ترجمه تخصصی زیست شناسی و علوم آزمایشگاهی

ترجمه تخصصی زیست شناسی و علوم آزمایشگاهی

ترجمه تخصصی زیست شناسی و علوم آزمایشگاهی در وبسایت آی اس یار توسط مترجم متخصص و تحصیلکرده در این رشته صورت می گیرد. برای ثبت سفارش به بخش مربوطه در وب سایت مراجعه کنید.
علوم آزمایشگاهی که به عنوان فناوری پزشکی یا علم آزمایشگاه پزشکی نیز شناخته می‌شود، و همچنین زیست شناسی، از علوم بسیار پرکاربرد و با اهمیت در سراسر جهان به حساب می آید. ترجمه تخصصی زیست شناسی و علوم‌ آزمایشگاهی همواره با دشواری و مشکلاتی رو به رو بوده است. می دانیم که برای اینکه به ترجمه تخصصی بسیار با کیفیت و شیوا دست یابیم نیاز است تا مترجم نسبت به آن علم و آگاهی کامل داشته باشد. ما در وب سایت آی اس یار مترجمینی را به کار گرفته ایم که از هر لحاظ آزموده شده اند تا از بابت ارائه با کیفیت ترجمه انواع محتواها مانند ترجمه تخصصی زیست شناسی و علوم آزمایشگاهی شما مشتریان گرامی را مطمئن سازیم.

معرفی رشته زیست شناسی و علوم آزمایشگاهی

 

رشته زیست شناسی علمی است که در آن جانداران میکروسکوپی و مسائل مختلفی که با زندگی آنها ارتباط دارد مطالعه می گردد. این رشته در چهار گرایش مختلف تدریس شده که هر یک از این گرایش ها دروس مختص خود را دارند و اختلاف آنها تنها در ۱۷ واحد درسی است .میکروب ها موجودات بسیار ریزی هستند که در رشته زیست شناسی به آنها پرداخته می شود. میکروب ها از قدیم به عنوان یکی از عوامل خطرناک و تخریب کننده انسانها و حیوانات شناخته می شدند؛ با این حال امروزه مشخص شده است که این موجودات کوچک نه تنها خطری نداشته بلکه کاربردهای نیز دارند، که چه بسا کاربردهای آنها بسیار بیشتر از خطرات شان است. حقیقت این است که اگر میکروب ها در چرخه زندگی وظیفه خودشان را به خوبی انجام ندهند آنگاه است که خطر آفرین می شود. رشته زیست شناسی در چهار گرایش میکروبیولوژی، زیست شناسی جانوری، زیست شناسی گیاهی و زیست شناسی دریا تقسیم می گردد.

یکی دیگر از رشته هایی که در محدوده شناسایی بیماری به مطالعه می پردازد رشته علوم آزمایشگاهی است. این رشته خود دارای زیرمجموعه های فراوانی می باشد که از آن جمله می توان به میکروب شناسی، ویروس شناسی، انگل شناسی، باکتری شناسی، ایمنی شناسی، سم شناسی، قارچ شناسی، بیوشیمی بالینی، و ژنتیک انسانی اشاره کرد. عموماً علوم آزمایشگاهی را می توان یکی از زیرمجموعه های شاخه های علوم پزشکی دانست. این علم در حالت کلی بافت های جانداران مانند خون، سلول ها و بافت های بدن آنها را تجزیه و تحلیل می‌کند. هدف از این علم بررسی ذره بینی بافت های زنده است، ب گونه‌ای که بیماری ها تشخیص داده شده و سپس درمان گردند. این رشته در ایران جزو یکی از علوم رسمی بوده و در دانشگاه ها تدریس می شود. دروسی که دانشجویان این رشته به مطالعه آن می پردازند عبارتند از: آناتومی، خون شناسی، باکتری شناسی، پزشکی، ایمنی شناسی، آسیب شناسی، میکروب شناسی، ایمونو هماتولوژی، زیست سلولی مولکولی، ویروس شناسی پزشکی، بیوشیمی پزشکی، ژنتیک پزشکی، قارچ شناسی پزشکی، بافت شناسی، هورمون شناسی، و بیماریهای داخلی.

