاز انکار ناپذیر دانشجویان و تحصیل کردگان این رشته بسیار ضروری است؛ ترجمه‌ای که بسیار با کیفیت بوده و بتواند مفاهیم این رشته را بین زبان‌ها بازگردانی کند. ما در وب سایت آی‌اس‌یار مترجمینی را به کار گرفته ایم که با تحصیل در رشته کشاورزی و صنایع غذایی و تسلط بر لغات و اصطلاحات تخصصی آن، ترجمه تخصصی کشاورزی و صنایع غذایی را با کیفیت بسیار بالا و در عین حال شیوایی و روانی برای شما به انجام می‌رسانند.

اهمیت رشته کشاورزی

ترجمه فوری کشاورزی و صنایع غذایی

منظور از کشاورزی تولید مواد غذایی و کالا از راه دامداری، جنگلداری و زراعت است. کشاورزی محدوده وسیعی از علوم تخصصی و فنون و راه‌هایی برای توسعه زمین مناسب برای کاشت گیاه، هفت کانال و فرم های مختلف آبیاری را در بر می گیرد. امروزه با توجه به اینکه منابع آبی بسیار کاهش یافته و این مسئله موجب نگرانی شده است، کشاورزی به سمت صنعتی و یا زیستی سوق پیدا کرده است. در حال حاضر زراعت مدرن، دفع کود و آفات، اصلاح نباتات و همچنین پیشرفت های تکنولوژی باعث شده تا تولید محصولات افزایش یابد اما از طرف دیگر آسیب هایی را بر محیط زیست و سلامت انسان ها وارد آورده است.

تاریخچه کشاورزی و صنایع غذایی

 

کشاورزی یکی از قدیمی‌ترین علوم بوده که قدمت آن به بیش از ده‌ها هزار سال پیش باز می‌گردد. با این وجود در قرن اخیر شاهد بیشترین نوآوری ها در کشاورزی و سوق پیدا کردن این دانش به سمت کشاورزی مدرن بوده ایم. اغلب تاریخ شناسان اعتقاد دارند که اساس به وجود آمدن تمدن ها کشاورزی بوده است. کشاورزی علمی دیرینه بوده که توسعه آن همسو با آب و هوای متفاوت در مناطق مختلف، فرهنگ های گوناگون و همچنین توسعه تکنولوژی است. اتکای کشاورزی به طور کلی به تکنیک هایی برای گسترش زمین‌های حاصلخیز و حفظ آن ها برای افزایش گونه های گیاهی مناسب می باشد.

صنایع غذایی نیز رشته ای بوده که به شدت وابسته به کشاورزی است. در حالت کلی صنایع غذایی به علوم و صنایعی گفته می شود که در طی آن انواع مواد غذایی گیاهی و حیوانی تولید شده و سپس برداشت و فرآوری می گردد تا به مصرف عموم برسد.

کشاورزی و صنایع غذایی در ایران

 

ایران جزء نخستین کشور های دنیا است که افراد آن به کشاورزی و زراعت پرداختند. شرایط آب و هوایی ایران باعث شده است تا اکثر نواحی ایران حاصلخیز بوده دارای خاک مرغوب برای زراعت می‌باشند. با این حال برخی از قسمت های کشور ایران نیز کویری و دارای خاک نامرغوب است؛ از این رو در این کشور هم کشاورزی خشک و هم کشاورزی تحت آبیاری انجام می گیرد.

رشته کشاورزی و صنایع غذایی دارای گرایش های مختلفی است. با توجه به تخصصی بودن این رشته‌ها به کارگیری مترجمانی که در گرایش مذکور تحصیل کردند جهت ترجمه تخصصی کشاورزی و صنایع غذایی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. ما در وب سایت آی اس یار متن مورد نظر برای ترجمه را بررسی کرده و با توجه به گرایش آن به مترجم متخصص ارجاع می دهیم.

اهمیت ترجمه تخصصی کشاورزی و صنایع غذایی

ترجمه فوری کشاورزی و صنایع غذایی

می دانیم که صنایع غذایی امروزه یکی از نیازهای اصلی و اساسی بشر راه رفع می نماید. از این رو توجه به این رشته نسبت به گذشته بسیار افزایش یافته است. می دانیم که مسئله بهداشت و سلامت مواد غذایی روز به روز از اهمیت بیشتری برخوردار می گیرد و محققین در این زمینه تلاش های بسیاری را انجام می دهند. با توجه به اهمیت این رشته و طرفداران بسیار آن در جای جای دنیا، پیشرفت در این رشته و رشته کشاورزی تنها با به روز نگه داشتن علم تطبیق خود با گسترش پرسرعت دانش در دنیا صورت می‌گیرد. دانشجویان و افراد فعال در مباحث کشاورزی و صنایع غذایی در هر کشوری نیاز دارند تا برای این که دانش خود را با مباحث گوناگون مطرح شده در این زمینه ها در سطح دنیا همراه نگاه دارند، به مطالعه مقالاتی که در این زمینه به چاپ می‌رسد، بپردازند.