ترجمه تخصصی و ارزان مقالات در حوزه زیست شناسی   لزوم ترجمه تخصصی زیست شناسی و علوم‌ آزمایشگاهی

 

علوم آزمایشگاهی که به عنوان فناوری پزشکی یا علم آزمایشگاه پزشکی نیز شناخته می‌شود، یکی از علوم بسیار پرکاربرد و با اهمیت در سراسر جهان به حساب می آید. افرادی که در این رشته تحصیل می کنند، نهایتا به کارهای هیجان انگیز و پویا در محیط‌های آزمایشگاه‌های بیمارستان ها و کلینیک ها و تحقیقات صنعتی می پردازند. تقاضا برای این علوم در ایران و سایر نقاط دنیا بسیار زیاد است و پیش بینی می شود که در آینده اهمیت آن دوچندان نیز گردد. امنیت شغلی این رشته ها باعث شده است که بسیاری از افراد به آن علاقه مند شوند. اینجاست که اهمیت ترجمه تخصصی زیست شناسی و علوم آزمایشگاهی نیز مشخص می گردد. امروزه با گسترش سریع علم، برای اینکه از این جامعه علمی عقب نمانیم نیاز است تا با متون علمی سایر زبان ها و سایر کشورها نیز ارتباط برقرار کرده و به مطالعه آنها بپردازیم. ترجمه با کیفیت و شیوا و روان و در عین حال تخصصی که به صورت کاملا علمی بوده و به کمک دانشجویان و اساتید این رشته می آید. ما در وبسایت آی اس یار مترجمینی را به کار گرفته ایم که همگی از تحصیل کرده های رشته های زیست شناسی و علوم آزمایشگاهی هستند؛ از این رو با اصطلاحات و لغات تخصصی این دو رشته آشنایی کامل

داشته و می توانند ترجمه های بسیار تخصصی را برای شما به انجام برسانند.

چالشهای ترجمه تخصصی زیست شناسی و علوم آزمایشگاهی

 

رشته های زیست شناسی و علوم آزمایشگاهی رشته های بسیار گسترده ای بوده و دامنه وسیعی دارند. همچنین شاهد آن هستیم که گستره و پهنای این دو رشته روز به روز در حال افزایش است؛ زیرا مقالات متعددی که در آنها به چاپ می‌رسند بسیار زیاد بوده و علمی که به آن می پردازد نامحدود است. اگرچه که بسیاری از افراد در این رشته‌ها در حال تحصیلات و مدارک معتبری را از این دو رشته کسب کرده اند، اما به دلیل گستره و عظمت علمی آنها، یافتن مترجمی که بتواند ترجمه باکیفیت و تخصصی را به انجام برساند بسیار دشوار است. از این رو ترجمه تخصصی زیست شناسی و علوم آزمایشگاهی همواره با دشواری و مشکلاتی رو به رو بوده است. مشکلاتی که در وب سایت آی اس یار آنها را برای شما حل کرده ایم. مترجمین ما در وب سایت آی اس یار که به ترجمه تخصصی زیست شناسی و علوم آزمایشگاهی می‌پردازند، همگی مدارک معتبر در این دو رشته را داشته و از تحصیل کرده های مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در این رشته ها هستند. از این رو ترجمه های ایشان بسیار با کیفیت و تخصصی می باشد.

یکی دیگر از دلایلی که باعث می‌شود ترجمه تخصصی زیست شناسی و علوم آزمایشگاهی با چالش مواجه باشد این است که در هر یک از زمینه های تخصصی و زیر مجموعه های این دو رشته اختلافات بسیاری وجود دارد. برای مثال در رشته علوم آزمایشگاهی دو زیر مجموعه بیوشیمی بالینی و میکروب شناسی وجود دارند. اگرچه که هر دوی این رشته ها زیر مجموعه علوم آزمایشگاهی هستند اما هنگامی که در بطن آنها فرو می‌رویم می‌بینیم که این دو رشته با یکدیگر اختلافات زیادی دارند و در حقیقت می توان گفت که اشتراک چندانی با هم ندارند. همین مسئله باعث می شود که لغات و اصطلاحات تخصصی و عبارات علمی که در آنها استفاده می‌شود نیز با یکدیگر متفاوت باشد.

می دانیم که برای اینکه به ترجمه تخصصی بسیار با کیفیت و شیوا دست یابیم نیاز است تا مترجم نسبت به آن علم و آگاهی کامل داشته باشد از طرف دیگر انتظار تسلط یک مترجم بر روی تمامی زمینه های تخصصی انتظار نادرستی است. از این رو یافتن مترجمی که در هر یک از این زیرمجموعه ها دارای تخصص باشد بسیار دشوار است. ما به شما این نوید را می‌دهیم که این مهم را در نظر گرفته و برای هر یک از زیرمجموعه های علوم آزمایشگاهی و زیست شناسی مترجمی را اختصاص داده ایم. از این رو برای ترجمه تخصصی زیست شناسی و علوم آزمایشگاهی کافیست به بخش ثبت سفارش رفته و فایل ترجمه مورد نظر خود را آنجا آپلود کنید. این کار تنها چند دقیقه از شما زمان می برد سپس ادامه کار را به پشتیبانان و مترجمین ما بسپارید.

ترجمه حرفه ای زیست شناسی و علوم آزمایشگاهی

انواع خدمات ترجمه

ترجمه تخصصی زیست شناسی و علوم‌ آزمایشگاهی در وبسایت آی اس یار برای انواع متون و محتوا ها صورت می گیرد. از جمله این خدمات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

. ترجمه تخصصی مقالات رشته های علوم آزمایشگاهی و زیست شناسی از انگلیسی به فارسی
. ترجمه تخصصی مقالات رشته های علوم آزمایشگاهی و زیست شناسی از فارسی به انگلیسی برای چاپ در ژورنال های معتبر خارجی
• ترجمه انواع پایان نامه ها در گرایش های مختلف رشته های زیست شناسی و علوم آزمایشگاهی
• ترجمه تخصصی کتب چاپ شده در این دو رشته
• ترجمه و تنظیم انواع متون تخصصی به زبان انگلیسی برای ارسال به ژورنال ها و شرکت در سمینارهای بین المللی
• ترجمه انواع سایر محتوا مانند بروشور، کاتالوگ، نامه، دفترچه راهنما و غیره
وب سایت آی اس یار مفتخر است که تمامی این خدمات را برای شما انجام می دهد. البته کیفیت برای جلب رضایت حداکثر مشتری همیشه در اولویت ما بوده است؛ از این رو کیفیت پروژه نهایی را به شما تضمین می کنیم.

ویژگی های مترجمین وب سایت آی اس یار

 

ما در وب سایت آی اس یار مترجمینی را را به کار گرفته ایم که از هر لحاظ آزموده شده اند تا از بابت ارائه با کیفیت ترجمه انواع محتواها مانند ترجمه تخصصی زیست شناسی و علوم آزمایشگاهی، ترجمه تخصصی مقالات، ترجمه چندرسانه ای و غیره، شما مشتریان گرامی را مطمئن سازیم. مترجمین سایت آی اس یار دارای خصوصیاتی هستند که آنها را اعتماد پذیر ساخته است. ما افرادی را به کار گرفته ایم که همگی از مسئولیت‌پذیری و وجدان حرفه ای بسیار بالایی برخوردارند. وقت شناسی و منظم بودن از خصوصیات بارز ایشان است. تحصیلات مترجمین ما همگی در رشته های مختلف بوده و سعی بر این دارند تا با به روز رسانی دانش و اطلاعات خود در رشته تخصصی ایشان، حداکثر تسلط بر اصطلاحات تخصصی را کسب کنند؛ از این رو به صورت مداوم به مطالعه در زمینه های مختلف برای ترجمه تخصصی زیست شناسی و علوم آزمایشگاهی می‌پردازند. همچنین نسبت به آخرین به روز رسانی های فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی نیز آگاهی داشته و ترجمه‌ای علمی و با کیفیت را برایتان به ارمغان می آورند.

ترجمه ارزان زیست شناسی و علوم آزمایشگاهی

هزینه ترجمه تخصصی زیست شناسی و علوم‌ آزمایشگاهی

 

در وب سایت آی اس یار برای ترجمه انواع متون از جمله ترجمه تخصصی زیست شناسی و علوم آزمایشگاهی سه پلن ارائه شده است. هر یکی از این طرح ها با توجه به دشواری متن مورد نظر برای ترجمه و میزان تخصصی بودن آن، دارای شرایط خاص و هزینه های مختلفی می باشند. برای اطلاع از قیمت ها و طرح های ترجمه تخصصی زیست شناسی و علوم آزمایشگاهی از فارسی به انگلیسی و از انگلیسی به فارسی به بخش مربوطه در وب سایت آی اس یار مراجعه کنید.
کیفیت بالا، هزینه پایین
رضایت مشتری همواره اولویت وب سایت آی اس یار بوده و است. اولویتی که بالاتر از هزینه ترجمه قرار دارد. ما هدف خود را بر ارائه بهترین ترجمه با کمترین قیمت قرار داده ایم؛ و برای اثبات آن، شرایطی را در نظر گرفته ایم. شما می توانید پس از دریافت پروژه ترجمه تخصصی زیست شناسی و علوم آزمایشگاهی و مطالعه آن، با پشتیبانان سایت در ارتباط بوده و هرگونه ایراد یا سوالی را با آن ها در میان بگذارید تا در اسرع وقت به آن پاسخ داده شده و رفع گردد.

درباره ما

شرکت آی اس یار در سال ۹۸ توسط ۲ نفر از متخصصان زبان انگلیسی و آی تی تاسیس شد. آی اس یار سامانه ای است که در آن خدمات ترجمه به زبان های مختلف ارائه می شود. مرکز ما نیز کیفیت ترجمه ها و امنیت پرداخت ها را تضمین می کند.در انتها باید به این موضوع پرداخت که هدف نهایی تیم ما در رفاه و آسایش هرچه بیشتر فارسی زبانان می باشد و امیدواریم بتوانیم در این راه کمکی شایان و راه گشای مردم عزیزمان باشیم.

logo-samandehi
اسکرول به بالا