با توجه به اینکه بیشترین مقالات به زبان علمی یعنی زبان انگلیسی نگارش می گردند، هر فردی که نیاز به استفاده از این متون تخصصی دارد بایستی به زبان انگلیسی و لغات و اصطلاحات تخصصی در این رشته ها وارد بوده تا بتواند نیاز خود را برطرف کند. با توجه به مشغله های بسیار زیاد افراد و عدم تسلط اکثریت جامعه به لغات تخصصی، نقش یک مترجم توانا جهت ترجمه تخصصی کشاورزی و صنایع غذایی بسیار پر رنگ می گردد. مجموعه آی اس یار این مهم را برای شما به انجام رسانیده است. مترجمین وب سایت ما از تحصیل کردگان در گرایشهای مختلف رشته های کشاورزی و صنایع غذایی بوده و می تواند امر ترجمه تخصصی کشاورزی و صنایع غذایی را برای شما با بالاترین کیفیت و در عین حال نازلترین قیمت انجام دهند.

معرفی رشته صنایع غذایی

 

صنایع غذای دانشی است که در آن مواد اولیه و خام غذایی تولید شده و برداشت و فرآوری می گردد و در نهایت آماده مصرف می شود. مواد غذایی اولیه که در طی عملیات کشاورزی، دامپروری و شیلات به دست می آیند دارای عمر محدودی بوده از این رو بشر برای اینکه بتواند مدت زمان بیشتری این مواد را مورد استفاده قرار دهد نیاز دارد که به آنها مواد افزوده تا عمر آنها را افزایش دهد. این مهم در رشته صنایع غذایی حصول می گردد. هدف اصلی این رشته طراحی و اجرای روشهای نگهداری، کنترل کیفیت، فرآوری و بسته بندی مواد غذایی پس از برداشت محصولات گیاهی و زراعی و به دام است.

صنایع غذایی به طور کلی در سه رشته متفاوت ارائه می شود:

 
 • رشته علوم و صنایع غذایی
 • رشته مهندسی شیمی گرایش صنایع غذایی
 • رشته مهندسی کشاورزی-علوم و صنایع غذایی

هر یک از این رشته ها دارای لغات و اصطلاحات تخصصی منحصر به فرد خود بوده که ترجمه آنها تجربه بالایی را می طلبد. ترجمه تخصصی کشاورزی و صنایع غذایی امری است که مترجمین وب سایت آی اس یار با تجربه و تخصص بالا و در عین حال زبانی روان و شیوا برایتان به انجام می رسانند.

به کار گیری مترجمین متخصص

 

می‌دانیم که ترجمه تخصصی در هر رشته ای نیازمند به این است که فرد مترجم تحصیلات خود را در رشته گذرانده باشد. البته اولویت همواره بر این بوده است که فرد در رشته مد نظر دارای تحصیلات تکمیلی باشد تا علم وی نسبت به لغات و اصطلاحات تخصصی بیشتر بوده و در عین حال دانش وی پیرامون مباحثه مطرح در رشته، کامل تر باشد. ما نسبت به این مسئله آگاهی کامل داشته از این رو در وب سایت آی اس یار مترجمینی را گرد هم آورده ایم که بیشتر آنها در رشته های مختلف تحصیل‌ کردگان در مقاطع ارشد و دکترا هستند. از این رو ترجمه تخصصی کشاورزی و صنایع غذایی و سایر ترجمه های تخصصی با بالاترین کیفیت از جانب ایشان انجام می شود.

انواع خدمات ترجمه تخصصی کشاورزی و صنایع غذایی

ترجمه ارزان کشاورزی و صنایع غذایی

در وبسایت آی اس یار ترجمه تخصصی کشاورزی و صنایع غذایی برای انواع مختلف محتوا ها و از زبان انگلیسی به فارسی و همچنین برعکس، انجام می پذیرد. از جمله مهمترین خدمات عبارتند از:

 1. ترجمه انواع متون تخصصی رشته های کشاورزی از جمله اصلاح نباتات، مهندسی تولیدات گیاهی، زراعت، شناسایی و مبارزه با علف های هرز، علوم و تکنولوژی بذر و کشاورزی اکولوژیک، گیاه پزشکی، اقتصاد کشاورزی، مدیریت کشاورزی، علوم باغبانی، بیوتکنولوژی در کشاورزی، علوم خاک، بیماری شناسی گیاهی، دام و طیور، حشره شناسی کشاورزی، علوم دامی، سازه های آبی و مهندسی منابع آب، پرورش و تولید طیور، آبیاری و زهکشی.
 2. ترجمه انواع متون تخصصی رشته صنایع و گرایش های آن از جمله فناوری مواد غذایی، شیمی مواد غذایی، مهندسی صنایع غذایی، زیست فناوری مواد غذایی، شیر و فرآورده های لبنی و گوشت و فرآورده های گوشتی
 3. ترجمه تخصصی کشاورزی و صنایع غذایی در زمینه مقالات معتبر خارجی از زبان انگلیسی به فارسی
 4. ترجمه انواع متون دانشگاهی و علمی انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی مرتبط با کشاورزی و صنایع غذایی
 5. ترجمه مقالات از فارسی به انگلیسی برای چاپ در ژورنال های معتبر خارجی
 6. ترجمه تخصصی انواع کتاب های کشاورزی و صنایع غذایی برای چاپ در ایران
 7. ترجمه پایان نامه و پروپوزال در زمینه های کشاورزی و صنایع غذایی برای ارسال به دانشگاه های خارج از کشور
 8. ترجمه انواع سایر محتواهای مرتبط با انواع گرایش های رشته های کشاورزی و صنایع غذایی، همانند نامه، کاتالوگ، بروشور و غیره
 9. ترجمه محتواهای چند رسانه‌ای همانند فیلم، عکس و انیمیشن به جهت آموزش ،تبلیغ، معرفی و غیره

هزینه ترجمه تخصصی کشاورزی و صنایع غذایی

 

یکی از مواردی که مشتریان به هنگام سپردن پروژه ترجمه خود به یک وب سایت یا یک فرد خاص اهمیت بسیاری برای آن قائل اند، هزینه انجام ترجمه می باشد. از آنجایی که عمده مشتریان وب سایت ما را دانشجویان و محصلین گرانقدر تشکیل می دهند، برای ما کاهش قیمت ترجمه بسیار مهم بوده و هست. از این رو شرایطی را فراهم آورده ایم تا بتوانید انواع ترجمه تخصصی از جمله ترجمه تخصصی کشاورزی و صنایع غذایی را در کمترین زمان ممکن و در عین حال کیفیت بسیار بالا به دست آورید.

برای آگاهی نسبت به هزینه و زمان ترجمه به بخش مربوطه در وبسایت مراجعه نمایید. در این بخش مشاهده می کنید که در حالت کلی سه پلن ترجمه تعریف شده است؛ پلن معمولی، که برای متون با اهمیت کمتر پیشنهاد می گردد و طبیعتا هزینه پایین تری دارد. پلن نقره ای برای متون با اهمیت زیاد ولی غیر تخصصی، و پلن الماسی برای متون بسیار مهم و کاملاً تخصصی که طبیعتاً نسبت به دو پلن دیگر هزینه بالاتری را در بر خواهد داشت.

اگر تمایل دارید ترجمه تخصصی کشاورزی و صنایع غذایی شما به فرد تحصیل کرده در این رشته ها سپرده شده و متن مورد نظر شما کاملا تخصصی بازگردانی شود، توصیه ما به شما این است که یکی از پلن های نقره ای یا الماسی را برای این منظور انتخاب کنید.

سخن پایانی

 

آنچه که ما در وبسایت آی اس آی اس یار همواره بیش از همه به آن توجه نشان می دهیم، رضایت مشتری است. این مساله اولویتی است که چندین پله بالاتر از هزینه پرداختی قرار می گیرد. امید داریم که بتوانیم مشتریان خود را در زمره دوستان همیشگی خود قرار دهیم و ایمان داریم که این مهم با ارائه انواع خدمات ترجمه از جمله ترجمه تخصصی علم شیمی، ترجمه مقالات تخصصی، ترجمه انواع متون و محتواها و سایر موارد از این قبیل، با کیفیت بسیار بالا، میسر خواهد شد.

درباره ما

شرکت آی اس یار در سال ۹۸ توسط ۲ نفر از متخصصان زبان انگلیسی و آی تی تاسیس شد. آی اس یار سامانه ای است که در آن خدمات ترجمه به زبان های مختلف ارائه می شود. مرکز ما نیز کیفیت ترجمه ها و امنیت پرداخت ها را تضمین می کند.در انتها باید به این موضوع پرداخت که هدف نهایی تیم ما در رفاه و آسایش هرچه بیشتر فارسی زبانان می باشد و امیدواریم بتوانیم در این راه کمکی شایان و راه گشای مردم عزیزمان باشیم.

logo-samandehi
اسکرول به بالا